ده اشتباهی که عمر ماشین ظرف شویی را کوتاه می کند!

ارورهای E5 ،E4 ،E2 ،E1 در ماشین ظرفشویی
ژانویه 20, 2021
دور تند ماشین لباسشویی
راهنمای دما در ماشین لباسشویی
ژانویه 23, 2021

ماشین ظرفشویی  جزو لوازم خانگیی است که علاوه بر تولید ظرفشویی های چهارده نفری .تولید ظرفشویی های رومیزی چهار الی شش نفره متمرکز کرده است که این عمل باعث فروش بیشتر در بازار نسبت به سلیقه های گوناگون شده  است .ظرفشویی های رومیزی عموما از همان تکنولوژی ظرفشویی های چهارده نفره بهره میجوید و تنها تفاوت ظرفششویی های کوچک با ظرفشویی های بزرگ در اندازه و ابعاد آنهاست که تمامی سری های انواع ظرفشویی هااز این قاعده برکنار نیست .که هر ظرفشویی با هر برندی ده اشتباهی که عمر ماشین ظرف شویی را کوتاه می کند! یکسانی دارند.

ماشین های ظرفشویی به صورت کاملاً ساده‌ای و آسانی روند شستشوی ظرف‌ها و قابلمه و بشقاب را انجام می‌دهد. در‌واقع ماشین ظرفشویی یک جعبه‌ی و محوظه ای از جنس استیل آب‌بندی شده می باشد که آب گرم و ماده‌ی مخصوص شستشو ماشین ظرفشویی که جلاسنج و نمک مخصوص و قرص مخصوص ماشین ظرفشویی است را به روی ظرف‌ها و صورت دوار اسپری می‌کند، وآب کثیف را تخلیه و آبکش مجدد و سپس ظروف را خشک می‌کند که این عمل با ضدعوفنی نیز همراه است.

تمامی این‌ها توسط سیستم برد الکتریکی روی درب ماشین ظرفشویی در پنل و بعضا با کمک برد های کمکی مجزا کنترل و انجام می‌شوند که ممکن است خیلی ساده و حتی پیچیده باشند. سیستم کنترل به دستگاه دستور می دهد چه زمانی اسپری کند، چه زمانی مواد شوینده را از دیسپنسر رها کند، چه موقعی آب را از داخل ماشین ظرفشویی جمع کرده و آنرا از طریق سیستم دوباره پمپ کند، چه زمانی شستشو را انجام دهد و آب شسته شده را تخلیه کند، و چه زمانی المنت‌های حرارتی را روشن کند و همه این ها همه و همه توسط برد الکتریکی انجام می شود .

آیا برایتان تا حالا سوال شده است که (ده اشتباهی که عمر ماشین ظرف شویی را کوتاه می کند! ) چیست و اصلا نظر سرویس کاران شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس بر این سوال چیست و هنگام بروز تعمیرات چه گونه میتوانیم با آنها تماس بگیریم

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد ده اشتباهی که عمر ماشین ظرف شویی را کوتاه می کند! با شما بحث نماید.

آب گرم به داخل ماشین ظرفشویی از طریق اب در پکیج یا آبگرم کن که لوله‌هایی که به شیر آب وصل هستند وارد می‌شود، که عموما زیر سینک ظرفشویی تعبیه و جایگذاری شده اند. برای قطع کردن آب ظرفشویی، این شیر را می‌بندید. سر دیگر این شیلنگ به ورودی شیر برقی آب ماشین ظرفشویی وصل شده است. شیر ورودی به صورت الکتریکی به سیستم کنترل متصل است، که آب مورد نیاز  مخزن شستوشو و آب مورد نیاز برای چرخاندن بازوهای اسپری چرخان را با باز و بسته کردن شیر تأمین می‌کند. این بازوهای اسپری که معمولاً در بالا و پایین مخزن قرار دارند، شبیه سیستم‌های آب‌پاشی فشار بالا هستند به نیروی پمپ اصلی و حرکته آب در مجاری آب پاش ها است که با اسپری کردن آب ظرف‌ها را می شویند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی چیست؟


اولین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: مواد شوینده اضافی

مایع ظرفشویی


انتخاب بهترین مواد شوینده و پیروی از دستور العمل ها هنگام استفاده از ماشین ظرف شویی ضروری است ولی اولین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی این است که اکثر افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند تصور می کنند که اگر از مواد شوینده اضافی استفاده کنند ظرف ها تمیز تر می شوند. کف زیاد باعث می شود به ظرف شویی شما آسیب جدی وارد شود بنابراین همیشه از مواد شوینده به مقدار کافی استفاده کنید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز


دومین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: پر کردن ظرف شویی بیش از ظرفیت

پر شدن ماشین


اینکه ظرف ها را درست و حساب شده بچینیم و از تمام فضای ظرف شویی استفاده کنیم بسیار عالی است اما اشتباه رایج بعدی در استفاده از ماشین ظرفشویی پر کردن بیش از ظرفیت ماشین ظرفشویی است. این کار نه تنها از تمیز کردن ظروف جلوگیری می کند بلکه می تواند باعث برخورد آنها به یکدیگر و آسیب رسیدن به ظرف ها شود. بنابراین ظروف را به گونه ای بچینید که هر کدام فضای کافی برای تمیز شدن داشته باشند.


