تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

تعمیر برد ظرفشویی و لباسشویی
عیب یابی برد ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی
اکتبر 7, 2021
اصطلاحات نوین ماشین لباسشویی
اصطلاحات جدید در ماشین های لباسشویی جدید
اکتبر 10, 2021

مقدمه

همواره بعد از باز کردن درب ماشین لباسشویی در اولین لحضه می توانیم یا لاسیتک عموما طوسی رنگ از جنس پلاستیک نرم را میبینیم که دور تا دور مخزن لباسشویی را پوشنده و از طرف دیگر دورتا دور قسمت درب بدنه را نیز پوشانده است شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این واشر دور درب به منظور تعبیه شده وهئف از نصب این قطعه چیست؟

واشر دوردرب در واقع فضای خالیه بین دیگ و بدنه ماشین لباسشویی را هم برای ایجاد فضایی عایقه هوا برای عملکرد بهتر سنسور هیدروستات ایفای نقش میکند و هم برای برای جلوگیری از نشت و سر ریز شدن آب موجود در دریگ ماشین ظرفشویی بر روی زمین و اتصال و خرابی قطعات الکتریکی میشود.

از مزایای دیگر واشر دور درب میتوان به صدا گیری و عایق صدا بودن صدای ایجاد شده از تکان خوردن لباسها حین شستو شو دانست و هم به عنوان یک ضربه گیر مقاوم برای جلوگیری از شکستن شیشه درب ماشین لباسشویی و خرابی بدنه ماشین لباسشویی حین شستوشو و ضربات دیگ به بدنه را دانست.

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به سه گروه کلی تقسیم میشوند

  1. لاستیک ساده که کاملا صاف است و در صورت پارگی می توان قسمت پاره شده را در حالت ساعت دوازده (۱۲) پیچاند و با نصب دوباره ماشین لباسشویی شروع به کار کند.
  2. لاستیک تک سوراخ که لا داشتن سوراخی در شیار خود که با یک شلنگ به جا پودری وصل است و آب مورد نیاز دیگ از این مسیر تامین می شود.
  3. لاستیک چراغ دار که از یک قسمت چراغ دار برای دیدن داخل آبکش و یک شیار برای جریان بهتر آب بهره می جوید که از نوع گران قیمت لاستیک ها می باشد و تعویض آن نیازمند تجربه کاری مناسب است.

لازم به ذکر است که همواره همراه با استفاده مفید از ماشین لباسشویی نیاز مند نگهداری اصولی از واشر دور درب ماشین لباسشویی است تا از بروز خطرات و هزینه های اضافی جلوگیری شود که میتوان به سیاه شدن یا پاره شدن و یا کپک زدن واشر دور درب اشاره کرد.

کپک زدن واشر دور درب

به عنوان مثال هر بار بعد از اتمام روند شستوشوی ماشین لباسشویی کاربر موظف است تا با استفاده از یک دستمال حوله ای اطراف و شیار های واشر دور درب ماشین را خشک نماید این عمل باعث جلوگیری از به وجود آمدن کپک های روی واشر دور درب می شود زیرا در صورت ماندگاری این کپک ها باعث بروز بیماری های پوستی و ایجاد بوی بد لباسشویی و لباس ها نیز می شود که برای ضد عفونی کردن این کپک ها میتوان ابتدا با درست کردن محلول سرکه سفید با آبلیمو را بر روی کپک ها اسپری بنمایید و با و دو (۲) دقیقه صبر کنید سپس با یک دستمال نرمی که لاستیک را نساید کپک هارا پاک کنید وبعد ماشین لباسشویی را به صورت خالی روش کنید تا بدون لباس شروع بهکار کند زمانی که دیدید آب داخل مخزن گرم شده است از داخل جا پودری یک لبوان محلول سرکه و ابلیمو را داخل جا پودری بریزید تا جا هاییکهدید ندارید به کمک چرخش آب نیز تمیز شوند.

سیاه شدن واشر دور درب ماشین لباسشویی

خوب کاملا واضح است که ماشین لباسشویی با آب کار میکند و آب عین رطوبت است لذا باید به یاد داشته باشد برای جلو گیری از سیاه شدن لاستیک و تجزیه واشر دور درب ماشین لباسشویی بعد ازهر بار استفاده درب ماشین لباسشویی را حداقل به مدت دو(۲) ساعت باز بگذارید تا بخار و رطوبت موجود در دیگ نیز خارج شود و برای تمیز کردن این سیاهی دومرتبه می توانید از محلول سرکه سفید و آبلیمو استفاده بکنید.

پاره شدن واشر درب ماشین لباسشویی

پاره شدن لاستیک دور درب به عواملی همچون کهنگی واشرلاسیک دور درب یا خرابی بر اثر دمای بالای آب یا پارگی به دلیل ضربات دیگ حین شستوشو یا سایش توسط ابکش کج شده یا تجزیه لاستیک در اثر وجود باکتری های مضر روی لاستیک را از عوامل پارگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اشاره کرد.

حال علت پارگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هر چه که باشد باید اول برای ایمنی کار ماشین لباسشویی را از برق جدا نماییم و سپس لاستیک دور درب با نمونه مشابه خود تویض گردد تا از بروز خطرات و هزینه های اضافی جلوگیری به عمل آید که این کار باید توسط سرویس کاران سرویس کاران مجتز صورت گیرد به این دلیل که نوع ساخت و مونتاژ لاستیک دور درب ماشین های لباسشویی برند به برند و مدل به مدل با هم متفاوت هستد در برخی از مدل ها تمامی متعلقات بلاسشویی باید جدا شوند و مخزن بیرون بیاید تا لاستیک دور درب تعویض گردد و در بعضی از برند ها حتی باز کردن تمام متعلقات خود مخزن نیز نیاز است و در برخی از مدل ها می توان با جدا سازی بدنه روبه رو کهگاه با جدا سازی برد و میکروسوسسچ و جا پودری انجام میشود و یا در بعضی از برند ها با جدا سازی فقط لاستیک از جای خود می توان عمل تعویض لاستیک را انجام داد.

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.