تفاوت لباسشویی گیربکسی و تسمه ای در چیست ؟

مباحث کلی پکیج دیواری
دسامبر 1, 2019
ارورهای ماشین ظرفشویی 6
دسامبر 2, 2019

ماشین لباسشویی براساس آمارهای موجود در سراسرجهان، دومین و پر مصرف می باشد که توسط افراد خریداری می شود. این دستگاه، امروزه توسط شرکت های مختلف تولیدکننده لوازم خانگی تولیدشده و به دست کاربران می رسد. این شرکت ها به منظور ارائه بهترین کیفیت ممکن در محصولات خود، از تکنولوژی و فناوری های مختلفی در خط تولید خود استفاده می کنند، یکی از جدیدترین فناوری های استفاده شده در ماشین های لباس شویی، موتور بدون تسمه یا اصطلاحا گیربکسی می باشد.

 تعمیر لباسشویی در تبریز
تعمیر اباسشویی در ارومیه _ تعمیر لباسشویی در تهرانتعمیر لباسشویی در مشهدتعمیر لباسشویی در اصفهانتعمیر لباسشویی در شیراز

اما در همین جا باید به شما بگویم که در این نوع تکنولوژی اصلا هیچ گیربکسی استفاده نشده و این اصطلاح بیشتر با استفاده نادرست فروشندگان رواج پیدا کرده است، بلکه تنها در این  مستقیما به مخزن وصل شده است. موتورهای بدون تسمه را دایرکت درایو نیز می دانند، چرا همانطور که بیان گردید در این نوع از ماشین های لباس شویی، موتور بدون نیاز به تسمه و به صورت مستقیم به محفظه نگه دارنده لباس ها متصل شده است.

موتور تسمه ای ماشین لباسشویی

اگر به صورت ساده تر بخواهم برای شما توضیح دهم، در این نوع ماشین لباسشویی از موتورهایی هماهنند پنکه های سقفی استفاده شده است، دقیقا به صورت همان مکانیزم محفظه لباس ها به چرخش در میاید. این موتورها با استفاده از جریان مستقیم برق و تنها درکنار یک برد راه انداز یا درایور شروع به کار کردن می کنند. گفتنی است که در این موتورها سیم‌ پیچ استاتور درون روتور ثابت و روتور که یک بشقاب آهنی سی و پنج سانتی متری می باشد، در داخل خو د بیست آهنربا دارد، که این آهنرباها بوسیله استاتور تحریک شده و موتور شروع به چرخیدن می ‌کند. این روتور مستقیم به شفت درام لباسشویی متصل می‌ باشد.

به این ترتیب شرکت ها با حذف کردن تسمه، راندمان موتور را بیشتر کرده و با توجه به بالانس شدن وزن موتور روی شفت درام کمتر شده است. از طرفی با توجه به این که این موتور ها از سیم پیچ های با قطر زیاد و جریان مستقیم برق برای کارکردن استفاده می کنند، به همین جهت برای سالیان قابل توجهی می توانند که همانند روز اول برای شما کارایی داشته باشند. همین علت نیز باعث می شود که شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی اقدام به ضمانت ۱۰ تا ۲۰ ساله موتور کنند.

موتور گیربکسی ماشین لباسشویی

موتور اینورتر دایرکت مانند آن چه که در بخش های قبلی اشاره شد، فاقد تسمه است. به دنبال همین موضوع یک واسطه برای چرخیدن محفظه لباس ها حذف شده و با اتصال مستقیم موتور به این بخش، رزش و صدای دستگاه پایین آمده و طبیعتا عمر دستگاه افزایش میابد. همچنین حذف تسمه و تجهیزات جانبی علاوه بر کاهش انرژی مصرفی، فضای داخلی ماشین و ظرفیت شستشو را افزایش می دهد، همین موضوع دست شرکت ها را برای افزایش دادن ظرفیت دستگاه بازتر کرده و شما به راحتی می توانید که در هر بار شسشتشو حجم بیشتری از لباس یا لباس های با حجم بزرگتر را نیز توسط دستگاه شستشو دهید.

در سال های قبل، از این طراحی بیشتر در محصولات اروپایی و آمریکایی استفاده می کند، اما امروزه شاهد ان هستیم که اکثر شرکت های مختلف به استفاده کردن از این نوع از موتورها  روی آورده اند، البته اگرچه قیمت تمام شده دستگاه با توجه به استفاده کردن این تکنولوژی کمی بیشتر از قبل می شود، ولی شما می توانید با خیال راحت به استفاده کردن طولانی مدت از محصول خریداری شده خودتان فکر کنید.
 تعمیر لباسشویی در تبریز
تعمیر اباسشویی در ارومیه _ تعمیر لباسشویی در تهرانتعمیر لباسشویی در مشهدتعمیر لباسشویی در اصفهانتعمیر لباسشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *