ترفند تمیز شستن لباسشویی

تعمیر سوراخی مخزن آب لباسشویی
علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی
دسامبر 9, 2019
علت صدای زیاد یخچال فریزر چیست؟
دسامبر 9, 2019

مقدمه

ماشین لباسشویی دومین محصول آشپزخانه هست که برای هر خانه ای لازم است .زیرا شستن لباسها در جوامع امروزی به دلیل مشغله زیاد کاری انسان ها به یک چالش بدیل گشته است . یکی از دغدغه های اصلی خانم های خانه دار، شستن لباس ها در ماشین لباسشویی است. زیرا گاهی لباس هایی که برای شستن در داخل ماشین لباسشویی قرار می گیرند یا تمیز شسته نمی شوند یا دیگر آن لباس سابق نیستند. این سوال ذهن بسیاری از بانوان را به خود مشغول ساخته است که برای تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی باید چه ترفندهایی را به کار برد؟ در این مقاله ما ترفندهای برای تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی به شما معرفی می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.هر عملی و هر فعالیتی برای خود اصولی دارد و شستن لباسها در ماشین لباسشویی هم اصول خاص خود را می طلبد در غیر این صورت با نتیجه مناسبی روبه رو نخواهیم شد.

نانسا سرویس تعمیر و نصب لباسشویی در تبریز_ تعمیر و نصب لباسشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب لباسشویی در تهران_ تعمیر و نصب لباسشویی در مشهد_ تعمیر و نصب لباسشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب لباسشویی در شیراز

 

عواملی که در تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی نقش دارند

۱_مرتب کردن لباس ها

۲_تمیز کردن ماشین لباسشویی

۳_تنظیم دمای آب

۴_استفاده بهینه از ظرفیت ماشین لباسشویی

۵_استفاده از مواد شوینده مناسب

۶_لباس های لکه دار

مرتب کردن لباس ها

سعی کنید قبل از قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی آن ها را مرتب کنید. منظور از مرتب کردن این است که لباس ها را بر طبق رنگ و جنس جدا کنید. برای مثال بهتر است لباس های رنگی را از لباس های سفید جدا و به صورت مجزا در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. باری این عمل برنامه هایی به نام های color و mix تهیه شده است  همچنین شما باید لباس ها را چک کنید و هر گونه شئ خارجی مانند کلید، کاغذ، دستمال یا هر چیز دیگر را درون جیب لباس ها خارج کنید تا هم به ماشین لباسشویی آسیبی وارد نشود و هم لباس ها تمیزتر شسته شوند.

خوشبختانه بیشتر لباسشویی های امروزی انتخاب های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند که ما در مقاله های پیشین در مورد این برنامه ها مفصل صحبت کرده ایم تا در زمان استفاده برنامه مختص نوع الیاف لباسهایمان را انتخواب بکنیم . و برای هر نوع رنگ و جنس لباس دارای تنظیمات خاص خود است که شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود در دفترچه با این تنظیمات آشنا و آن ها را به کار ببرید.البته لازم به ذکر است که نصاب ماشین لباسشویی نانسا سرویس هنگام نصب لباسشویی تمام مواردی که نیاز به استفاده صحیح از ماشین لباسشویی باشد را به شما عزیزان آموزش می دهد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

از دیگر نکاتی که باید برای تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی به آن توجه کرد، تمیزتر کردن ماشین لباسشویی است. سعی کنید که در هنگام قرار دادن و خارج کردن لباس ها دقت داشته باشید و مانع گیر کردن لباس ها بین درب ماشین لباسشویی و بدنه آن شوید این عمل حتی باعث پاره شدن لباسها نیز می شود. به علاوه بعد از هر بار شستن لباس ها سعی کنید آن را تمیز و محل تخلیه آب اضافی را خالی کنید تا بوی نامطبوعی ایجاد نشود زیرا با ماندن آب در داخل پمپ تخلیه باعث ایجاد بوی نا مطبوع در فضای خانه می شئد. به این نکته حتما توجه داشته باشید که بعد از شسته شدن لباس ها درب ماشین لباسشویی را به مدت ۱ الی ۲ ساعت باز بگذارید تا رطوبت آن بخار شده و کاملا خشک شود.

تنظیم دمای آب

سعی کنید که بر طبق جنس و نوع لباس دمای آب ماشین لباسشویی را تنظیم کنید. معمولا برای تمیزتر شسته شدن لباس های روشن نسبت به لباس تیره و کدر باید دمای آب بالاتر باشد. این کار باعث می شود لباس های روشن و کثیف تمیزتر شسته شوند.

استفاده بهینه از ظرفیت ماشین لباسشویی

نانسا سرویس تعمیر و نصب لباسشویی در تبریز_ تعمیر و نصب لباسشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب لباسشویی در تهران_ تعمیر و نصب لباسشویی در مشهد_ تعمیر و نصب لباسشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب لباسشویی در شیراز

امروزه بیشتر ماشین های لباسشویی دارای طرفیت مشخص و تعیین شده ای هستند که این ظرفییت بر روی کشوی جا پودی نوشته شده است اگر بیشتر از ظرفیت مشخص شده آن ها استفاده شود قطعا عملکرد آن پایین خواهد آمد و به ماشین لباسشویی نیز آسیب جدی وارد خواهد شد این آسیب می تواند خرابی جک ها و لولبرنگ و بوش و آب کش و سه نظام باشد. برای مثال اگر ظرفیت ماشین لباسشویی شما ۷ کیلوگرم است، شما نباید بیشتر از مقدار تعیین شده لباس را درون ماشین لباسشویی قرار دهید لباس های به خوبی تمیز شسته نمی شوند و خشک نخواهند شد.برای فهمیدن این که آیا لباس ها به ظرفیت مطلوب رسیده است یا نه میتوان از پخ شیشه درب ماشین لباسشویی برای شاخص وزن لباسها استفاده کرد.

استفاده از مواد شوینده مناسب

یکی از موارد و دلایلی مهم در تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی، استفاده از مواد شوینده مناسب می باشد. همیشه سعی کنید برای شستن لباس ها در ماشین لباسشویی از مواد شوینده مخصوص و مرغوب استفاده کنید. توجه داشته باشید باید نسبت به حجم و میزان لباس های خود از مواد شوینده استفاده کنید. همچنین از آب داغ برای شستن لباس ها استفاده نکنید زیرا به بافت لباس آسیب خواهد رساند.مواد شوینده ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و جزو بهترین های جهان هستند برای این که با خیال راحت از مواد شوینده استفاده بکنید می توانید از برند های ایرانی استفاده بکنید .زیرا مواد شوینده ایرانی با نوع سختی اب مناطق ایران سازگار است و حین شوستو شو بهترین نتیجه را اعمال می کند.

لباس های لکه دار

بهتر است قبل از قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی آن هایی که دارای لک های ریز و درشت هستند را جدا کرده و لک های آن ها را به صورت کامل از لباس جدا کنید. بهتر است این نکته را بدانید که پاک کردن لک هایی که تازه هستند نسبت به لک های کهنه راحت تر می باشد. این لک ها گاه از مواد نفتی به جا مانده اند و گاه از ریختن مواد غذایی به روی لباسس یا گل و لایی زمین هستند هر چه که باشند باید به صورت جداگانه در داخل ماشین لباسشویی بارگذاری شوند. پس همیشه سعی کنید لک لباس ها را به صورت کامل بسایید تا پاک شوند و بعدا دچار مشکل نشوید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که همیشه از قرار دادن لباس های زیر، جوراب، کفش های ورزشی و لباس های ضد آب در داخل ماشین لباسشویی پرهیز کنید. زیرا این موارد را نمی توان با ماشین لباسشویی شست.

چه عواملی باعث کوتاهی عمر ماشین لباسشویی می شود؟

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین وسایل منزل به شمار می آید و تقریبا هر روز از این وسیله استفاده می شود. برای افزایش طول عمر یک ماشین لباسشویی و جلوگیری از وارد شدن آسیب به آن باید نکاتی را رعایت کرد. از جمله نکاتی که در حین ماشین لباسشویی باید در نظر گرفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده بیش از حد مواد شوینده با این باور که لباس ها بهتر شسته می شوند، از جمله مواردی است که به ماشین لباسشویی آسیب وارد خواهد کرد. انجام این کار باعث ایجاد اختلال در چرخه شستشو ماشین خواهد شد و منجر به وجود آمدن سفیدک بر روی لباس ها می شود.
  • استفاده مکرر از ماشین لباسشویی از دیگر مواردی است که باعث خرابی این دستگاه می شود. سعی کنید چندین ساعت پشت سر هم از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. حتی اگر حجم لباس ها زیاد باشد.
  • قرار دادن لباس های پولک دار، دکمه دار، زیب، انواع فنرها یا به صورت کلی هر نوع لباس تزیینی باعث خرابی ماشین لباسشویی می شود.
  • هر نوع ماشین لباسشویی دارای یک فیلتر است که باید به طور پیوسته آن را چک و تمیز کنید.
  • از قرار دادن انواع پتو و ملحفه در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید. زیرا باعث خواهد شد که فشار زیادی بر روی ماشین لباسشویی وارد شود و در صورت تکرار موتور دستگاه خواهد سوخت.

تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس

اگر ساکن شهر کرج یا هر نقطه از استان البرز هستید و ماشین لباسشویی شما نیاز به تعمیر و بررسی دارد شما می توانید با نمایندگ تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن بهترین تعمیرکاران خود را به محل شما اعزام و مشکل شما را برطرف کنند.دارای تعمیرکاران متخصص و با تجربه ای است که بر انواع قطعات و نحوه کار و تمام عیب های احتمالی لوازم خانگی تسلط دارند و می توانند در زمان کوتاهی مشکل وسایل شما را بررسی و حل نمایند. برای استفاده از خدمات این تعمیرگاه شما می توانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین شما می توانید از مشاوره و راهنمایی های این مرکز به صورت رایگان نیز بهره ببرید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب لباسشویی در تبریز_ تعمیر و نصب لباسشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب لباسشویی در تهران_ تعمیر و نصب لباسشویی در مشهد_ تعمیر و نصب لباسشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب لباسشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.