تعمیر و تعویض موتور لباسشویی

نحوه تست میکروسوئیچ لباسشویی
جولای 27, 2021
نکاتی در مورد ماشین ظرفشویی
آگوست 2, 2021

خراب شدن موتورلباسشویی باعث بروز مشکلاتی زیر میشود :

روشن نشدن

تولید صدای  گزگز زیاد در لباسشویی

لرزش ماشین لباسشویی در حین کار

خراب شدن تسمه و… می‌شود.

در صورت خراب شدن موتور ماشین لباسشویی شما دیگر نمی‌توانید از دستگاه استفاده کنید و سریعاً باید آن را خاموش و از روشن نمودن مجدد آن خودداری کنید. اگر به دنبال این هستید که مدت‌زمان بیشتری از موتور ماشین لباسشویی خود استفاده کنید؛ باید بدانید که برای استفاده بیشتر و خراب نشدن موتور نکاتی وجود دارد که شما با رعایت آن‌ها می‌توانید به افزایش عمر موتور لباسشویی کمک کنید که سرویس کاران و نصابان نانسا سرویس هنگام نصب به مشتریان عزیز توضیح میدهند.

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

 انواع موتور ماشین لباسشویی در بازار و مشخصات فنی آن ها

یکی ازاصلیترین کارهایی که در هنگام تعویض موتور ماشین لباسشویی باید انجام بدهید ، شناسایی موتور به‌کاررفته در ماشین لباسشویی‌تان میباشد. این امر به این دلیل حائز اهمیت است که شما برای تعویض این قسمت باید ابتدا موتور شستشوی جدید را خریداری کنید و سپس جایگزین موتور لباسشویی قبلی نمایید. پس اگر اطلاعات کافی در زمینۀ موتور شستشوی به‌کاررفته در لباسشویی‌تان نداشته باشید نمی‌توانید قطعه مناسب آن را خریداری کنید.

اگر نیت آشنایی با انواع موتورهای شستشو در ماشین لباسشویی رادارید باید بدانید که به‌طورکلی در انواع مختلف لباسشویی دو نوع موتور وجود دارد که این دو نوع عبارتند از:

موتورهای لباسشویی معمولی و تسمه دار

موتورهای لباسشویی معمولی و تسمه دار به صورت زیر میباشند:

این نوع موتور معمولاً در ماشین لباسشویی‌های قدیمی به‌کاررفته است و در حین کار صدای زیادی را تولید می‌کند و می‌لرز و به مرور زمان به تعویض تسمه نیازمند است.

عیب های زیاد این موتور باعث شده است که امروزه در ساخت ماشین‌های لباسشویی از این موتور دیگراستفاده نشود و یا خیلی کم استفاده شود.

در کنار معایب این موتور مهم‌ترین نقطه مثبتی که دارد این است که ساختار آن بسیار ساده است و به‌راحتی قابل تعمیر یا تعویض است می باشد.

به همین دلیل هر فردی با داشتن اطلاعات کمی در زمینۀ تعمیرات ماشین لباسشویی می‌تواند تعمیر و یا تعویض موتور شستشو را انجام دهد.

موتورهای لباسشویی دیجیتالی و فاقد تسمه

موتورهای لباسشویی دیجیتالی و فاقد تسمه به شرح زیر هستند:

این نوع موتورها معمولاً در لباسشویی‌های جدید و اینورتر استفاده و دیده می‌شود و بدون گیربکس هستند.

این نوع موتورها صدای و لرزش  بسیار کمی را تولید می‌کنند و ازنظر مصرف برق نیز به‌صرفه‌تر و کم مصرف تر می‌باشند.

تنها عیبی که این نوع موتور دارد این است که قیمت آن بسیار بالا است و تعمیر و تعویض آن هزینه‌های زیادی را برای فرد به دنبال دارد.

پیشنهاد می‌کنیم در هنگامی‌که متوجه شده‌اید موتور ماشین لباسشویی‌ تان دچار اشکال شده است حتماً با سرویس کاران نانسا سرویس تماس حاصل فرمایید

 علائم سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

از کجا بفهمیم که موتور ماشین لباسشویی سوخته یا نیم سوز شده است و نیاز به تعویض دارد؟

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی با ایجاد علائم در آن همراه می باشد که باید به آن توجه لازم را داشته باشیم

 همانطور که مستحضر هستید موتور شستشوی ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین بخش‌های ماشین لباسشویی به شمار می‌رود که هرگونه اشکال در آن باعث اختلال در کار لباسشویی شده و لباسشویی کار خود را مانند گذشته انجام نمی‌دهد و کار خانه لنگ میماند

۱_نچرخیدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی هنگام روشن کردن

۲_بروز مشکل در نحوه شستشوی لباس‌ها

۳_خشک نشدن لباس‌ها و…

این نشانه ها به شما اخطار می‌دهد که موتور شستشوی لباسشویی دچار اشکال شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

شما به‌محض مشاهده علائم گفته شده شده باید :

ابتدا سریعاً کابل برق ماشین لباسشویی را از برق کشیده و از خاموش بودن آن مطمئن شوید و پس‌ازاین اقدامات با سرویس کاران نانساسرویس تماس بگیرد و برای حل کردن مشکل موتور ماشین لباسشویی‌تان اقدام نمایید.

مراحل تعویض موتور شستشوی لباسشویی عبارتند از:

رعایت نکات ایمنی در حین کار؛ قبل از شروع کار جهت جلوگیری از برق گرفتگی باید کابل برق ماشین لباسشویی را از پریز بکشید و از عدم وجود برق در ماشین لباسشویی اطمینان حاصل فرمایید

تهیه کردن لوازم مورد نیاز برای تعویض موتور شستشو شامل موتور شستشوی جدید، بست و پیچ‌گوشتی‌های مورد نیاز

پیدا کردن جایگاه موتور شستشوی قدیمی و برداشتن آن

لازم به ذکر است بدانید تعویض موتور ماشین لباسشویی باید با استفاده از قطعات اصل انجام شود و به این دلیل که این کار هزینه بالایی را برای شما به دنبال دارد بهتر است سرویس کاران نانسا سرویس انجام شود

 نحوه تست موتور ماشین ماشین لباسشویی dc

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که بعد از تعویض موتور ماشین لباسشویی باید انجام شود تست کردن آن برای اطمینان از سالم بودن موتور می باشد. شما برای تست موتور ماشین لباسشویی‌های جدید و اینورتر دار باید :

در ابتدا یک منبع تغذیه را آماده کنید.

همانطور که می‌بینید در منبع تغذیه دو ولتاژ که یکی از آن‌ها متغیر است و محل اتصال دو سر زغال می باشد و دیگری ۵ که ولت است و محل اتصال دو سیم‌پیچ استاتور می باشد وجود دارد.

شما در هنگام تست ماشین لباسشویی باید اتصالات نامبرده شده را به یکدیگر متصل کنید و موتور ماشین لباسشویی را با ضربه بر روی آن روش نمایید.

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.