تفاوت لباسشویی گیربکسی و تسمه ای در چیست ؟

مباحث کلی پکیج دیواری
دسامبر 1, 2019
ارورهای ماشین ظرفشویی فیریجیدر و کنمور و سامسونگ و پاکشوما و حایر
دسامبر 2, 2019

مقدمه

ماشین های لباسشویی یکی از الزامات خانه های امروزی تلقی میشود که در نبود ماشین لباسشویی در خانه ها علاوه بر اینکه زمان شخص حین شستوشوی لباس ها و البسه صرف می شود و همچنین در هنگام شستوشو افراد خسته می شوند و صد البته که هیچگاه مدل و کیفیت تمیزی البسه که به صورت مکانیکی در ماشین لباسشویی شسته شده است یا میزان کیفیت و تمیزی در شستوشو به صورت دستی برابر نیست و ماشین لباسشویی صرفا برای شستوشوی لباس ها به صورت اتوماتیک و بهترین کیفیت طراحی شده است .

اطمینان از سالم بودن و کارکرد بی عیب و نقص ماشین لباسشویی بسیار مهم و حیاتی است. با این حال اگر مشکلی در سیستم لباسشویی شما وجود داشته باشد، یا ایراداتی جزئی در هنگام کارکرد لباسشویی تان به چشم میخورد، نگران عیب یابی و رفع مشکل لباسشویی خود نباشید. متخصصان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در نانسا سرویس ، در عیب یابی و رفع مشکلات متداول ماشین لباسشویی به کمک شما خواهند آمد. نانسا سرویس تعمیر لباسشویی در تبریز_ تعمیر اباسشویی در ارومیه _ تعمیر لباسشویی در تهران_ تعمیر لباسشویی در مشهد_ تعمیر لباسشویی در اصفهان_ تعمیر لباسشویی در شیراز

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سعی دارد مقداری از روش های حرفه عیب یابی ماشینن لباسشویی را که می تواند در همه برند ها پیاده کرد را برای شما عزیزان آموزش دهد

ماشین لباسشویی براساس آمارهای موجود در سراسرجهان، دومین و پر مصرف ترین لوازم خانگی می باشد که توسط افراد خریداری می شود. این دستگاه، امروزه توسط شرکت های مختلف تولیدکننده لوازم خانگی تولیدشده و به دست کاربران می رسد. این شرکت ها به منظور ارائه بهترین کیفیت ممکن در محصولات خود، از تکنولوژی و فناوری های مختلفی در خط تولید خود استفاده می کنند، یکی از جدیدترین فناوری های استفاده شده در ماشین های لباس شویی، موتور بدون تسمه یا اصطلاحا گیربکسی می باشد.

 تعمیر لباسشویی در تبریز
تعمیر اباسشویی در ارومیه _ تعمیر لباسشویی در تهرانتعمیر لباسشویی در مشهدتعمیر لباسشویی در اصفهانتعمیر لباسشویی در شیراز

اما در همین جا باید به شما بگویم که در این نوع تکنولوژی اصلا هیچ گیربکسی استفاده نشده و این اصطلاح بیشتر با استفاده نادرست فروشندگان رواج پیدا کرده است، بلکه تنها در این  مستقیما به مخزن وصل شده است. موتورهای بدون تسمه را دایرکت درایو نیز می دانند، چرا همانطور که بیان گردید در این نوع از ماشین های لباس شویی، موتور بدون نیاز به تسمه و به صورت مستقیم به محفظه نگه دارنده لباس ها متصل شده است. از تفاوت های اصلی موتور تسمه ای و اینور تر میتوانن به

۱_سبک بودن موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

۲_پر سرعت بودن موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

۳_عمر بالای موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

۴_تعمیر آسان موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

۵_مصرف انرژی کم تر موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

۶_صدای کم تر موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

۷_بدون ارزش بودن موتور اینور تر نسبت به موتور های قدیمی نام برد

موتور تسمه ای ماشین لباسشویی

اگر به صورت ساده تر بخواهم برای شما توضیح دهم، در این نوع ماشین لباسشویی از موتورهایی هماهنند پنکه های سقفی استفاده شده است، دقیقا به صورت همان مکانیزم محفظه لباس ها به چرخش در میاید. این موتورها با استفاده از جریان مستقیم برق و تنها درکنار یک برد راه انداز یا درایور شروع به کار کردن می کنند. گفتنی است که در این موتورها سیم‌ پیچ استاتور درون روتور ثابت و روتور که یک بشقاب آهنی سی و پنج سانتی متری می باشد، در داخل خو د بیست آهنربا دارد، که این آهنرباها بوسیله استاتور تحریک شده و موتور شروع به چرخیدن می ‌کند. این روتور مستقیم به شفت درام لباسشویی متصل می‌ باشد.

به این ترتیب شرکت ها با حذف کردن تسمه، راندمان موتور را بیشتر کرده و با توجه به بالانس شدن وزن موتور روی شفت درام کمتر شده است. از طرفی با توجه به این که این موتور ها از سیم پیچ های با قطر زیاد و جریان مستقیم برق برای کارکردن استفاده می کنند، به همین جهت برای سالیان قابل توجهی می توانند که همانند روز اول برای شما کارایی داشته باشند. همین علت نیز باعث می شود که شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی اقدام به ضمانت ۱۰ تا ۲۰ ساله موتور کنند.

موتور گیربکسی ماشین لباسشویی

موتور اینورتر دایرکت مانند آن چه که در بخش های قبلی اشاره شد، فاقد تسمه است. به دنبال همین موضوع یک واسطه برای چرخیدن محفظه لباس ها حذف شده و با اتصال مستقیم موتور به این بخش، رزش و صدای دستگاه پایین آمده و طبیعتا عمر دستگاه افزایش میابد. همچنین حذف تسمه و تجهیزات جانبی علاوه بر کاهش انرژی مصرفی، فضای داخلی ماشین و ظرفیت شستشو را افزایش می دهد، همین موضوع دست شرکت ها را برای افزایش دادن ظرفیت دستگاه بازتر کرده و شما به راحتی می توانید که در هر بار شسشتشو حجم بیشتری از لباس یا لباس های با حجم بزرگتر را نیز توسط دستگاه شستشو دهید.

در سال های قبل، از این طراحی بیشتر در محصولات اروپایی و آمریکایی استفاده می کند، اما امروزه شاهد ان هستیم که اکثر شرکت های مختلف به استفاده کردن از این نوع از موتورها  روی آورده اند، البته اگرچه قیمت تمام شده دستگاه با توجه به استفاده کردن این تکنولوژی کمی بیشتر از قبل می شود، ولی شما می توانید با خیال راحت به استفاده کردن طولانی مدت از محصول خریداری شده خودتان فکر کنید.
 تعمیر لباسشویی در تبریز
تعمیر اباسشویی در ارومیه _ تعمیر لباسشویی در تهرانتعمیر لباسشویی در مشهدتعمیر لباسشویی در اصفهانتعمیر لباسشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.