سومین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: باقی مانده غذای اضافی

غذای اضافی


ماشین ظرفشویی های امروزی بدون نیاز به آب گرفتن ظروف قبل از چیده شدن در ماشین، در از بین بردن باقی مانده مواد غذایی شگفت آور هستند، اما حتی پیشرفته ترین ماشین ظرفشویی وقتی بیش از حد مواد غذایی روی ظروف باقی مانده باشد، دچار مشکل خواهد شد. در اکثر مواقع ممکن است نیاز به آب گرفتن ظروف نباشد اما پاک کردن آنها با دستمال و از بین بردن آشغال های بزرگ، برای یکنواخت کار کردن ماشین ظرفشویی و جلوگیری از  ضروری است.


چهارمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: عدم رعایت نکات ایمنی

نکات ایمنی


ممکن است بعد از شفاف و تمیز شدن ظروف وسوسه شویم تا همه ظرف ها را توسط ماشین ظرف شویی بشوییم. اما بهتر است بدانید که قرار دادن همه ظرف ها در ماشین ظرفشویی یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که می توانید مرتکب شوید. ظروف چوبی، مسی، چدنی و ظروف شیشه ای خیلی ظریف مناسب استفاده در ماشین ظرفشویی نیستند زیرا هم خودشان آسیب می بینند و هم به بقیه ظروف آسیب وارد می کنند.


پنجمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: نحوه چینش ظرف ها

چینش ظرفها


چگونگی چینش ظرف ها در ظرف شویی یکی دیگر از نکات بسیار مهم است. بهتر است لیوان ها ، کاسه ها و فنجان ها را در طبقه بالا قرار دهید. بشقاب ها ، گلدان ها ، قابلمه ها و ماهیتابه ها را باید در طبقه پایین جای دهید. اگر ظروف را در مکان مناسب قرار ندهید ممکن است در پیچ و تاب ها شکسته شوند، آسیب ببینید و یا حتی ذوب شوند. برای آموزش نحوه چینش ظرف ها پیشنهاد می کنیم حتما مقاله را مطالعه کنید.


ششمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: مسدود شدن بازوهای اسپری کننده

بازوهای اسپری کننده


برای رسیدن به بهترین نتیجه در مورد تمیز و شفاف شدن ظرفها شما باید مطمئن شوید که بازوهای اسپری بالایی و پایینی به درستی و بدون مزاحمت کار می کنند و تمام گوشه های فضای داخلی ظرفشویی را تحت پوشش قرار می دهند. اگر یک کاسه یا ماهیتابه یا هر ظرف بزرگ دیگری در مسیر اسپری ها قرار بگیرد می تواند عملکرد آنها را دچار اختلال کند و بقیه ظروف به خوبی تمیز نشوند. بنابراین مسیر حرکت اسپری بالا و پایین را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز


هفتمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: ظروف تو در تو

ظروف تو در تو


چنگال های کوچک به دلیل تمیز نشدن مواد غذایی از لا به لای آنها همیشه باعث دردسر هستند. همچنین قاشق هایی که کنار هم جای میگیرند هم به دلیل جا به جا شدن به سمت بالا و پایین می توانند بعد از پایان چرخه شست و شو به صورت کامل تمیز نشوند. علاوه بر این به دلایل رعایت ایمنی بهتر است سر چاقوها را به سمت پایین قرار دهید.


هشتمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: کامل پر نشدن ماشین ظرفشویی

پر نشدن ماشین ظرفشویی


به دلیل هدر رفتن منابع سعی کنید از روشن کردن ماشین ظرفشویی در حالت نیمه پر خودداری کنید. به جای دو بار استفاده از مواد شوینده و آب، صبر کنید تا تعداد ظرف های کثیف به حد پر شدن ماشین ظرف شویی برسد و یا ظرف های با مقدار کم را با دست بشویید. همچنین مراقب باشید تا ظرف شویی را بیش از حد مجاز پر نکنید چون باعث آسیب رسیدن و یا شکستن ظرف ها خواهد شد.


نهمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی

نگهداری ظرفشویی


ممکن است هر چند وقت یک بار ماشین ظرفشویی شما نیاز به کمی تعمیر داشته باشد. برای آشنایی با تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی پیشنهاد می کنیم در شرکت کنید. برای اطلاعات در مورد نحوه نگهداری ماشین ظرفشویی، دفترچه راهنمای آن را با دقت بخوانید. همچنین برای تمیز کردن داخل ماشین ظرفشویی، گاهی اوقات بدون اینکه ظرفی در ماشین ظرفشویی قرار دهید، آن را با یک فنجان جوش شیرین و نصف فنجان سرکه روشن کنید. این کار باعث می شود داخل ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز شود.


دهمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی: خالی کردن ظرف ها

خالی کردن ظرفها


در ابتدا حتما قسمت پایین ماشین ظرفشویی را تخلیه کنید. فنجان ها و کاسه های موجود در قسمت بالای قفسه، بعضی اوقات می توانند در طی یک چرخه شست و شو، آب زیادی را در خود جمع کنند. اگر اول آنها را جابجا کنید، آب داخل این ظرف ها روی ظرف های تمیز زیری می ریزد بنابراین قفسه های بالایی را در آخرین مرحله خالی کنید.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر ظرفشویی انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین ظرفشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر ظرفشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین ظرفشویی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
  • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.