علت صدای زیاد یخچال فریزر و ساید بای ساید چیست؟

برای تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی باید چه ترفندهایی را بکار ببرد؟
دسامبر 9, 2019
علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟
دسامبر 9, 2019

دلایل مختلفی برای صدای بالای یخچال فریزر و ساید بای ساید وجود دارد. شما می توانید برخی از این صداها را تنها با یک سری تنظیمات کوچک به راحتی برطرف کنید. البته برخی از این صداها طبیعی و نرمال هستند و جای هیچگونه نگرانی نیست. گاهی این صداها مربوط به کمپرسور یخچال است که نشان از کارآمدی آن است. اما برخی از صداها غیر طبیعی و غیر معمولی هستند که باید علت آن ها را شناسایی و برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با شایع ترین دلایل صدای زیاد یخچال فریزر و ساید بای ساید آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در ارمیه_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در شیراز

شایع ترین دلایل صدای زیاد یخچال فریزر و ساید بای ساید

یخچال نیز مانند هر وسیله برقی دیگر به مرور زمان خراب می شود و موتورها، فن ها و کمپرسورها فرسوده خواهد شد. بیشتر علت صدای زیاد یخچال فریزر و ساید بای ساید به همین موارد مربوط است. در ادامه شما را بیشتر با این علت ها آشنا می سازیم.

فن کندانسور یا خنک کننده

نانسا سرویس تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در ارمیه_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر و نصب یخچال و فریزر در شیراز

کندانسور از اجزای اصلی یخچال به شمار می آید که وظیفه خنک کردن گاز یخچال و قسمت های داخلی آن را بر عهده دارد. در حقیقت کندانسور یخچال نقش رادیاتور یخچال عهده دار است و در پشت یخچال به صورت لوله های تا خورده قرار دارد. یخچال های قدیمی معمولا فن کندانسور ندارند، اما یخچال های ساید بای ساید یک فن کندانسور را در کنار کمپرسور خود دارند. در حالت کلی می توان گفت که فن کندانسور دو وظیفه اصلی را عهده دار است، این وظایف شامل ایجاد جریان هوا برای خنک کردن کندانسور و عبور دادن هوای داخل کندانسور از مسیر تخلیه آب دیفراست به منظور بخار کردن این آب ها می باشد.

نشانه های خراب شدن فن کندانسور شامل روشن و خاموش شدن یخچال در فاصله های زمانی کوتاه، پایین آمدن دمای یخچال، جمع شدن آب در زیر یخچال و سایر موارد دیگر اشاره کرد. اگر این نشانه ها را به همراه صدای زیاد یخچال مشاهده کردید، حتما فن کندانسور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. همچنین اگر این فن به موقع تمیز یا روغن کار نشود به مرور صداهای بلندی از آن بلند خواهد شد. پس هر چند وقت یک بار حتما فن کندانسور یخچال خود را سرویس و بررسی کنید.

فن کمپرسور و اپراتور یخچال

از دیگر دلایل اصلی که باعث صدای زیاد یخچال فریزر و ساید بای سادی می شود، خرابی فن کمپرسور و اپراتور یخچال می باشد. این فن به مرور ممکن است دچار خرابی و آسیب شود. همیشه سعی کنید که میزان روغن فن را بررسی کنید تا کارکرد درستی را داشته باشد. هنگامی که فن کمپرسور یا اپراتور یخچال فرسوده یا خشک شود، به درستی کار نخواهد کرد و صداهایی از آن بلند خواهد شد. پس حتما فن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

موتور فن اپراتور یخچال

این قسمت از یخچال فریزر و ساید بای ساید باعث می شود تا هوا داخل اپراتور جریان پیدا کند و و در بین تمامی پره های اپراتور جریان داشته باشد. اگر موتور فن فرسود شود صداهایی زیادی از آن شنیده خواهد شد. در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق همیشه سعی کنید که یخچال خود را به موقع سرویس کنید.

موتور فن تبخیر

یکی دیگر از علت های اصلی صدای زیاد یخچال فریزر ساید بای ساید، فرسوده شدن موتور فن تبخیر می باشد. اگر سر و صدای زیاد یخچال به همراه خنک نشدن قسمت های داخلی آن باشد، مشکل از فن تبخیر یخچال است و باید آن را بررسی کرده و در صورت وجود هر مشکل آن را برطرف کنید.

اتصالات موتور یخچال

اگر اتصالات در موتور شل شود، صر و صدای زیادی از یخچال شنیده خواهد شد. موتور یخچال بر روی پایه ای در یخچال سوار شده و درون یک محفظه قرار دارد تا در مقابل هرگونه ضربه و رطوبت در امان بماند. این محفظه توسط بست ها و پیج هایی به موتور وصل شده است. هنگامی که موتور به درستی در جای خود قرار گرفته باشد هیچ صدایی از آن شنیده نخواهد شد. اما اگر این اتصالات شل شود، موتور در هنگام کار کردن دچار لرزش خواهد شد به همین دلیل صدای زیادی از آن شنیده می شود. پس اگر علت صدای بلند یخچال اتصالات موتور آن است حتما آن را برطرف کنید تا از بروز مشکلات جدید جلوگیری نمایید.

تعمیرات لوازم خانگی پارسینا سرویس کرج

اگر یخچال شما دچار آسیب و خرابی شده است و نیاز به تعمیر دارد، با سرویس تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن تعمیرکاران متخصص خود را به محل شما اعزام کنند و مشکل یخچال شما را بررسی و برطرف نمایند. هدف اصلی مرکز  جلب رضایت مشتریان خود است، از این رو به مشتریان خود خدمات متنوعی را ارائه می دهد. از جمله این خدمات شامل:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *