علت جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی.

دور تند ماشین لباسشویی
سنسورهای ماشین لباسشویی
سپتامبر 9, 2021
لباسشویی
دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی ونحوه تعمیر تایمر ماشین لباسشویی
سپتامبر 22, 2021

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که اختلال در عملکرد هر یک از این قطعات می تواند سبب بروز مشکلات و خرابی های مختلفی در دستگاه گردد. صاحبان ماشین های ظرفشویی در برندهای مختلف از وجود بسیاری از مشکلات در دستگاه خود شکایت دارند که از این جمله مشکلات می توان به روشن نشدن ماشین ظرفشویی، وجود سر و صدای زیاد در حین کار کردن، نشتی آب از دستگاه، عدم شست و شوی تمیز ظرف ها، خشک نکردن ظروف، عدم آبگیری ماشین ظرفشویی، خراب شدن چفت درب ماشین ظرفشویی، تولید بوی بد در ظروف شسته شده، طولانی شدن فرآیند شست و شو و غیره اشاره کرد.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

هر یک از مشکلات گفته شده می توانند به دلیل خراب شدن قطعه ای خاص در دستگاه اتفاق بیفتند و با مراجعه به تعمیرکار می توان این مشکلات را برطرف نمود.

از جمله مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی میتوان به عوال زیر اشاره کره

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

خراب بودن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

خراب بودن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

خراب بودن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

وجود مشکل در برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

اگر شما هم از دسته افرادی می باشید که از ماشین ظرفشویی برای شست و شوی ظروف خود استفاده می کنید، ممکن است گاهی اوقات دیده باشید که پس از پایان پروسه شست و شو و خشک کردن ظروف، مقداری آب در کف دستگاه باقی می ماند. البته وجود مقدار کمی آب در کف ماشین ظرفشویی طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. در این گونه مواقع می توان با باز گذاشتن درب دستگاه به خشک شدن مقدار آب باقیمانده در ماشین ظرفشویی کمک نمود. اما گاهی اوقات این مشکل پیچیده تر بوده و مقدار آب باقیمانده در دستگاه بسیار زیاد می شود به گونه ای که ممکن است آب از داخل دستگاه سرازیر شده و بر روی زمین بریزد البته لازم به ذکر است که خرابی هیدروستات و یا هواگیریه دستگاه و نیز خرابی آب شمار در ظرفشویی باعث این امر میشود. در این صورت باید حتما در صدد رفع مشکل برآمد و به تعمیرکار متخصص در این کار مراجعه نمود.

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

مشکل جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی می تواند هم در ماشین ظرفشویی روشن و هم در دستگاه خاموش اتفاق بیفتد که در هر دو صورت نیاز است تا راهکارهایی برای رفع مشکل ارائه گردد که خود میتواند خرابی شیر برقی نیز اشاره کرد.

خراب بودن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

شلنگ تخلیه در ماشین ظرفشویی وظیفه دارد تا آب موجود در دستگاه را تخلیه کرده و به سمت فاضلاب یا drain ارسال کند. گاهی اوقات ممکن است شلنگ تخلیه دچار مشکلاتی مانند گرفتگی توسط اجسام مختلف یا چربی های حاصل از شستن ظروف گردد. پس از این که مشکل جمع شدن آب را در ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردیم، نیاز است تا در ابتدا شلنگ تخلیه دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم. برای این کار در ابتدا باید آب ورودی به دستگاه را قطع نموده و شلنگ های اتصال آب را از ماشین ظرفشویی جدا کنید. در ادامه باید ماشین ظرفشویی را از جایگاه خود خارج نموده تا بتوان به قسمت پشتی دستگاه دسترسی پیدا کرد. پس از آن باید مسیر تخلیه شلنگ را مورد بررسی قرار داد و از عدم وجود املاح و جرم های مختلف در آن اطمینان حاصل کرد. همچنین ممکن است شلنگ تخلیه دستگاه دچار پیچ خورگی و خم شدگی شده و باعث شود آب قادر به خارج شدن از دستگاه نبوده و در کف ماشین ظرفشویی تجمع نماید. سپس نیاز است تا شلنگ را از محل تخلیه بیرون آورده و آب را با فشار از داخل آن عبور دهید تا جرم ها و املاح از آن خارج گردند. همواره سرویس کاران شرکت نانسا سرویس هنگام نصب دستگاه .ماشین ظرفشویی را اندکی با دیوار با فاصله میگذارند که شلنگ های پشت دستگاه خم نشوند و آب به راحتی رفت و آمد کند

در پایان باید شلنگ را در سر جای خود قرار داده و سپس یک دور برنامه شست و شو را انجام دهید و منتظر بمانید تا آب دستگاه تخلیه گردد. در صورتی که مشکل برطرف نشد، ممکن است قسمت دیگری از دستگاه ایراد داشته و باید موارد دیگر مورد بررسی قرار گیرند.

 خراب بودن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه یکی از مهم ترین قطعات ماشین ظرفشویی برشمرده می شود و وظیفه دارد آب های کثیفی که پس از شست و شوی ظروف ایجاد می شود را از طریق شلنگ تخلیه، وارد فاضلاب نماید. پمپ های تخلیه در انواع مختلفی وجود داشته  و بر دو نوع دی سی یا ای سی تولید میشوند و در صورتی که برای آن مشکلی به وجود آید امکان تخلیه آب در دستگاه وجود نداشته و می تواند سبب تجمع آب در کف ماشین ظرفشویی گردد و باعث وجود بوی بد در محیط شود.

پمپ تخلیه دارای اجزای مختلفی از قبیل پروانه تخلیه، کیت تخلیه مغناطیسی و دریچه تخلیه می باشد که عملکرد این اجزا در کنار یکدیگر می تواند منجر به تخلیه آب گردد. در این گونه مواقع نیاز است تا پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار متخصص تعمیر یا تعویض گردد. برای این کار نیاز است تا دستگاه به مدت ۲ ساعت خاموش بوده تا قطعات آن کاملا خنک گردند و همینطور از سوختن ماشین ظرفشویی و پمپ تخلیه جلوگیری شود. پس از آن باید پمپ تخلیه را که در قسمت پایینی ماشین ظرفشویی قرار گرفته است باز نموده و پمپ تخلیه را باز نمایید.

پمپ تخلیه دارای بازوهای کوچک پارو مانندی می باشد که باعث ورود آب به سمت شلنگ تخلیه می گردد و فنرهای این بازو باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و در صورت آسیب دیدگی فنر آن را تعویض نمود.قطعه الکترومغناطیسی پمپ تخلیه نیز باید توسط مولتی متر بررسی ده و در صورت وجود مشکل، این قطعه نیز تعمیر گردد.

خراب بودن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

ممکن است گیر کردن چربی ها و مواد غذایی اضافی در پمپ تخلیه باعث از کار افتادن پمپ شده و در نتیجه به عدم تخلیه آب و تجمع آب در کف ماشین ظرفشویی منجر می گردد. برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل از یک فیلتر تخلیه در دستگاه استفاده می کنند. این فیلتر که یک سیلندر پلاستیکی می باشد و در قسمت کف دستگاه واقع شده است. این فیلتر باید توسط تعمیرکار متخصص کنترل شده و در صورتی که مواد غذایی و چربی در زیر آن گیر کرده است، این مواد را آزاد نمود و در صورتی که به طور کلی فیلتر دچار مشکل شده باشد می توان نسبت به تعویض آن اقدام کرد. مشکل گیر کردن چربی ها و مواد غذایی در زیر فیلتر زمانی اتفاق می افتد که از برنامه های شست و شوی کوتاه مدت دستگاه استفاده گردد.

وجود مشکل در برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

برد الکترونیکی یک قطعه مهم در ماشین ظرفشویی و سایر وسایل الکترونیکی می باشد که فرمان های مختلف را به سایر قطعات دستگاه داده و باعث انجام عملکرد مورد نظر می گردد. در صورت که قطعه برد در ماشین ظرفشویی خراب شود ممکن است دستور لازم برای انجام تخلیه آب به سمت فاضلاب را نداده و در نتیجه آب در دستگاه جمع شده و تخلیه نگردد. قطعه برد بسیار حساس بوده و حتما باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که قطعه های الکترونیکی موجود در برد سوخته یا دچار مشکل شده باشند آنها را تعویض نمایند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.