محاسن و معایب کولر گازی و کولر آبی

برنامه بخار شوی درماشین لباسشویی چیست؟
ژانویه 4, 2021
عیب یابی کولر گازی
ژانویه 6, 2021

کلید هوشمند تنظیم دور موتورکولرهای آبی
به هنگام شروع فصل گرما، انسان نیاز به شرایط آب و هوایی مناسب برای ادامه زیستن دارد. زمان گرمای هوا و تابستان، تمامی اماکن مسکونی و تجاری به دستگاه ها و سیستم های تهویه و برودتی رو می آورند. از آنجایی که سیستم های تهویه دارای رنج های گوناگون می باشند، هر کدام در مکان مناسب قرار گرفته و استفاده می شود. از پرمصرف ترین وسیله های برودتی و سرما زا برای مکان های مسکونی و تجاری می توان به کولر ها اشاره نمود. کولر خود بر دو نوع کلی، گازی و آبی می باشد.

نانسا سرویس نصب و تعمیر کولز گازی در تبریز_نصب و تعمیر کولز گازی درارومیه_نصب و تعمیر کولز گازی درتهران_تعمیر و نصب کولر گازی در مشهد_نصب و تعمیر کولز گازی دراصفهان_نصب و تعمیر کولز گازی درشیراز
کولرهای گازی دارای محاسن بسیار زیادی بوده که استفاده از آن را برای عموم مردم میسر ساخته است ولی قیمت تقریبا ً بالای آن باعث شده است که افراد زیادی به استفاده از کولر های آبی رو بیاورند. کولرهای آبی دارای محاسن و معایبی می باشند که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

محاسن:

* قیمت تقریباً مناسب

* مصرف پایین

* بازده سرمایش بالا

معایب:

* بکابردن آب جهت سرد ساختن محیط معایبی را از قبیل :   

* گرفتگی پوشال ها

* گرفتگی پمپ ها

* ایجاد زنگ زدگی و…

* مصرف تقریباً زیاد آب

* عدم انتخاب دما

اما قیمت مناسب و سرمایش عالی کولر های آبی باعث شده است که تقریباً %۸۲ از مردم کشور که از کولرها به عنوان وسیله سرما ساز استفاده می کنند، به کولر های آبی روی آورند. هنگامی که خانواده ای از کولرهای آبی استفاده می نمایند، مجبور به انتخاب سه وضعیت برای کولر خویش می باشند که عبارتند از:

* خاموش Off

* دورتند High

* دورکند Lowحال به هنگام استراحت و یا انجام فعالیت، انسان ها نیاز به هوایی با دمای ثابت وایده آل خود دارند، اما چون کولرهای آبی فقط در سه رنج محدود می شود، انتخاب دما برای افراد و اشخاص دشوار می شود. به عنوان مثال یک نفر اگر کولر را بر روی دور تند بگذارد و بخواب رود، احساس سرما می کند و اگر بر روی دور کند تنظیم کند، احساس گرما می کند. حال مشکلات فوق الذکر که در کولرهای گازی (به دلیل استفاده از موتورهای یونیورسال وDC) حل شده می باشد بر سر راه استفاده از کولرهای آبی قرار دارد.نانسا سرویس نصب و تعمیر کولز گازی در تبریز_نصب و تعمیر کولز گازی درارومیه_نصب و تعمیر کولز گازی درتهران_تعمیر و نصب کولر گازی در مشهد_نصب و تعمیر کولز گازی دراصفهان_نصب و تعمیر کولز گازی درشیراز

کلید هوشمند کولرهای آبی این امکان را به ما می دهد که با مشاهده دمای کنونی منطقه، درجه دلخواه خود را انتخاب نماییم و درجه انتخابی را با وارد شدن به قسمت تنظیمات دستگاه(Menu) به سیستم اعلام نماییم. از هم اکنون کولر به صورت اتوماتیک (هر زمان که نیاز باشد روشن- دورتند- دورکند) دمای محیط را به دمای اعلام شده می رساند و دما را در همان حالت تنظیمی ثابت نگه می دارد.

با استفاده از این نوع کلید کولرها که به دو صورت کنترل از راه دور وکنترل از روی پنل می باشد می توانیم دمای ثابت دلخواه را توسط کولر آبی مهیا سازیم.

شایان ذکر است که این کلید در صورت کلی دارای دو حالت تنظیمات اتوماتیک و تنظیم دستی (خاموش _ تند _کند)می باشد و قادر به Power Switch  بین این دو حالت می باشد.

کلیه قسمت های پردازنده این سیستم توسط یک مینی قلب (PLC) کنترل می شود. با تنظیمات اتوماتیک   دما توسط این دستگاه، مصرف آب کولرهای آبی به شدت کاهش پیدا می کند.

از مزایای دیگر این سیستم می توان به کاهش مصرف انرژی برق اشاره نمود.

اهم مزایای استفاده از کلید هوشمند کولر آبی:

۱- قابلیت تعریف دما برای محیط.

۲- رؤیت دمای محیط توسط دماسنجPLC .

3- کاهش تلفات در مصرف آب.

۴- کاهش مصرف انرژی الکتریکی.

۵- افزایش عمر قطعات مکانیکی.

۶- ازدیاد عمر مفید الکتروموتور کولر و پمپ آب .

۷- جلوگیری از خراب شدن پوشال ها (کاهش سرعت خشک شدن پوشال ها).

نانسا سرویس نصب و تعمیر کولز گازی در تبریز_نصب و تعمیر کولز گازی درارومیه_نصب و تعمیر کولز گازی درتهران_تعمیر و نصب کولر گازی در مشهد_نصب و تعمیر کولز گازی دراصفهان_نصب و تعمیر کولز گازی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *