شرایط استفاده کولر گازی در زمستان

ریست کردن ماشین لباسشویی
ایرادات عامه لباسشویی
می 24, 2020
برنامه بخار شوی درماشین لباسشویی چیست؟
ژانویه 4, 2021

به طور طبیعی وقتی تابستان از راه می رسد باید کولر گازی بدون هیچ مشکلی کار کند برای اینکه بتوانید نهایت استفاده از کولر گازی خود را ببرید و برای اینکه مطمئن شوید کولر گازی شما خوب کار میکند و هنگام استفاده از آن خراب نمی شود باید هرچند وقت یک بار به صورت دوره ای یا حداقل سالی یکبار با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید. تا نانسا سرویس کولر گازی شما را بررسی و سرویس کند تا کولر به صورت ناگهانی خراب نشود.کولر های گازی همگی از برق انرژی برای فعالیت خود را دریافت می کنند و با همکاری کمپرسور در بیرون و اسپیلیت موجود در خانه با چرخش گاز فرییون مخصوص کولر گازی که که اکثرا از نوع r22 و a134 هستند به عنوان ماده اصلی سرما دهنده استفاده می کنند . یک تعمیر کار مجرب با دانستن این که همه برند های کولر گازی از یک نوع سیستم تبعیت میکنند و با فهم نوع عملکر کرد کولر گازی همواره در تعمیرات میتواند بهترین عملکرد و سرعت را داشته باشد.کولر گازی در کل یک سیستم تهویه مطبوع است که میتوان در هر اقلیمی از جان نسبت به نوع آب و هوایمان ازش استفاده بکنیم تا سلامت خود و خانواده خود را تضمین بکنیم.نصب و زاه اندازی کولر های گازی نیازمند نصاب های مجرب نانسا سرویس است که علاوه بر نصب اصولی کولر گازی در محل آموزش های لازم را نیز برای استفاده اصولی و اصول نگهداری را نیز به افراد آموزش می دهند

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد شرایط استفاده کولر گازی در زمستان با شما بحث نماید.

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سعی دارد به شرایط استفاده کولر گازی در زمستان برای شما عزیزان تقدیم نماید. انجام تعمیر کولر گازی در تبریز، تعمیر کولر گازی در تهران، تعمیر کولر گازی در ارومیه، تعمیر کولر گازی در مشهد، تعمیر کولر گازی در اصفهان، تعمیر کولر گازی در شیراز خود را به پسپارید.

همانطور که می دانید از اکثر کولر گازی های اسپلیت، اینونتر، داکت و حتی مدل پنجره ای نه تنها برای حالت سرمایش در فصل تابستان تنظیم می شوند، بلکه از این دستگاه برای حالت گرمایش به منظور گرم کردن محیط در فصل زمستان نیز استفاده می شود.

لازم به ذکر است که برای بررسی اینکه کولر گازی به قابلیت گرمایش نیز مجهز است یا خیر، می توان به دفترچه راهنمای کولر گازی مراجعه کرد و یا از نمایندگی محصول این سوال را جویا شد.

حال سوال مهم اینجاست که بهترین دمای کولر گازی در زمستان چیست که بتوان علاوه بر بهره وری مناسب و کسب آسایش از این وسیله، صرفه جویی مناسبی در مصرف انرژی کولر گازی را لحاظ کرد.

با مطالعه ادامه این مطلب می توانید به پاسخ این سوال دست پیدا کنید.

دلیل اهمیت دمای بهینه کولر گازی در زمستان

یافتن و تنظیم کردن دمای کولر گازی در بهترین دمای خود در فصل زمستان به چند دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است:

 1. حفظ سلامتی

مطالعات نشان می دهند که محیط پیرامون ما که در آن زندگی می کنیم، از چند جهت بر روی سلامتی ما موثر است و انتخاب دمای نامناسب کولر گازی و یا هر وسیله گرمایشی دیگر سبب بروز مشکلاتی در سلامتی افراد از قبیل موارد ذیل می شود:

 • آمادگی در ابتلا به بیماری های ویروسی

اگر ترموستات کولر گازی را کمتر از حد استاندارد آن قرار دهید، بدن در معرض سرما قرار می گیرد که همین مسئله زمینه ساز آمادگی بدن برای ابتلا به بیماری های ویروسی است.

 • تاثیر بر روی کیفیت خواب افراد

چنانچه اتاق محل استراحت بیش از اندازه سرد و یا گرم باشد، سبب بروز اختلال در خواب افراد شده و چرخه خواب را مختل می کند و در نتیجه افراد روز بعد کسل خواهند بود.

 • ابتلا به آسم

وجود رطوبت در محیط سبب کاهش کیفیت هوا، پروش قارچ و کپک در بنا می شود. تمامی این عوامل زمینه ساز ابتلای فرد به بیماری تنفسی آسم و مشکلات تنفسی شدید می شوند.

 • بروز حمله قلبی

بالا بودن بیش از حد دمای کولر گازی در طول شب حتی می تواند سبب بروز حمله قلبی برای افراد مسن شود.

 1. حفظ آسایش و آرامش

دلیل دیگر اهمیت تنظیم بودن دمای کولر گازی در زمستان در رابطه با حفظ آسایش افراد است و به شکل های ذیل بر آسایش افراد تاثیر می گذارد:

 • دردهای عضلانی و خستگی

چنانچه بدن مدت زمان طولانی تحت استرس و فشار کار بوده و هیچ استراحتی نیز نداشته باشد، سرما می تواند سبب ایجاد دردهای عضلانی و خشتگی زیاد شود.

نانسا سرویس نصب و تعمیر کولز گازی در تبریز_نصب و تعمیر کولز گازی درارومیه_نصب و تعمیر کولز گازی درتهران_تعمیر و نصب کولر گازی در مشهد_نصب و تعمیر کولز گازی دراصفهان_نصب و تعمیر کولز گازی درشیراز

 • پرخوری کردن

جالب است بدانید که در هوای سرد اشتهای افراد برای خوردن غذا بیشتر می شود، چرا که بدن سعی دارد با پرخوری کردن گرم شود.

 • تمرکز

زمانی که دمای هوای محیط سرد باشد، توانایی افراد برای تمرکز کردن کاهش پیدا می کند. بنابراین این نکته برای دانش آموزان و افرادی که در موقع کار کردن نیاز به تمرکز بالا دارند، بسیار مهم است که دمای محیط را در حد متعدل نگه دارند.

 1. هزینه

دلیل نهایی علت اهمیت تنظیم بودن دمای کولر گازی در فصل زمستان به موضوع هزینه های به مصرف انرژی در این وسیله مربوط می شود.

بهترین دمای کولر گازی در زمستان

بر اساس مطالب فوق با تاثیر تنظیم بودن دمای کولر گازی در فصل زمستان بر روی سلامتی، آسایش و هزینه های خانوار آشنا شدیم و مشکلاتی که سرمای هوا می تواند بر سیستم بدن افراد ایجاد کند را بررسی کردیم.

حال در این قسمت می توان بهترین دمای کولر گازی در زمستان را این طور بیان کرد که بیشتر کارشناسان این طور معتقد هستند دمای ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراد دمای بهینه کولر گازی در زمستان است.

البته توجه داشته باشید که این عدد برای افراد نرمال و معمولی مناسب است و طبیعتاً برای افرادی همچون کهنسالان و نوزادان می توان درجه ترموستات کولر گازی را تا حدود ۲ تا ۳ درجه بیشتر از این رقم قرار داد.

بنابراین بهتر است برای رسیدن به پاسخ دقیق تر نظر سایر افراد را در میزان رضایت مندی ایشان از گرمای کولر گازی جویا شوید.

