علت ارور LE در ماشین لباسشویی

بهترین روش چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی
آوریل 28, 2021
۵ نکته که قبل از خرید کولر گازی باید به آن‌ها توجه کنید!
می 2, 2021

یکی دیگر از علت های نمایش ارور LE  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بخاطر میزان  بسیار زیاد مواد شوینده در دستگاه است. پس بررسی کنید که چه مقدار مواد شوینده در سیستم وجود دارد. اگر مواد شوینده بیش از حد مجاز باشد مشکل ساز می شود. و یا اگر مواد شوینده از مواد خام (بدون  HE ) باشد. همیشه برای تعیین مواد شوینده ای که برای دستگاهتان استفاده می کنید از دستور العمل راهنمای دستگاهتان کمک بگیرید. به هر حال در صورت مشکل،   شما باید مواد شوینده ی اضافی را به  روش زیر حذف کنید :

نانسا سرویس امده نصب وتعمیر لباسشویی در تبریز_نصب وتعمیر لباسشویی درارومییه_نصب وتعمیر لباسشویی درتهران_نصب وتعمیر لباسشویی درمشهد_نصب وتعمیر لباسشویی دراصفهان_نصب وتعمیر لباسشویی درشیراز

دستگاه را از برق جدا کنید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا پودر حل شود. بعد از این مرحله دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید و دکمه ی  SPIN SPEED  را فشار دهید و  NO SPIN  را انتخاب کنید. دکمه ی  START / PAUSE را فشار دهید تا یک چرخه ی تخلیه آغاز شود. وقتی این مرحله تکمیل شد، لباس ها را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید.   دوباره دستگاه را روشن کنید و گزینه ی RINSE & SPIN  را انتخاب کنید و دکمه ی START / PAUSE  را فشار دهید. تا چرخه ی شستشوی اسپین هر چیزی که باقی مانده را  از بین ببرد. شاید لازم باشد که این چرخه ی آخر چندین بار انجام شود تا تمام مواد شوینده ی اضافی از بین برود و دستگاه کاملا تمیز شود.

نکته : در آینده، مطمئن باشید که مواد شوینده ای که استفاده می کنید با کارایی بالا (HE) باشد. زیرا این مورد در عملکرد خوب ماشین لباسشویی تاثیر بسیار مهمی دارد.

نکته : استفاده  ی بیش از حد پودر می تواند پمپ ماشین لباسشویی را بیش از حد گرم کند و باعث خرابی زود رس شود. این امر باعث سواراخ ها مسدود شوند و کثیفی و مواد اضافه در داخل درام و شلنگ باقی بمانند و بعد از مدتی باعث شود لباس هادر ماشین لباسشویی بوی بدی بگیرند و در نهایت تعمیر لباسشویی هرینه ی زیادی دارد و در طولانی مدت ممکن است دستگاه دیگر غیر قابل استفاده شود.

نکته : در صورتی که میزان مواد شوینده کمتر از مجاز باشد نیز مشکلاتی به همراه دارد و باعث می شود لباس ها تمیز نشوند.

نکته : همیشه برای این که بدانید باید از چه مقدار مواد شوینده استفاده کنید به دفترچه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید. تولید کنندگان مواد شوینده برای افزایش فروش خود همیشه به استفاده ی بیش از حد از مواد شوینده اصرار دارند پس برای پی بردن به میزان درست مواد شوینده  فقط به دفتر چه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

نانسا سرویس امده نصب وتعمیر لباسشویی در تبریز_نصب وتعمیر لباسشویی درارومییه_نصب وتعمیر لباسشویی درتهران_نصب وتعمیر لباسشویی درمشهد_نصب وتعمیر لباسشویی دراصفهان_نصب وتعمیر لباسشویی درشیراز

مشکلات بار زیاد

اگرمیزان لباس ها در ماشین لباسشویی زیاد است، برای شستشو از یک روش شستشوی ملایم یا حساس و ظریف استفاده کنید، هیچ وقت از  گزینه ی شستشوی لباس های پشمی، یا شستشو با دست را انتخاب نکنید. زیرا این گزینه ها  برای لباس ها ی کم است. بنابر این اگر بار دستگاه زیاد باشد ارور  LEنمایش داده می شود که در این صورت دکمه ی START / PAUSE  را برای ۵ ثانیه فشار دهید. میزان لباس ها را کم کنید و نیم ساعت صبر کنید تا موتور خنک شود زیرا مقدار زیاد لباس هابه موتور فشار می آورد و سبب می شود این ارور نمایش داده شود و در انتها  دوباره ماشین را روشن کنید.

حفاظت حرارتی موتور

وقتی فیوز حفاظت حرارتی در موتور قطع شود ارور   LE نمایش داده می شود. این ویزگی برای جلوگیری از گرمای موتور و جلوگیری از آسیب دائمی به ماشین لباسشویی طراحی شده است. برای رفع این ارور ابتدا موتور باید خنک شود. برای این منظور باید نیم ساعت قبل از شروع مجدد چرخه صبر کنید. اما اگر دوباره این کد خطا ظاهر شد باید با تکنسین تماس بگیرید.

مشکلات سیم پیچ

یکی دیگر از دلایل نمایش این ارور هنگامیست که  سیم پیچ دستگاه سوخته باشد. در این حالت ماشین لباسشویی عملا نمی چرخد. شما باید استاتور یا موتور را عوض کنید.

نانسا سرویس امده نصب وتعمیر لباسشویی در تبریز_نصب وتعمیر لباسشویی درارومییه_نصب وتعمیر لباسشویی درتهران_نصب وتعمیر لباسشویی درمشهد_نصب وتعمیر لباسشویی دراصفهان_نصب وتعمیر لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.