علت داغی یخچال فریزر و راه حل رفع آن

علت صدای زیاد یخچال فریزر چیست؟
دسامبر 9, 2019
علت کم شدن گاز و شارز گاز یخچال و فریزر
دسامبر 9, 2019

مقدمه

انسان ها از دیر باز برای ذخیره مواد غذایی خود از سرما و جاهای خنک کمک می گرفت که با پیشرفت تکنولوژی این وظیفه نگهداری مواد غذایی به کمک سرما را یخچال و فریزر ها انجام می دهند و مولد انرژی آنها موتور های تک فاز یا دو فاز یخجال و فریزر است. از مشکلات رایجی که در یخچال فریزر ایجاد می شود، داغ شدن زیاد موتور یخچال یا همان کمپرسور یخچال فریزر می باشد. اگر علت این مشکل بررسی و شناسایی نشود باعث بروز مشکلات جدی در یخچال و در نهایت سوختن و کاهش طول عمر آن خواهد خواهد شد. در این مقاله از نانسا سرویس قصد داریم که شما را با دلایل داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر و راه حل های آن آشنا سازیم. 

مهمترین دلایل داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

داغ شدن موتور یا کمپرسور یخچال فریزر امری طبیعی است. اما اگر موتور یخچال فریزر شما بیش از حد داغ می شود، باید احتیاط کنید و در اولین فرصت مشکل را بررسی و به دنبال راه حل آن باشید. داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر از جمله مشکلات رایج در یخچال می باشد و جای نگرانی دارد زیرا ممکن است باعث مشکلات جدی در یخچال و سوخته شدن آن شود. در نتیجه هزینه زیادی را به دنبال خواهد داشت.

از این رو در صورتی که کمپرسور یخچال فریزر شما بسیار داغ می شود، شما باید هر چه سریع تر علت را شناسایی و آن را برطرف کنید. در ادامه با مهمترین دلایل داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر آشنا خواهید شد. از دلایلی که موتور کمپرسور زیاد داغ می شود می توان به عواملی چون

۱_خاموش نشدن یخچال

۲_کمپرسور

۳_کندانسور

۴_خرابی فن خنک کننده

۵_خرابی فیلتر

۶_عمر بالایی یخچال

خاموش نشدن یخچال

نانسا سرویس تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در ارمیه_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در شیراز

یکی از علت های مهم و اصلی داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر، خاموش نشدن یخچال یا اتومات نشدن آن می باشد. علت اتومات نشدن یخچال به عواملی همچون ۱_خرابی لاستیک دور درب یخچال(برای رفع این مورد میتوانید درب یخچال را باز کنید و با ریختن آب جوش روی لاستیک آن را اصلاح کنید)

۲_نشت گاز (این عمل بخخاطر ضربه خوردن قطعات یخچال به عمل می انجامد)

۳_قرار گرفتن یخچال در محیط گرم وابسته است.(رععایت فاصله ایمن ۱۵ سانتی متری از دیوار الزلمی است)

در صورتی که یخچال فریزر شما به صورت خودکار خاموش و روشن نمی شود باید این موارد را بررسی و در صورت نیاز آن ها را تعویض و جایگزین کنید.

کمپرسور

اگر کمپرسور بیش از حد تحت فشار و به مدت زیادی مشغول به کار باشد، کمپرسور یخچال بیش از حد داغ خواهد شد. از جمله دلایلی که منجر به کارکرد زیاد کمپرسور می شود می توان به

۱_خرابی سیستم خنک کننده هوا مانند انواع فن ها

۲_کم بودن گاز یخچال به دلیل نشتی یا فاسد شدن

۳_مشکل در تنظیمات دمایی ترموستات اشاره کرد و ترموستات نیاز به برسی و تست دارد

کندانسور

از دیگر دلایل مهم که بر روی داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال فریزر تاثیرگذار است، وجود آلودگی بر روی لوله های کندانسور می باشد. لوله های کندانسور به صورت روکار در پشت یخچال قرار گرفته اند. همین امر باعث می شود که به مرور زمان بر روی آن انواع ذرات گرد و غبار و چربی های موجود در آشپز جمع شوند. در نتیجه کندانسور که وظیفه خنک کردن محیط یخچال را بر عهده دارد را به خوبی انجام نخواهد داد. در نتیجه باعث داغ شدن زیاد موتور یخچال می شود.میتتوان با شستن کندانسور این چربی ها را رفع کرد و روند طبیعی کوندانسور را احیا کرد.

خرابی فن خنک کننده

نانسا سرویس تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در ارمیه_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در شیراز

در پشت یخچال یک فن برای خنک کردن کندانسور تعبیه شده است. در صورت خراب شدن این فن، کندانسور به خوبی عمل خنک کردن یخچال را انجام نمی دهد. در نتیجه باعث گرم شدن بیش از حد موتور یخچال می شود. پس حتما فن را بررسی و در صرت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کنید. از عواملی بر خرابی فن خنک کننده تاثیر دارد نشست چربی بر روی روتور فن و در نتیجه مشکل در چرخش موتور است که با اسپری کردن انژکتور شویی می توان ان را رفع کرد. 

خرابی فیلتر

خرابی فیلتر یخچال، یکی دیگر از علت های مهم داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر می باشد. فیلتر وظیفه تصفیه هوا را برعهده دارد که به مرور زمان ممکن است بر روی آن ذرات گرد و غبار و چربی جمع شود. در نتیجه نمی تواند عملکرد خوبی را از خود ارائه دهد. با خراب شدن فیلتر فشار زیادی بر روی کمپرسور وارد می شود و باعث داغ شدن آن خواهد شد.

عمر بالایی یخچال

یخچال فریزرهای قدیمی بیشتر با مشکل داغ شدن زیاد کمپرسور روبرو می شوند. دلیل آن هم این است که احتمال دارد مشکلاتی مانند خرابی هایی در کمپرسور آن، از بین رفتن عایق یخچال، آسیب دیدگی لوله ها و کمبود گاز یخچال در دستگاه وجود داشته باشد.

تعمیرگاه لوازم خانگی ناساسرویس

  • این تعمیرگاه از از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص تشکیل شده است که در تعمیر تمامی لوازم خانگی، قطعات و نحوه کار آن تسلط دارند. همین امر باعث تعمیر سریع دستگاه شما خواهد شد.
  • امکان اعزام تعمیرکار متخصص به منزل، محل کار و ادارات امکان پذیر است.
  • هزینه این تعمیرات با توجه به خدماتی که ارائه می شود تعیین خواهد شد و هیچ هزینه ای اضافی از مشتریان گرفته نمی شود.
  • تمامی مراحل تعمیر و عیب یابی دستگاه در صورت تایید مشتریان انجام می شود.

اگر یخچال شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد شما می توانید با نانسا سرویس تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن تعمیرکار حرفه ای و متخصص خود را به محل شما اعزام و مشکل را برطرف کنند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در ارمیه_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.