عیب‌یابی و تعمیر مشکلات ماشین لباسشویی و خشک‌کن

چگونه صدای زیاد ماشین لباسشویی را کم کنیم؟
فوریه 9, 2021
چطور پنل کنترل ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم
فوریه 20, 2021
عیب‌یابی و تعمیر مشکلات ماشین لباسشویی و خشک‌کن

در این مقاله قصد داریم نکاتی برای عیب‌یابی مشکلات ماشین لباسشیی و خشک‌کن ارائه دهیم. ماشین لباسشویی‌تان نمی‌چرخد؟ خشک‌کن‌تان کار نمی‌کند؟ قبل از اینکه بخواهید برایتان با یک تعمیرکارحرفه‌ای لوازم خانگی تماس بگیرید، این نکات را امتحان کنید، شاید اثر کنند.

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

ماشین لباسشویی یا خشک‌کن روشن نمی‌شود

 1. گاهی اوقات این مشکل، یک دلیل کاملا ساده دارد و آن هم اینکه برق به دستگاه نمی‌رسد؛ که ممکن است یا پریز خراب شده باشد، یا سیم‌ها قطعی داشته باشند و یا تایمرها و دستگیره‌هایی مکانیکی از کار افتاده باشند.
 2. همچنین اگر از ماشین لباسشویی بیش از حد استفاده شود، موتور آن ممکن است بیش از حد گرم شود و به طور موقت از کار بیفتد. اگر بعد از اینکه موتور خنک شد، باز هم ماشین روشن نشد، باید برای تعمیر ماشین لباسشویی با یک تعمیرکارحرفه‌ای تماس بگیرید.
 3. به علاوه ممکن است مشکل ماشین لباسشویی ، ناشی از مسائل جدی‌تر مانند خراب شدن فیوز حرارتی یا ترموستات باشد.

درام ماشین نمی‌چرخد

 1. شایع‌ترین دلیل برای این مشکل، پاره یا شل شدن تسمه است. اگر مشکل از تسمه باشد، موتور کار می‌کند اما درام نمی‌چرخد. در این صورت باید تسمه را عوض کنید.
 2. اگر درب به درستی بسته نشود یا سوئیچ درب کار نکند، دستگاه نمی‌چرخد.
 3. یکی دیگر از دلایل جدی‌تر این مشکل ، مربوط به انتقال‌دهنده یا کلاچ واشر است، یا ممکن است مشکل از قرقره، یا غلتک درام خشک‌کن باشد که در این صورت باید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

خشک‌کن، لباس‌ها را خشک نمی‌کند

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

 1. اگر میزان هوا مناسب به خشک‌کن نرسد، نمی‌تواند گرما تولید کند. بنابراین جریان هوا برای عملکرد صحیح خشک‌کن بسیار مهم است.
 2. همچنین اگر تنظیمات شما (زمان، نوع پارچه، درجه حرارت و غیره) با نوع لباس یا پارچه ای که قصد خشک کردنش را دارید مطابقت نداشته باشد، خشک‌کن بی‌اثر خواهد بود. از قرار دادن تعداد زیاد لباس در خشک‌کن اجتناب کنید.
 3. خراب شدن، شکستن یا سوختن یکی از عناصر گرمایی دستگاه ، مثل فیوز حرارتی یا آتش‌زنه نیز می‌تواند مانع از تولید گرما و حرارت توسط خشک‌کن شود که در این صورت نیاز به تعمیرات حرفه‌ای دارد. آتش‌زنه نیز می‌تواند رسوب‌های سفید یا زرد ایجاد کند که مانع از عملکرد آن شده و ممکن است باعث از کار افتادن فیوز حرارتی شود.

آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود

 1. اگر موقعیت شلنگ تخلیه پایین‌تر از خروجی آب باشد، یا شلنگ تخلیه تاب خورده باشد و یا همچنین اگر فیلترها گرفته باشند، آب ممکن است به راحتی تخلیه نشود.
 2. اگر پمپ آب بد کار کنید نیز ممکن است آب تخلیه نشود. برای برداشتن و عوض کردن پمپ باید با یک تعمیرکار با تجربه تماس بگیرید.

از ماشین لباسشویی آب نشت می‌کند

 1. مهروموم یا واشرهای بد می‌توانند باعث نشتی آب شوند. مهروموم اصلی محفظه اصلی ماشین، درصورتی که چندین بار پی‌درپی لباس‌های زیادی داخل ماشین بیاندازید، می‌تواند شروع به نشت کند. برای عوض کردن مهروموم معمولا نیاز به کمک تعمیرکار حرفه‌ای دارید.
 2. نشت آب از ماشین‌هایی که درب از جلو هستند، ناشی از مشکل در مهروموم درب است. اگر بعد از تمیز کردن مهروموم درب، باز هم نشتی ادامه پیدا کرد، درزگیر پلاستیکی درب را عوض کنید تا مشکل برطرف شود.
 3. از بین رفتن درزگیر پمپ آب هم می تواند علت این مشکل باشد و باید عوض شود.
 4. اگر با انجام اینکارها مشکل همچنان ادامه داشت، حتما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با یک تعمیرکار مجاز لوازم خانگی تماس بگیرید.
 5. نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *