رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش اول)

رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش دوم)
ژانویه 25, 2021
تعمیر کولر گازی
چک لیست نگهداری کولر گازی
ژانویه 26, 2021
رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش اول)

آب ورودی به ماشین ظرفشویی قطع نمی شود

ماشین ظرفشویی  جزو لوازم خانگیی است که علاوه بر تولید ظرفشویی های چهارده نفری .تولید ظرفشویی های رومیزی چهار الی شش نفره متمرکز کرده است که این عمل باعث فروش بیشتر در بازار نسبت به سلیقه های گوناگون شده  است .ظرفشویی های رومیزی عموما از همان تکنولوژی ظرفشویی های چهارده نفره بهره میجوید و تنها تفاوت ظرفششویی های کوچک با ظرفشویی های بزرگ در اندازه و ابعاد آنهاست که تمامی سری های انواع ظرفشویی هااز این قاعده برکنار نیست .که هر ظرفشویی با هر برندی رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش اول) یکسانی دارند.

ماشین های ظرفشویی به صورت کاملاً ساده‌ای و آسانی روند شستشوی ظرف‌ها و قابلمه و بشقاب را انجام می‌دهد. در‌واقع ماشین ظرفشویی یک جعبه‌ی و محوظه ای از جنس استیل آب‌بندی شده می باشد که آب گرم و ماده‌ی مخصوص شستشو ماشین ظرفشویی که جلاسنج و نمک مخصوص و قرص مخصوص ماشین ظرفشویی است را به روی ظرف‌ها و صورت دوار اسپری می‌کند، وآب کثیف را تخلیه و آبکش مجدد و سپس ظروف را خشک می‌کند که این عمل با ضدعوفنی نیز همراه است.

تمامی این‌ها توسط سیستم برد الکتریکی روی درب ماشین ظرفشویی در پنل و بعضا با کمک برد های کمکی مجزا کنترل و انجام می‌شوند که ممکن است خیلی ساده و حتی پیچیده باشند. سیستم کنترل به دستگاه دستور می دهد چه زمانی اسپری کند، چه زمانی مواد شوینده را از دیسپنسر رها کند، چه موقعی آب را از داخل ماشین ظرفشویی جمع کرده و آنرا از طریق سیستم دوباره پمپ کند، چه زمانی شستشو را انجام دهد و آب شسته شده را تخلیه کند، و چه زمانی المنت‌های حرارتی را روشن کند و همه این ها همه و همه توسط برد الکتریکی انجام می شود .

آیا برایتان تا حالا سوال شده است که (رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش اول) ) چیست و اصلا نظر سرویس کاران شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس بر این سوال چیست و هنگام بروز تعمیرات چه گونه میتوانیم با آنها تماس بگیریم

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش اول) با شما بحث نماید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

اگر جریان آبی که به ماشین ظرفشویی می آید به طور خودکار قطع نشود،احتمالا یا سوئیچ شناور مشکل دارد، یا تایمر روی Fill (پر شدن) گیر کرده و یا شیر ورودی آب باز است. برای امتحان سوئیچ شناور، به یک مولتی متر ارزان قیمت مانند چیزی که در شکل نشان داده شده، که هزینه اش کمتر از ۲۵ دلار است نیاز دارید. مولتی متر های ارزانتر نیز وجود دارند.

۱-جریان برق را چک کنید. سوپاپ شناور پلاستیکی گنبدی شکل را بلند کنید. اگر بلند نشد، رویۀ پلاستیکی اش را بردارید، تمیزش کنید و سپس دوباره رویۀ پلاستکی را رویش بکشید. اگر آزادانه به بالا و پایین حرکت می کند، به مرحله ۲ بروید.

۲ – توجه داشته باشید که چه سیم هایی به خروجی سوئیچ شناور متصل شده اند، و با استفاده از تکه های کوچک نوار چسب رنگی، آنها را برای بعد که خواستید سوئیچ را جایگزین کنید علامت گذاری کنید.

۳ – شمارۀ ولت-اهم سنج را روی Rx100 تنظیم کنید و به دو سر خروجی ها متصل کنید. وقتی شناور را بلند می کنید، سوزن تستر باید روی بی نهایت باشد، و شناور را دوباره به جای خود بر می گردانید، سوزن باید عدد صفر را نشان دهد. اگر اینطور نبود، سوئیچ را عوض کنید. پیچ های آن را باز کنید، آن را به فروشگاه سخت افزاری محلی ببرید، یک سوئیچ دیگر دقیقا همانند آن بخرید و سپس آن را نصب کنید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود

اگر پس از پایان کار ماشین، کمی آب در داخل وان باقی بماند طبیعی است. اما اگر مقدار آب بیش از حد باشد، یا پمپ درست کار نمی کند، یا شلنگ تخلیه و یا مسیرهای تخلیه مسدود شده اند. اگر از شکاف هوا آب کثیف بیرون می آید، مسیر تخلیه را چک کنید شاید گرفته باشد

۱- پوشش شکاف هوا در بالای سینک را بردارید (یک سیلندر گنبدی شکل کروم رنگ کوتاه که در پشت سینک قرار دارد) و با استفاده از یک سیم سفت آن را تمیز کنید. همچنین تمام طول شلنگ تخلیه را برای وجود هرگونه گرفتگی یا انسداد چک کنید.

۲ –جریان برق را قطع کنید و اگر امکانش هست، صافی (که در سمت راست نشان داده شده) را که زیر بازوی اسپری، پایین پایه کابینت قرار دارد بردارید. درپوش توپی را باز کنید، بازوی اسپری را بردارید، و هر گیره ای که صافی را نگه داشته است بردارید. آن را با قلم مو پاک کنید و دوباره سر جایش بگذارید.

۳-مطمئن شوید که خروجی سینک یا مسیر تخلیه مسدود نشده باشد. اگر سینک مشکلی نداشته باشد، احتمالا مشکل از تخلیه است.

۴ – اگر بازهم ماشین ظرفشویی به درستی تخلیه نشد، ممکن است شلنگ تخلیه مسدود شده باشد و یا نیاز باشد دریچه تخلیه عوض شود. به همین دلیل باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید، اما برای اینکار باید ماشین ظرفشویی از جای خود بیرون بکشید تا به شلنگ دسترسی پیدا کنید، هر دو طرف شلنگ را جدا کنید و داخل آن را بشویید یا با یک شلنگ جدید عوض کنید.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر ظرفشویی انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین ظرفشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر ظرفشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین ظرفشویی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
  • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.