بهترین روش چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

تعمیر سوراخی مخزن آب لباسشویی
ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی
آوریل 26, 2021
علت ارور LE در ماشین لباسشویی
می 1, 2021

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد بهترین روش چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی با شما بحث نماید.

نحوه چیدمان ظرف ها در ماشین ظرف شویی یکی از مهم ترین عوامل در افزایش عمر مفید ماشین ظرفشویی و جلوگیری از خراب شدن آن می باشد.در صورتی که تصور می کنید نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی اهمیتی نداشته و در هر صورت ظرف ها تمیز می شوند باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

در این مقاله قصد داریم نحوه چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرف شویی را آموزش دهیم، روشی که به کمک آن تمام ظرف ها به خوبی تمیز می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عیب یابی و نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی، توصیه می کنیم در دوره  آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

پنج قانون کلی برای چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

چیدمان ظروف

باقی مانده غذا را با یک دستمال از ظروف پاک کنید اما به ظروف آب نزنید، چون در این صورت آنزیم های مواد شوینده به درستی به ظروف نمی چسبند و آنها به خوبی تمیز نخواهد شد.

ظروف دارای انحنا و یا کاسه ها را به سمت پایین و با حالت زاویه دار بچینید و آنها را به سمت هم و یا با حالت تو در تو قرار ندهید، اجازه دهید که آب و مواد شوینده در اطراف آنها جریان پیدا کند تا به خوبی تمیز شوند.

برای چیدن قاشق چنگال ها، دسته های آنها را به صورت یکی در میان به سمت بالا و پایین قرار دهید تا از درهم رفتگی آنها جلوگیری کنید و مواد شوینده به تمام سطح آنها برسد.

قبل از اینکه درب ماشین ظرفشویی را ببندید بررسی کنید تا بازوهای اسپری کننده بدون برخورد به سطوح و  آزادانه بچرخند.

محفظه مخصوص مواد شوینده را با قرص های بزرگ یا مواد شوینده زیادی، مسدود نکنید. اگر این محفظه هنگام شستن ظروف باز نشود ظروف تمیز نخواهند شد. برای بررسی این مشکل پس از اتمام چرخه شست و شو به دنبال مواد شوینده در داخل محفظه و یا روی واشر ها بگردید، اگر چیزی از مواد شوینده باقی مانده بود باید به دنبال حل این مشکل باشید. برای افزایش عمر ماشین ظرفشویی توصیه می کنیم مقاله  را مطالعه کنید.

چیدمان قفسه بالایی

چیدمان قفسه بالایی

قفسه بالایی ماشین ظرفشویی برای فنجان، بشقاب های کوچک، نعلبکی، لیوان ها و ظروف کوچک تر طراحی شده است. این وسایل را در زاویه ای قرار دهید که کثیف ترین سطح آن رو به پایین باشد.

برای جلوگیری از خش نیفتادن ظروف مطمئن شوید که از اطراف به ظروف دیگر برخوردی ندارند. کلیه ظروف پلاستیکی و ظروف نگهدارنده کوچک نیز باید در قفسه های بالایی قرار بگیرند. می توانید برای شستن لیوان های بلند ارتفاع قفسه ها را جا به جا کنید.

اگر یک گلدان بزرگ و یا ظروفی با ابعاد بزرگ دارید می توانید قفسه ها را جدا کنید و آنها را به راحتی در طبقه پایین قرار دهید تا شسته شوند.

چیدمان قفسه پایینی

قفسه پایینی

قفسه پایینی ظرفشویی محل قرار دادن بشقاب ها، ماهیتابه ها، قابلمه ها و ظروف بزرگ است. از قوس ها و دندانه های قفسه به درستی استفاده کنید به صورتی که قسمت های کثیف ظروف به سمت بازوهای اسپری کننده باشند و مطمئن شوید که ظروف توی هم نمی روند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

اگر آب نتواند به سطح ظروف برسد آنها تمیز نخواهند شد. ظروف بزرگی که ارتفاع زیادی دارند را در کناره ها قرار دهید تا عملکرد محفظه مواد شوینده را مسدود نکند. برخی از ظروف خیلی بزرگ می توانند ظروف کوچک تر را در خود جای دهند.

توجه داشته باشید و هر ظرف در جایگاه مشخص خودش قرار دهید زیرا در صورتی که ظروف را جایگاه صحیح قرار ندهید منجر به کوتاه شدن عمر ماشین ظرفشویی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم مقاله را مطالعه کنید.

چیدمان ظروف سیلور

ظروف سیلور

در مدل های متفاوت ماشین ظرفشویی فضای مناسب برای ظروف سیلور متفاوت است اما به صورت کلی سه نکته وجود دارد:

نکته اصلی برای تمیز شدن ظروف نقره ای این است که آب باید به تمام سطح آنها برسد. هرگز تمام چنگال ها یا قاشق ها را در یک بخش قرار ندهید مگر اینکه آنها را به صورت یکی در میان بدون در هم رفتن جای گذاری کنید.

همچنین نوک چاقو ها باید به طرف پایین باشد و قاشق ها و چنگال ها باید به صورتی قرار بگیرند که بیشترین میزان آب به آنها برسد. کفگیر ها و ملاقه ها نیز باید در قفسه های بالا و به صورت صاف قرار بگیرند.

نکات نهایی برای کسب بهترین نتیجه

ظروف براق

برای داشتن ظرف های درخشان، ماشین ظرف شویی خود را همیشه تمیز نگه دارید.آب گرم کن و یا پکیج را بررسی کنید تا مطمئن شوید ظرف شویی از آب با دمای مناسب استفاده می کند. حداقل دمای آب باید ۳۰ درجه باشد، برای امتحان گرم بودن آب، می توانید شیر آب گرم درون سینک را باز کنید تا از گرم بودن آب اطمینان حاصل کنید.

از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید، اگر آب مکانی که زندگی می کنید سخت باشد باید از مقدار بیشتری مواد شوینده برای تمیز شدن ظروف استفاده کنید.قبل از استفاده از مواد شوینده، آنها را به خوبی تکان دهید تا مایع شوینده یک دست شود.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر ظرفشویی انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین ظرفشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر ظرفشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین ظرفشویی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
  • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.