علل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی در تبریز
علت سر و صدای ماشین لباسشویی هنگام شستشو
آوریل 10, 2020
مراحل اورژانسی تعمیرات ظرفشویی
آوریل 14, 2020

امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری‌ترین و پر کاربرد‌ترین وسایل منزل است و جزو لوازمی است که قیمت بالایی داشته و تعمیر و یا تعویض آن هزینه هنگفتی را به دنبال دارد. با رعایت برخی موارد در نگهداری لباسشویی می توانیم از بسیاری ازدلایل
ممکن است در پی استفاده از لباسشویی مشکلاتی از قبیل کار نکردن ماشینن لباسشویی یا نمایس کد ارور el در نمایش گر برد ماشین لباسشویی ، بسیار آزاردهنده باشد. این بلاتکلیفی و کار نکردن آزاردهنده ممکن است دلایل مختلفی را به همراه داشته باشد که در حین خشک کردن یا شستن لباس ها رخ می دهند. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که در اکثر مواقع مشکل تکان و سر و صدا را در ماشین‌های لباسشویی تا حد زیادی برطرف می‌کنند :

آیا برایتان تا حالا سوال شده است که (علل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی) چیست و اصلا نظر سرویس کاران شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس بر این سوال چیست و هنگام بروز تعمیرات چه گونه میتوانیم با آنها تماس بگیریم

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در موردعلل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی هنگام شستشو با شما بحث نماید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

ممکن است حجم لباس ها بیشتر و یا کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی شما باشد، که در اینصورت باعث ایجاد سر و صدای زیادی میشود. حجم واقعی باید به اندازه ای باشد که بعد از ریختن لباس داخل ماشین به اندازه یک وجب دست بالای آبکش خالی بماند.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی معمولی از یک سری قطعات ریز و درشت شامل خازن ها، فیوز ها و غیره تشکیل می گردد. در صورتی که در قسمت برق ورودی دستگاه هرگونه نوسان اضافی ایجاد گردد باعث خرابی و سوختن قطعات به کار رفته در برد الکترونیک ماشین لباسشویی شده و در نتیجه اگر میزان این نوسان زیاد باشد به سوختن کامل برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهد انجامید. همچنین در صورتی که دستگاه دچار عیب و نقصی در کارکرد خود شده باشد و آب به قسمت برد الکترونیک ماشین لباسشویی نفوذ کند در این قسمت اتصالی به وجود آمده و سیم پیچی داخلی دچار اتصال شده و در نتیجه برد ماشین لباسشویی سوخته و از بین می رود. همچنین در مواردی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد این یکی از خطرات جانی می باشد که متوجه مصرف کننده از ماشین لباسشویی گردد. از دیگر مواردی که ممکن است باعث خرابی و سوختن برد الکترونیک ماشین لباسشویی گردد ایجاد آتش سوزی در ماشین لباسشویی می باشد که در این صورت برد الکترونیکی کاملا از بین رفته و دیگر قابل استفاده نبوده و یا قابل تعمیر نمی باشد.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

البته در صورتی که مشکل از قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد و به عنوان مثال خازن و یا فیوزهای به کار رفته در برد الکترونیک ماشین لباسشویی احتیاج به تعویض و تعمیر داشته باشند می توان برد را تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده نموده و در صورتی که خود برد بسوزد دیگر به فکر تعمیر آن نباشید و لازم است تا برد جدیدی را تهیه نموده و آن را بر روی ماشین لباسشویی نصب بنمایید تا ماشین لباسشویی بتوانند مجدداً فعالیت نماید و به شستشوی لباس هایی که در آن می ریزیم مشغول گردد. بهتر است در صورتی که قصد تهیه برد برای ماشین لباسشویی مدنظر خود را داریم حتماً یک برد الکترونیک ماشین لباسشویی اورجینال و مناسب را تهیه نماییم چرا که در صورتی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی از کیفیت خوب و برند اورجینال بهره نبرده باشد هزینه های زیادی برای خرید مجدد برد شامل حالمان می شود.

خرابی های مربوط به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

در حالت کلی یک سری خرابیها در کارکرد ماشین لباسشویی پیش می‌آید و با توجه به وجود آمدن این مشکلات، متوجه می‌شویم که علت خرابی مربوط به قسمت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد که از جمله مهمترین آنها موادی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

در صورتی که ماشین لباسشویی برنامه را طبق دستور و برنامه ای که کاربر وارد کرده به درستی انجام ندهد و در اجرای برنامه‌ های ارائه شده توسط ماشین لباسشویی اخلال ایجاد گردد متوجه می‌شویم که برد الکترونیک ماشین لباسشویی دچار عیب شده است. در صورتی که پنل جلوی ماشین لباسشویی با عیب و نقص مواجه شده و به درستی کار نکند و یا اینکه پنل جلو ماشین لباسشویی به صورت کامل خاموش گردد و نتوان با آن کار کرد می‌توان فهمید که این عیب مربوط به برد الکترونیک ماشین لباسشویی می باشد هرچند در صورت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین فعالیت می توان نتیجه گرفت که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است.

تعمیرات مربوط به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

در بعضی موارد میزان صدمه و آسیبی که برد الکترونیکی دیده است باعث می شود که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دیگر قابل تعمیر نباشد و بهترین راه و کم‌ هزینه‌ترین راه، تعویض برد الکترونیک ماشین لباسشویی به صورت کامل می باشد تا در نتیجه هم در بحث هزینه و هم در بحث زمان صرفه جویی گردد. در بعضی مواقع که میزان صدمه به برد ماشین لباسشویی جدی می باشد تعویض و تعمیر کردن قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی کار بیهوده و در عین حال هزینه اضافی به حساب می‌آید زیرا مجبور می‌شویم نسبت به تعویض چند باره قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اقدام کرده و در نتیجه نیز کارکرد مناسبی برای دستگاه ایجاد نمی گردد و در پایان مجبور می شوید تا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را به صورت تمام و کمال تعویض نمایید و آن را با یک برد دیگر جایگزین و نوع آن را عوض کنیم. اما در بعضی مواقع با تعمیر قطعات به کار رفته در برد و تعویض دوباره آنها، می توان به کاربرد مناسب برد الکترونیک ماشین لباسشویی دست پیدا کرده و از آن مجدداً مثل روز اول استفاده نمود و دیگر نیازی نباشد تا برد را به صورت کامل تعویض نماییم.

در این هنگام لازم است تا به چک کردن قطعات معیوب به کار رفته در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی پرداخته و با تشخیص اینکه کدام یک از قطعات دچار مشکل شده‌اند نسبت به تعویض و تعمیر آنها اقدام نماییم در صورتی که قطعات تشخیص داده شده تعویض شده و باز هم برد الکترونیکی به درستی کار نکرد می توان فهمید که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی به صورت کامل سوخته است و باید آن را با یک برد الکترونیک ماشین لباسشویی نو تعویض نماییم. جهت تعمیر برد ماشین لباسشویی لازم است یک سری مراحل را پشت سر بگذاریم که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که تعمیر لوازم خانگی در حالت کلی با توجه به اینکه این لوازم خانگی با برق سر و کار دارند تا حدودی خطرناک میباشد وجود ابزار ایمنی مناسب و همچنین ابزار آلات لازم جهت تعمیر این دستگاه ها امری ضروری بوده و همچنین باید تمام دستورالعمل ها جهت تعمیر این قطعات را به درستی آموخته و به خوبی قادر باشید تا از پس تعمیرات لوازم خانگی بر آیید تا در نتیجه از ایجاد هرگونه مشکل و یا آسیب جانی جلوگیری گردد.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

مراحل تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

در اولین مرحله که می خواهیم برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم بهتر است برق دستگاه به صورت کامل قطع گردد، به این منظور دوشاخه ماشین لباسشویی را از پیچ جدا نموده تا با خیالی آسوده از این بابت که هیچ گونه خطر جانی متوجه حال تعمیر کننده نمی باشد نسبت به تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اقدام نماییم. این مرحله، اولین مرحله بوده و در عین حال ساده به نظر می رسد اما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در مرحله بعدی کنترل پنل موجود در ماشین لباسشویی را خارج کرده و بعد از خارج کردن آن با استفاده از یک سری تمیز کننده های مخصوص هر گونه آلودگی و کثیفی که در کنترل پنل ماشین لباسشویی وجود دارد را تمیز میکنیم. در مرحله بعدی باید خازن های الکترولیتی به کار رفته در برد ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهیم این خازن ها باید به صورت کامل صاف و صیقلی باشند و در صورتی که هرگونه تاخوردگی و اعوجاج در خازن های الکترولیتی مشاهده گردد این خازن ها معیوب بوده و باید نسبت به تعویض آنها اقدام نمود.

در مواردی پیش می آید که با توجه به مدت زمان کارکرد دستگاه و همچنین حرارت تولید شده در حین کارکرد دستگاه خازن های الکترولیتی از برد الکترونیکی خارج شده و مهره آن‌ ها آب شده است و این مهره ها به صورت کامل دچار شکستگی شده اند، در چنین مواردی لازم است تا این قطعات از برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تعویض گردد تا در نتیجه برد ماشین لباسشویی مجددا بتواند مثل قبل کارکرد داشته باشد. در صورتی که آنها به صورت کامل از برد ماشین لباسشویی خارج نگردند باعث ایجاد نقص در عملکرد کلی برد الکترونیک ماشین لباسشویی شده و به خرابی آن منجر می گردد. در مواقع تشخیص خرابی در خازن های الکترونیکی باید خازن قدیم را با خازن جدید و سالم تعویض نموده تا بتواند به صورت صحیح فعالیت محول شده به آن را انجام دهد.

علائم خرابی خازن های الکترولیتی

در بعضی موارد می توان فهمید که خازن های الکترولیتی موجود در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار نوسانات شده اند و از جمله این موارد این است که زمانی که میخواهیم ماشین لباسشویی را به فعالیت وا داریم و از آن در جهت شستشوی لباسها استفاده کنیم لباس ها را به درون ماشین لباسشویی میریزیم اما ماشین لباسشویی و موتور آن نمی تواند بیشتر از ۵ ثانیه روشن بماند و هرگز نمی تواند به بحث شستشوی لباسها بپردازد همچنین در این موارد نور قفل درب حالت چشمک زن پیدا کرده و ثابت نمی شود و در صورتی که به ماشین لباسشویی برنامه داده باشیم و برنامه را لغو کنیم و مجدداً به روشن نمودن ماشین لباسشویی و فعالیت آن اقدام نمایم بازهم هیچ نتیجه مثبت وجود نداشته باشد و ماشین لباسشویی نتواند بیشتر از ۵ ثانیه روشن بماند، در این موارد تنها راه برای آنکه نور مربوط به قفل درب ماشین لباسشویی خاموش گردد این است که برق دستگاه را به صورت کامل از پریز قطع نماییم. اما در این حالت اگر دوباره دو شاخه دستگاه را به پریز متصل نماییم و مشاهده می کنیم که نور مربوط به قفل درب دوباره روشن شده و حالت چشمک زن پیدا می کند، در این حالت باید کنترل پنل را بیرون کشیده و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

در هنگام بررسی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باید به خازن های الکترولیتی که به شکل یک خازن کوچک دارای کلاه قدیمی می باشد توجه کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهیم در صورتی که کلاهک به کار رفته بر روی خازن الکترولیتی بر اثر حرارت زیاد آب شده باشد و یا خازن به کار رفته در آن از بین رفته باشد باید این خازن الکترولیتی را از روی برد دستگاه باز کرده و یک خازن جدید بر روی آن نصب نمایید. در حالت کلی باید بگویم که چگونگی کارکرد برد ماشین لباسشویی دارای کمی پیچیدگی در نوع خود می باشد اما کارکرد و عملکرد خازن های الکترولیتی به کار رفته در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تا حد زیادی به کارکرد قفل درب ماشین لباسشویی بستگی دارد در حالت کلی زمانی که درب ماشین لباسشویی به صورت کامل قفل گردد ماشین لباسشویی این گونه برنامه ریزی شده که به هیچ وجه تا قبل از قفل شدن درب ماشین لباسشویی فعالیت خود را آغاز ننماید و پیشرفتی انجام ندهد. بنابراین عملکرد صحیح خازن های الکترولیتی در برد الکترونیک ماشین لباسشویی از اهمیت بسیار زیادی جهت کارکرد صحیح ماشین لباسشویی برخوردار می باشند.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر لباسشویی انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین لباسشویی برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر لباسشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین لباسشویی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
  • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.