اجزا اصلی تشکیل دهنده یخچال فریزر

روش نصب کولر گازی در تبریز
روش نصب کولرگازی
مارس 22, 2018
ارور های ماشین ظرفشویی کنوود
ارور های ماشین ظرفشویی کنوود
آوریل 7, 2018

کندانسور با همان رادیات خنک کننده

طبیعت گاز های یخچال فریزر به گونه ای است که تا آماده حرکت داخل کندانسور شود مقداری حرارت به خود می گیرد و لازم است به طریقی این حرارت را کاهش دهیم تا نتیجه مطلوب در عملیات سرد سازی را تجربه نماییم برای همین امر از کندانسور یا همان رادیات یخچال استفاده می کنیم تا حرارت را کاهش دهیم به همین خاطر گاز را طی فرایندی داخل لوله های مارپیچ مانند کندانسور به حرکت در می آوریم که اکثرا به رنگ سیاه دیده می شوند و در یخچال هایی در خانه واقع است کندانسور در پشت کابین یا بدنه یخچال فریزر واقع است.

کمپرسور

کمپرسور یخچال فریزر به همان موتور اصلی که دارای یک مسیر رفت و یک مسیر برگشت می باشد که از مجموعه منظمی همچون سوپاپ و پیستون و میل لنگ متشکل شده است که سعی می شود پیستون را همواره یه حرکت در بیاورند و این گونه انرژی الازم جهت برای حرکت گاز تامین نمایند.

فیلتر یا درایر

به دلیل آن که گاز پس از عبور از رادیاتور ممکن است هنوز کمی از حرارتش باقی بماند بزرگان صنعت برای پبشبرد فعالیت های یخچال فیلتر یا درایر را ساخته اند که هم جرم های حمل شده از کندانسور را تمیز و فیلتر می کند هم قبل از سرما سازی گاز رطوبت آن را گرفته و پاک و تمیز نماید اگر دقت کرده باشیذ فیلتر درایر از 2 لوله تشکیل شده است که سطح مقطع هر دو متفاوت است که لوله بزرگتر به خروجی کندانسور متصل است که با طوری هایی که دارد ذرات حمل شده از کندانسور را فیلتر و پاکسازی می کند و لوله دوم دارای سطح مقطع کوچکتری می باشد تا قاز را با فشار بیشتری به جلو هدایت فرماید لازم به یاد آوری است که هنگام شارژ گاز سعی کنید فیلتر درایر را نیز عوض کنید تا عمل سرمایش کیفیت بالاتری به خود گیرد.

اواپریتور (محفظه تولید یخ)

جنس اواپریتور از آلومینیوم است و آلومینیوم از قدرت بالایی در انتقال سرما دارد سعی شده است تا از این جنس در ساخت اواپراتور استفاده شود که همانند کندانسور به صورت مارپیچ آرایش یافته و بهتر است بدانید وقتی درب فریزر را می بندیم در جهت تبخیر ممتد سرما درون کابین مخصوص قدرت انجماد را به ما می دهد این قطعه نیز همانند درایر از دو لوله متشکل شده است که مسیر ورودی بسیار باریک می باشد و لوله خروجی با مقطع بزرگتر که به مسیر برگشت متصل است.

کاپیلاری تیوب (لوله مویی)

دلیل نام گذاری این لوله به قطر کمش باز می گردد که نقش بسزایی در کاهش دادن دما دارد و به دو مولفه طول و کمی قطر به شدت احتیاج دارد و میان درایر واپراتور واقع است.

ترموستات

عمل تنظیم دما در یخچال را برعهده دارد و مانند یک سنسور عمل می کند.

رله استارت

وسیله ای است جهت استارت و راه اندازی و شروع به کار موتور یخچال یا همان کمپرسور

اورلود

اگر ایرادی در سیستم به وجود آید جریان دریافتی کمپرسور بالا رفته و در اصتلاح می گوییم آمپر می کشد و باعث بالا رفتن حرارتش می شود در این زمان اورلود همانند یک محافظ عمل می کند.

تیم نانسا سرویس آماده خدمت رسانی در زمینه تعمیر لوازم خانگی در تبریز به ویژه  تعمیر یخچال و فریزر در تبریز برای همشهریان عزیز می باشد.

5 دیدگاه ها

 1. کوتن گفت:

  تو این زمینه بهترین هستین
  لذت بردم
  سایتتون هم خیلی زیباست

 2. amirnansa گفت:

  تشکر میکنم بابت این که زمانی رو بابت انالیز سایتمون گزاشتین .حتما از کمک و پیشنهادتون استفاده میکنیم

 3. علیپور گفت:

  ممنون از شما واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *