ماشین ظرفشویی پس از آبگیری شروع به کار نمیکند

ویژگی های ماشین لباسشویی
جولای 19, 2021
راهکار های کم کردن مصرف آب و برق ماشین لباسشویی
جولای 22, 2021

ماشین ظرفشویی وسیله ای بسیار کاربردی در خانه های پرجمعیت است. هنگامی که غذای مورد علاقه خود را میپزید ظرف ها را بدون زحمت و اذیت می شویید و خشک میکند. اگرچه ماشین ظرفشویی هم مانند بقییه وسایل خانه می تواند دچار مشکل شود و کار بیافتد لذا از این نظر مستثنا نیست. وقتی که ماشین ظرفشویی آبگیری می کند و پس از پایان دوره شستشو هنوز بخشی از غذا ها بر روی ظرف ها باقی مانده ممکن است به این نتیجه برسید که ماشین ظرفشویی خوب کار نمی کند و فشار آب کم است و به یک وسیله جدید نیاز دارید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

قبل از تصمیم گیری و خرید ماشین ظرفشویی جدید، به راهنمایی ها  و توصیه های ما دقت کافی را کنید که در این نوشته مهم ترین علت کار نکردن ماشین های ظرفشویی را شناسایی و برای شما گردآوری کرده ایم.

در این نوشته به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد و حتی می توانید خودتان وسیله اتان را  در خانه تعمیر کرده و در هزینه ها ی تعمیرات و زمان ارزشمند خود صرفه جویی  لازم را کنید.

موتور شستشو

اگر ماشین ظرفشویی شما آبگیری می‌کند اما ظرف ها را تمیز نمی کند اولین کاری که باید انجام دهید چک کردن صدای ماشین است. سروصدایی که از ماشین ظرفشویی می شنوید می تواند نشانه شیشه شکسته یا حتی خرابی پره های جت پمپ یا سوختگی موتور باشد که مانع حرکت موتور است. حال برای بررسی امکان انسداد در ماشین ظرفشویی فهرستی برای شما تقدیم  کرده ایم :

 آب اضافی را تخلیه کنید.

 فیلتر، شلنگ مخزن، پروانه و شلنگ تخلیه را چک کنید.

 اگر مانعی وجود داشت آن را برطرف کنید و احتیاط کنید زیرا ممکن است خرده های شیشه شکسته در پروانه ماشین گیر کرده باشند و حادثه آفرین باشد.

توصیه می شود که ماهی یکبار ماشین ظرفشویی را برای از بین بردن آهک، باکتری و اشیایی که باعث انسداد  مجاری حرکت آب می شوند و برای حفاظت بیشتر روشن کنید. تمیزکننده های ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ما مورد استقبال بالای مشتریان قرار گرفته و باعث عملکرد و ظاهر بهتر ماشین ظرفشویی شما می شود که در صورت ثبت سفارش با ارسال رایگان میتوانید پک های ضد روسب و چربی و باکتری را از درب منزل تحویل بگیرید

اگر ماشین را چک کردید و مانعی وجود نداشت و خازن به درستی عمل می کرد دلیل بلقوه دیگر می تواند موتورجت پمپ باشد. هنگامی که برای ماشین ظرفشویی خود موتور مناسب خریداری کردید ما می توانیم پیشنهادات و دستورالعمل تعویض آن را به شما آموزش دهیم.

بازوی اسپری

اگر موتور به خوبی کار می کند، ممکن است دلیل کار نکردن ماشین ظرفشویی آبپاش ها باشند، به خصوص زمانی که ظرف ها پس از یک دوره شستشو کثیف باشند پیشنهاد میشود قبل از هر بار استفاده ضروف را از هر گونه ضایعات اضافی همچون برنج ها و هسته میوه ها پاک شود و چربزدایی را به ماشین ظرفشویی محول کنید

اگر آبپاش ها به صورت منظم تمیز نشوند ممکن است محل خروج آب مسدود شده و بر عملکرد ماشین شما تاثیر گذارد.

در این قسمت از مقاله به نکات مهم در مورد تمیز کردن آبپاش ها دقت کنید

 آب اضافی را تخلیه کنید.

 سبد ماشین ظرفشویی را بیرون بیاورید تا فضای کافی داشته باشید.

 آبپاش ها را بچرخانید تا مطمئن شوید که می توانند به راحتی حرکت کنند یعنی شکاف بین آنها را ببینید و چک کنید.

 از نزدیک سوراخ های آبپاش ها را چک کنید که مسدود نشده باشند.

توصیه می شود که سوراخ ها را با خلال دندان و تمیز کننده ها پاک کنید. اگر متوجه شدید که مشکل از آبپاش ها است و نیاز به تعویض دارند، به راهنمای ما مراجعه کنید تا آبپاش ها مثل روز اول کار کنند.

مدار کنترل یا برد الکتریکی

از آنجایی که مدار کنترل به شما اطمینان می دهد که ماشین ظرفشویی می تواند برنامه های خود را اجرا کند و اطلاعات مربوطه را نیز نشان می دهد، این مدار مغز دستگاه شما می باشد. (اگر دستگاهتان دارای مدار کنترل باشد)

اگر درست کار نکند دستگاه در زمان اجرای برنامه های مختلف به مشکل بر می خورد و احتمالا آنچه را که شما درخواست کرده اید تشخیص نمی دهد و ارور میدهد.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

متاسفانه تشخیص نوع نقص در مدار کنترل مشکل است مگر اینکه نشانه های واضح و مشخصی از نوع نقص قابل مشاهده باشد و در غیر این صورت تشخیص مشکل تقریبا غیرممکن است و در نتیجه باید تعویض شود.

 برای دسترسی به مدار در بیشتر مدل های ماشین ظرفشویی باید پنل بیرونی خارج شود.

 اگر درب را بیرون بیاورید مجموعه ای از پیچ ها را می بینید که از میان پنل داخلی به پنل بیرونی می آیند.

 پیچ ها را از کنترل پنل خارج کنید، برد مدار پشت آن قرار دارد.

 مدار را چک کنید که ظاهرا علائمی از آسیب وجود دارد یا خیر و یا پیچ اتصالی شل نشده باشد و به تعویض نیاز نداشته باشد.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *