علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

چگونه Freon را در یک واحد AC به کار ببریم؟
دسامبر 17, 2019
ماشین ظرفشویی صنعتی چیست؟
دسامبر 31, 2019

اگر ماشین لباسشویی جدید یا قدیمی شما در حالت آبکشی و خشک کردن نمی‌چرخد ، چند راه‌حل که خودتان هم می‌توانید انجام دهید را توضیح می‌دهیم. اولین کاری که وقتی ماشین لباسشویی نمی‌چرد یا تخلیه نمی‌کند، (صرفنظر از اینکه درش از بالا باز می‌شود یا از جلو) انجام ریست کامل است. این کار باید قبل از در آوردن قطعات یا پنل انجام شود تا مطئن شویم که قسمت کنترل کامپیوتری مشکلی ندارد. برای تعمیر ماشین لباسشویی توسط خوتان، باید دفترچه‌ی راهنمای تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی همراه ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

نانسا سرویس تعمیر لباسشویی در تبریز_ تعمیر لباسشویی در ارومیه_ تعمیر لباسشویی در تهران_ تعمیر لباسشویی در مشهد_ تعمیر لباسشویی در اصفهان_ تعمیر لباسشویی در شیراز

کنترلر (برد) ماشین لباسشویی

بعضی مواقع کنترل (برد الکتریکی) ماشین لباسشویی کد اشتباهی به موتور می‌فرستد مثال:

  1. خطای سنسور‌های ماشین لباسشویی
  2. متعادل نبودن بار ماشین لباسشویی
  3. مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برای انجام ریست کامل، دوشاخه‌ را با دقت از پریز برق در آورده و یک دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت یک دقیقه، دوشاخه برق ماشین لباسشویی را به برق بزنید. سپس، در ماشین لباسشویی را شش بار در عرض ۱۲ ثانیه باز و بسته کنید تا سیگنال ریست به همه قسمت‌ها فرستاده شود. (این یکی از راه‌حل‌های عادی که بیشتر تعمیرکاران استفاده می‌کنند – برای حدود ۵۰٪ ماشین لباسشویی‌ها جواب می‌دهد.) وقتی ریست کامل شد، ماشین لباسشویی را بدون لباس و با یک برنامه‌ی کوچک روشن کنید. ببینید که ماشین لباسشویی برنامه را به صورت نرمال اجرا می‌کند. اگر ماشین لباسشویی درست کار کرد، پس با ریست شدن مشکل برطرف شده است. اگر نه، به تکنیک‌های عیب‌یابی و دلایل مشکل زیر مراجعه کنید.

میکروسوئیج درب ماشین لباسشویی

اگر ریست کردن مشکل را برطرف نکرد، شاید ایراد از میکروسویچ درب باشد. ماشین لباسشویی‌ها اگر میکروسویچ درب معیوب داشته باشد، برنامه‌ی چرخش را شروع نمی‌کنند. برای بررسی درست، باید میکروسوئیچ درب را در آورید. میکروسویچ درب داخل محفظه‌  نزدیک قاب درب قرار دارد. نحوه‌ی در آوردن میکروسویچ درب ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف فرق می‌کند، پس به دفترچه‌ی راهنمای ماشین لباسشویی‌تان مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه کار دوشاخه را از پریزر در آورده باشید.

اتصالات سیم‌های میکروسوئیچ درب را در نیاورید و در همین حالت با یک مولتی‌متر آن را تست کنید. به این صورت که وقتی کلید فشرده می‌شود باید مدار بسته شود یعنی جریان برقرار شود و در حالتی که کلید فشرده نشده جریان باید قطع شود. اگر میکروسویچ درست کار نمی‌کند باید تعویض شود. میکروسویچ درب را جدا کرده و با مراجعه به فروشگاه لوازم یدکی، یک کلید میکروسویچ درب جدید تهیه کنید. اگر میکرسویچ درب درست کار می‌کند به مرحله‌ی بعد بروید.

انواع مدل میکروسوئیچ درب لباسشویی

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

سویچ کنترل فشار و سطح آب (هیدرواستات)

مشکل دیگری که در ماشین لباسشویی رخ می‌دهد خرابی سویچ فشار و کنترل سطح آب (هیدروستات) است. هنگامی که این قسمت معیوب باشد پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی کار می‌کند ولی نمی‌چرخد و همچنین وقتی که آب سرریز می‌شود. این مورد را خودتان با باز کردن دو پیچ که درب بالای را سرجایش نگه داشته می‌توانید بررسی کنید. وقتی آن را در آوردید، شیر کنترل سطح آب را خواهید دید.

برای بررسی، دنبال تیوب پلاستیکی که به آن وصل است بگردید. شیلنگ پلاستیکی را از سویچ سطح آب بکشید و توی آن فوت کنید. اگر تیوب با رسوبات یا کف پودر گرفته باشد، شلنگ را شستشو دهید. اگر هیدرواستات شکسته یا سوخته بود باید تعویض شود. برای تعویض این هیدرواستات، چونکه در مدل‌های مختلف متفاوت است باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.نانسا سرویس تعمیر لباسشویی در تبریز_ تعمیر لباسشویی در ارومیه_ تعمیر لباسشویی در تهران_ تعمیر لباسشویی در مشهد_ تعمیر لباسشویی در اصفهان_ تعمیر لباسشویی در شیراز

سویچ کنترل سطح و فشار آب

تسمه موتور ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی تسمه‌ی موتور به مخزن شستشو وصل شده است. وقت کار نمی‌کند، تسمه را برای خرابی، پارگی کشیدگی و یا حتی در آمدن بررسی کنید. اگر تسمه سالم بود، فولی را بررسی کنید.

همچنین با دست‌تان مخزن را بچرخانید تا ببینید که آزادانه و به راحتی حرکت می‌کند. استفاده از تسمجایگزین خیلی مهم است مثلا، اندازه، طول و عرض که کمک می‌کند ماشین لباسشویی طوری که طراحی شده کار کند. اگر تسمه کمی بلندتر باشد، سر خوردن تسمه باعث می‌شود که وقتی مخزن پر است نچرخد.

نانسا سرویس تعمیر لباسشویی در تبریز_ تعمیر لباسشویی در ارومیه_ تعمیر لباسشویی در تهران_ تعمیر لباسشویی در مشهد_ تعمیر لباسشویی در اصفهان_ تعمیر لباسشویی در شیراز

تسمه موتور ماشین لباسشویی

دیگ لباسشویی

اگر دیگ لباسشویی نمی چرخد میتواند مشکل از شکستن شفت آبکش و یا بلبرینگ های ماشین لباسشویی باشد، در بعضی از مواقع شکستن شفت آبکش و یا خرابی بلرینگ ها باعث افتادگی دیگ لباسشویی و یا جام کردن بلبرینگ ها می شود و در جای خود سفت می شوند و به هیچ عنوان حتی با دست دیگ داخل لباسشویی نمی چرخد.

علت کند چرخیدن ماشین لباسشویی

علت کند چرخیدن ماشین لباسشویی : اگر لباسشویی هنگام چرخیدن مانند قبل نیست و متوجه شده اید که کمی آرام تر و یا کند تر نسبت به قبل می چرخد ۲ علت میتواند داشته باشد ۱_ شل شدن تسمه : خرابی و یا شل شدن تسمه باعث می شود که تسمه به فولی کاملا درگیر نشود و محفظه دیگ لباسشویی آرام بچرخد.

۲_خرابی خازن لباسشویی : اگر خازن راه انداز موتور ماشین لباسشویی خراب باشد گاهی اوقات حتی محفظه لباسشویی را نمیتواند بچرخاند در این حالت فقط مخزن لباسشویی یک تکان میخورد و نمی چرخد ولی در بعضی از موارد خازن ضعیف می شود و مخزن آرام می چرخد که این موارد با تعویض خازن بر طرف می شود.

اگر این کارها را امتحان و انجام دادید و نتیجه‌ای حاصل نشد و همچنان ماشین لباسشویی نمی‌چرخد، ما برای حسن نیت تمام موارد را گفتیم تا اگر دانش فنی دارید انجام دهید ولی ما پیشنهاد میکنیم به خاطر آسیب نرسیدن بیشتر به لباسشویی چون هر مدل ریزه کاری های خود را دارد میتوانید به ما اعتماد کنید و با پشتیبان سرویس یا درخواست‌های آنلاین شامل ۱۰٪ تخفیف ویژه هستند.

نانسا سرویس تعمیر لباسشویی در تبریز_ تعمیر لباسشویی در ارومیه_ تعمیر لباسشویی در تهران_ تعمیر لباسشویی در مشهد_ تعمیر لباسشویی در اصفهان_ تعمیر لباسشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *