بهترین روش چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی
دسامبر 17, 2019
ده دلیل خنک نشدن یخچال و فریزر
دسامبر 17, 2019

یکی از شایع ترین اختلاف نظرها در میان خانواده ها، نحوه چیدمان ماشین ظرف شویی است. اگر فکر می کنید که نحوه چیدمان ظرف ها در ماشین ظرف شویی تفاوتی ندارد و در هر صورت ظرف ها تمیز می شوند باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. در این مقاله قصد داریم نحوه چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرف شویی را آموزش دهیم، روشی که به کمک آن تمام ظرف ها به خوبی تمیز می شوند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ظرفشویی در تبریز_ تعمیر و نصب ظرفشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب ظرفشویی در تهران_ تعمیر و نصب ظرفشویی در مشهد_ تعمیرشیراز و نصب ظرفشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب ظرفشویی در شیراز

پنج قانون کلی برای چیدمان ظروف

چیدمان ظروف

باقی مانده غذا را با یک دستمال از ظروف پاک کنید اما به ظروف آب نزنید، چون در این صورت آنزیم های مواد شوینده به درستی به ظروف نمی چسبند و آنها به خوبی تمیز نخواهد شد.

ظروف دارای انحنا و یا کاسه ها را به سمت پایین و با حالت زاویه دار بچینید و آنها را به سمت هم و یا با حالت تو در تو قرار ندهید، اجازه دهید که آب و مواد شوینده در اطراف آنها جریان پیدا کند تا به خوبی تمیز شوند.

برای چیدن قاشق چنگال ها،از سید مخصوص جا قاشقی ماشین ظرفشویی کمک بگیرید دسته های آنها را به صورت یکی در میان به سمت بالا و پایین قرار دهید تا از درهم رفتگی آنها جلوگیری کنید و مواد شوینده به تمام سطح آنها برسد.

قبل از اینکه درب ماشین ظرفشویی را ببندیدبازوهای اسپری کننده را خودتان بچرخانید و ببینید که آیا ظروف جلوی دوران بازو هارا نگرفته اند و بدون برخورد به سطوح و  آزادانه بچرخند.

محفظه مخصوص مواد شوینده را با قرص های بزرگ یا مواد شوینده زیادی، مسدود نکنید. اگر این محفظه هنگام شستن ظروف باز نشود ظروف تمیز نخواهند شد. برای بررسی این مشکل پس از اتمام چرخه شست و شو به دنبال مواد شوینده در داخل محفظه و یا روی واشر ها بگردید،فقط و فقط مجاز هستیم در هر بار شستوشو از یک قرص استفاده بکنیم حال دستگاه ماشین ظرفشویی را با یک قاشق استارت زده باشیم یا به صورت کامل لود شده باشد اگر چیزی از مواد شوینده باقی مانده بود باید به دنبال حل این مشکل باشید.از عواملی که بر باقی ماندن قرص پس از شستوشو می توان اشاره کرد

۱_کیفیت پایی یا تقلبی بودن قرس ها 

۲_نرسیدن آب به ذمای ۷۰ درجه سانتی گراد که باید سیستم گرمایش تست شود

چیدمان قفسه بالایی

چیدمان قفسه بالایی

قفسه بالایی ماشین ظرفشویی برای فنجان، بشقاب های کوچک، نعلبکی، لیوان ها و ظروف کوچک تر طراحی شده است. این وسایل را در زاویه ای قرار دهید که کثیف ترین سطح آن رو به پایین باشد. برای جلوگیری از خش نیفتادن ظروف مطمئن شوید که از اطراف به ظروف دیگر برخوردی ندارند. کلیه ظروف پلاستیکی و ظروف نگهدارنده کوچک نیز باید در قفسه های بالایی قرار بگیرند. می توانید برای شستن لیوان های بلند ارتفاع قفسه ها را جا به جا کنید. اگر یک گلدان بزرگ و یا ظروفی با ابعاد بزرگ دارید می توانید قفسه ها را جدا کنید و آنها را به راحتی در طبقه پایین قرار دهید تا شسته شوند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ظرفشویی در تبریز_ تعمیر و نصب ظرفشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب ظرفشویی در تهران_ تعمیر و نصب ظرفشویی در مشهد_ تعمیرشیراز و نصب ظرفشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب ظرفشویی در شیراز

چیدمان قفسه پایینی

قفسه پایینی

قفسه پایینی ظرفشویی محل قرار دادن بشقاب ها، ماهیتابه ها، قابلمه ها و ظروف بزرگ است. از قوس ها و دندانه های قفسه به درستی استفاده کنید به صورتی که قسمت های کثیف ظروف به سمت بازوهای اسپری کننده باشند و مطمئن شوید که ظروف توی هم نمی روند. اگر فضایی کافی نتوانستید پیدا بکنید میتوانید با خواباندنه جا بشقابی ها مقداری فضا برای خودتان دستو پاکنید. اگر آب نتواند به سطح ظروف برسد آنها تمیز نخواهند شد. ظروف بزرگی که ارتفاع زیادی دارند را در کناره ها قرار دهید تا عملکرد محفظه مواد شوینده را مسدود نکند. برخی از ظروف خیلی بزرگ می توانند ظروف کوچک تر را در خود جای دهند.بهتر است هنگام نصب ماشین ظرفشویی توسط نصابان مجاز نانسا سرویس از آنها روش صحیح چیدمان ظروف را بپرسید و از آنها بخواهید تا با لود کردن ماشین ظرفشویی بهترین چیدمان را برای شما آموزش بدهند.

چیدمان ظروف سیلور

ظروف سیلور

در مدل های متفاوت ماشین ظرفشویی فضای مناسب برای ظروف سیلور متفاوت است اما به صورت کلی سه نکته وجود دارد:

نکته اصلی برای تمیز شدن ظروف نقره ای این است که آب باید به تمام سطح آنها برسد. هرگز تمام چنگال ها یا قاشق ها را در یک بخش قرار ندهید مگر اینکه آنها را به صورت یکی در میان بدون در هم رفتن جای گذاری کنید.همچنین نوک چاقو ها باید به طرف پایین باشد و قاشق ها و چنگال ها باید به صورتی قرار بگیرند که بیشترین میزان آب به آنها برسد. کفگیر ها و ملاقه ها نیز باید در قفسه های بالا و به صورت صاف قرار بگیرند.

نکات نهایی برای کسب بهترین نتیجه

ظروف براق

برای داشتن ظرف های درخشان، ماشین ظرف شویی خود را همیشه تمیز نگه دارید و اگر احساسا کردید ماشین ظرفشویی بعد از مدتی کار کردن دچار چربی شده  میتوانید با مخلوط کمی سفید کننده استکان با آبلیمو و سرکه سفید و اضافه کردن آن حین کار کردن این مشکل را برطرف بنمایید .آب گرم کن و یا پکیج را بررسی کنید تا مطمئن شوید ظرف شویی از آب با دمای مناسب استفاده می کند. حداقل دمای آب باید ۳۰ درجه باشد، برای امتحان گرم بودن آب، می توانید شیر آب گرم درون سینک را باز کنید تا از گرم بودن آب اطمینان حاصل کنید تا بعد از گرم شدم آب لوله کشی ماشین ظرفشویی آبگیری را شروع کند.

از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید، اگر آب مکانی که زندگی می کنید سخت باشد باید از مقدار بیشتری مواد شوینده برای تمیز شدن ظروف استفاده کنید.قبل از استفاده از مواد شوینده، آنها را به خوبی تکان دهید تا مایع شوینده یک دست شود.

بعضی از ظروف هرگز نباید درون ماشین ظرفشویی شسته شوند، به نوشته هایی که در انتهای ظروف هست دقت کنید زیرا ظروف آسیب دیده دیگر قابل ترمیم نیستند.اما بعضی از ظروف هستند که با شستوشو در ماشین ظرفشویی سم تولید میکنند آنها عبارت اند از ظروف چوبی و ظروف پلاستیکی و ظروف مسی پیشنهاد میکنیم اینهار را به صورت دستی بشورید. برای آشنایی بیشتر با مشکلات ماشین ظرفشویی و نحوه برطرف کردن آن، با ما تماس بگبرید

نانسا سرویس تعمیر و نصب ظرفشویی در تبریز_ تعمیر و نصب ظرفشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب ظرفشویی در تهران_ تعمیر و نصب ظرفشویی در مشهد_ تعمیرشیراز و نصب ظرفشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب ظرفشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.