علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

ریست کردن ماشین لباسشویی
علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟
دسامبر 9, 2019
ترفند تمیز شستن لباسشویی
دسامبر 9, 2019

مقدمه

ماشین های لباسشویی امروزه نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می کنند و در هر خانه ای پیدا می شوند. این دستگاه ها در کمترین زمان ممکن و با استفاده از کمترین مواد شوینده می تواند حجم بسیار زیادی از لباس ها را شستشو و حتی خشک نمایند. ماشین لباسشویی دارای مدل های مختلف و متنوعی است که هر کدام از آن ها ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند. البته برخی از ویژگی های عمومی در همه آن ها وجود دارد.

ماشین لباسشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگر به مرور زمان بر اثر فرسایش و طول عمر، خرابی های مکانیکی یا نوسانات برقی دچار آسیب و خرابی می شوند. گاهی اوقات ممکن است با این مشکل روبرو شده باشید که حجم زیادی از آب در ماشین لباسشویی جمع شده باشد اما علت آن را ندانید. در این مقاله از نانسا سرویس قصد داریم شما را با علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و روش های رفع آن آشنا سازیم. پس با ما همراه باشید. جمع شدن اب در ماشین لباسشویی گاه ها مشهود و گاه ها غیر مشهود است یعنی بعضی وقت ها می بینیم که آی داخل مخزن وجود دارد و گاه ها آب داخل مخرن اصلی هست و لی سطح آب کم است و ما از داخل آب کش نمی توانیم آب را ببینیم.ماندن آب در ماشین لباسشویی علوه بر این که در روند طبیعی کار کردن ماشین لباسشویی گا ها اختلال ایجاد می کند باعث بهه وجود آمدن جلبک و لجن در بین قطعات ماشین لباس شویی شده و این امر باعث تجزیه قطعات و خرابی آنها می شود که هیچ ماشین لباسشویی هنگام عمل کرد در برنامه spin به نتیجه مثبتی نرسیده و لباس ها را خیس تهویلمان میدهد  دلایلی که بر جمع شدن آب در ماشین لبباسشویی دخیل هستند .عبارت اند از

۱_خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

۲_خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

۳_انسداد محل خروجی آب

۴_شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی

شرح دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

از جمله دلایل اصلی که مانع تخلیه آب ماشین لباسشویی می شود، خرابی پمپ تخلیه است. حتما آن را با برق مستقیم بررسی کرده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض کنید.

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

نانسا سرویس تعمیر و نصب لباسشویی در تبریز_ تعمیر و نصب لباسشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب لباسشویی در تهران_ تعمیر و نصب لباسشویی در مشهد_ تعمیر و نصب لباسشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب لباسشویی در شیراز

گاهی ممکن است قبل از زدن دکمه شروع و انتخاب برنامه، ماشین لباسشویی شروع به آبگیری کند و این کار متوقف نشود. در حقیقت علت اصلی جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش یا در انتهای مراحل شستشو، خرابی شیر الکتریکی یا برقی می باشد. در حقیقت شیر برقی با دریافت دستور از تایمر دستگاه باز می شود و آب از طریق شیلنگ ورودی وارد ماشین لباسشویی خواهد شد. پس اگر پس از فرایند شستشو یا هنگام خاموش بودن دستگاه، دیگ ماشین لباسشویی پر از آب شد، مشکل از خرابی شیر برقی یا تایمر شستشو است که باید حتما آن را بررسی و تعویض کنید.همواره در زمان نصب ببه مشتریان می گوییم که از شیر آب گرم برای آب گیری ماشین لباسشویی استفاده نکنند زیرا گرمی آب حتی در حالت خاموشی ماشین لباسشویی بر بوبن های شیر برقی تاثیر منفی گذاشته است و بعد از خرابی و راها سازی بوبن مسیر آب باز می شود و آب آرام آرام به داخل ماشین لباسشویی نشت می کند و به نظر می رسد که پمپ تخلیه و عمل تخلیه به درستی عمل نکرده است آنگاه شاهد این خواهیم بود که آب از داخل ماشین لباسشویی سر ریز شده و به داخل آشپزخانه ریخته می شود  این عمل بسیار خطرناکی است. همچنین یکی از عواملی که بر این عمل تاثیر دارد زیاد بودن فشار آب ورودی است که با کم کردن این فشار شیر می توانیم از عوامل این چنینی جلوگیری کرد

انسداد محل خروجی آب

یکی دیگر از دلایلی که باعث جمع شدن آب در ماشین لباسشویی می شود، انسداد محل خروج آب است. حتما شیلنگ تخلیه آب لباسشویی، لوله فاضلاب و فیلتر تخلیه دستگاه را بررسی کرده و در صورت هر گونه گرفتگی آن را باز کنید.

شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی

شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید. این شیلنگ که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد گاهی ممکن است از ماشین جدا و بر روی زمین بیفتد. توجه داشته باشید که شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی باید تا نصف ارتفاع دستگاه بالا باشد تا بتواند عمل تخلیه را انجام دهد.

همچنین دقت کنید که حداقل طول تخلیه شیلنگ آب ماشین لباسشویی باید ۷ الی ۸ متر باشد. بررسی کنید که شیلنگ تخلیه آب پاره یا تا نخورده باشد. زیرا در صورت هر گونه پارگی و تا خوردگی عمل تخلیه آب ماشین لباسشویی به درستی انجام نمی شود.

در هنگام جمع شدن آب در ماشین لباسشویی باید چه کاری انجام داد؟

اگر در ماشین لباسشویی شما آب جمع شده است، می توان با استفاده از روش زیر آب جمع شده در دستگاه را تخلیه کنید تا در زمان مناسب مشکل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی را بررسی و حل کنید.

در قسمت پایین ماشین لباسشویی یک درپوش قرارداد که به آن فیلتر پمپ تخلیه می گویند. آن را باز کرده تا بتوانید اهرم پیچ مانند را مشاهده کنید. برای باز کردن این قسمت کافی است که اهرم را به سمت چپ بچرخانید. دقت کنید که با باز کردن این قسمت تمام آب جمع شده در ماشین لباسشویی تخلیه خواهد شد. پس قبل از باز کردن آن حتما یک ظرف را جلو آن قرار دهید تا مانع ریختن آب بر روی فرش یا کف زمین شوید. در نهایت با تخلیه شدن کامل آب فیلتر را در جای خود قرار دهید و درپوش را ببندید و برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب با یک تعمیرکار متخصص و مجرب  نانسا سرویس تماس حاصل فرمایید.

تعمیرگاه نانسا سرویس

نانسا سرویس تعمیر و نصب لباسشویی در تبریز_ تعمیر و نصب لباسشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب لباسشویی در تهران_ تعمیر و نصب لباسشویی در مشهد_ تعمیر و نصب لباسشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب لباسشویی در شیراز

اگر ماشین لباسشویی شما دچار مشکل و خرابی شده است، شما می توانید سرویسکاران ما تماس حاصل کنید. این تعمیرگاه با چندین سال سابقه در حوزه تعمیرات لوازم خانگی و با بهره گیری از بهترین متخصصان و تعمیرکاران این حوزه آماده خدمات رسانی به شهروندان عزیز در کرج می باشد. خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می دهد. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این تعیمرگاه دارای تعمیرکاران متخصص و مجربی می باشد که بر انواع لوازم خانگی، قطعات، نحوه کار و تمامی عیب های احتمالی آن ها تسلط دارند. از این رو می توانند در کمترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را تشخیص و آن را تعمیر کنند.
  • امکان اعزام تعمیرکاران به منزل، محل کار و حتی در تعمیرگاه وجود دارد و در کمتر از ۲ ساعت تعمیرکار به محل شما اعزام خواهد شد.
  • تمامی هزینه های این تعمیرگاه متناسب با نوع خدمات ارائه شده می باشد و هیچ هزینه ای اضافی از مشتری دریافت نخواهد شد.
  • تمامی مراحل تعمیر و عیب یابی زیر نظر و تایید نهایی مشتری انجام می شود و کسب رضایت مشتری هدف اصلی تعمیرگاه پارسینا سرویس می باشد.
  • تمام قطعات مورد استفاده در این تعمیرگاه اصل و اورجینال است. از این رو مشتری هیچ دغدغه ای برای تهیه وسایل اورجینال ندارد و نیازی نیست زمان زیادی را صرف پیدا کردن قطعات کند.
  • مشاورین نانسا سرویس به تمامی مشتریان خود مشاوره رایگان را ارائه می دهد و مشتریان می توانند سوالات خود را در مورد نحوه تعمیر، نگهداری و حفظ لوازم خانگی مطرح کنند و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب لباسشویی در تبریز_ تعمیر و نصب لباسشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب لباسشویی در تهران_ تعمیر و نصب لباسشویی در مشهد_ تعمیر و نصب لباسشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب لباسشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.