نکاتی در خصوص استفاده از کولر گازی در زمستان

یک سری نکات در خصوص استفاده از کولر گازی در زمستان وجود دارد:

 1. تمام در و پنجره های ساختمان را بسته و حتی پرده ها را نیز به منظور حفظ گرمای محیط در حالت باز قرار دهید.
 2. در مواقعی که در منزل حضور ندارید، کولر گازی را در حالت خاموش قرار دهید.
 3. در موقع خواب درجه ترموستات کولر گازی را کم کرده و از گرمای پتو بیشتر استفاده کنید.
 4. در فصل زمستان پوشش مناسب این فصل را در منزل داشته باشید، که پوشیدن جوراب گرم نیز یکی از این موارد است.
 5. چنانچه کولر گازی شما از نوع داکت است، از حالت zoning یا منطقه بندی دستگاه استفاده کنید. در این حالت هوای گرم به طور مستقیم بر روی محل تنظیم شده جریان می یابد.
 6. در صورت استفاده از کولر گازی داکت، درجه ترموستات نصب شده در هر اتاق را به تناسب نیاز آن تنظیم کنید، به عنوان مثال برای مکان هایی از قبیل سرویس بهداشتی و انباری دمای ۱۶ درجه در زمستان کافی است.

نانسا سرویس نصب و تعمیر کولز گازی در تبریز_نصب و تعمیر کولز گازی درارومیه_نصب و تعمیر کولز گازی درتهران_تعمیر و نصب کولر گازی در مشهد_نصب و تعمیر کولز گازی دراصفهان_نصب و تعمیر کولز گازی درشیراز

 1. از برسی سیستم به طور منظم توسط  غافل نباشید.
 2. از چرخش هوا در یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی اطمینان حاصل کنید، به منظور دستیابی به این هدف فیلترهای هوای دستگاه را به طور مرتب چک کرده و تمیز کنید و پاکسازی کندانسور یونیت خارجی را نیز فراموش نکنید.

مزایای قابلیت گرمایش در کولر گازی

چرخه معکوس یا گرمایش حالتی است که بر اساس آن کولر گازی به جای تولید باد سرد، به ایجاد باد گرم نیز اقدام می کند.

نحوه این حالت به این صورت است که وقتی حالت گرمایش در کولر گازی فعال می شود، گاز مبرد دستگاه مشغول به جذب گرما از هوای بیرون شده و این گرما را به یونیت داخلی حمل می کند، در این حالت دمای هوا افزایش پیدا می کند.

وجود قابلیت سیستم گرمایش در کولر گازی فواید زیادی دارد، از جمله:

 • صرفه جویی انرژی در کولر گازی های دارای قابلیت سیستم گرمایش بسیار بیشتر از تجهیزات گرمایشی دیگر است.
 • امنیت کولر گازی در حالت گرمایش بسیار بیشتر از تجهیزات گرمایشی از قبیل بخاری گازی به دلیل نداشتن محفظه باز سوخت و گاز متان است.
 • اکثر کولر گازی های دارای سیستم گرمایش مجهز به فیلترهای قوی هستند که هوای ورودی را به خوبی برای افراد دارای حساسیت های تنفسی فیلتر می کنند.

نتیجه گیری:

بر اساس آنچه گفته شد، می توان اینطور نتیجه گیری کرد که قابلیت گرمایش در کولر گازی یک سیستم بسیار کارآمد و در عین حال گزینه مناسبی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های مربوط به انرژی است.

همچنین دانستیم که دمای بهینه کولر گازی در زمستان بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراید و در هنگام خواب بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراید است.

اما لازمه کسب آرامش و بهره وری کامل از این میزان دما این است که اقداماتی همچون عایق کردن ساختمان، پوشیدن لباس های گرم، اقدام به موقع برای سرویس کولر گازی قبل از مصرف و همچنین پاکسازی مسیرهای تنفسی کولر گازی را لحاظ کنیم.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر کولر گازی انتخاب کنم؟

 • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین کولر گازی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر کولر گازی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
 • تامین قطعات ماشین کولر گازی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
 • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
 • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
 • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
 • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
 • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانسا سرویس نصب و تعمیر کولز گازی در تبریز_نصب و تعمیر کولز گازی درارومیه_نصب و تعمیر کولز گازی درتهران_تعمیر و نصب کولر گازی در مشهد_نصب و تعمیر کولز گازی دراصفهان_نصب و تعمیر کولز گازی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.