مزایا و معایب ماشین ظرفشویی

روش تست سنسورهای حرارتی در لباسشویی(ntc و ptc ) و المنت
آگوست 19, 2021
معرفی انواع موتور لباسشویی
آگوست 28, 2021

مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی:

مقدمه

برخی از وسایل به حدی ضروری هستند که در صورت نبودشان و یا هنگام خرابی دسگاه ظرفشویی در خانه و آشپزخانه دچار مشکل خواهیم شد یا باید گفت زمان و منابع انرژی و هزینه خود را تا حد زیادی هدر خواهیم داد. بخشی از این لوازم ضروری در خانه مختص به آشپزخانه هستند. ماشین ظرفشویی یکی از انواع لوازم خانگی است که ضرورت آن در در بحث سلامت پوست و هزینه و بهداشت  در بسیاری خانه‌ها احساس می‌شود.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

ماشین ظرفشویی  به کمک ما آمده تا به کارهای روزمره‌مان سرعت بخشیم. اگر شما یک خانم شاغل هستید و یا از زمره کسانی هستید که همواره مهمانان زیاد دارند ویا در حال پرستاری از کودکان و سالخورگان هستید بدون شک داشتن ماشین ظرفشویی نه تنها خالی از لطف نیست بلکه تا حدود زیادی در ضرورت روانی شما اثربخش میباشد.

کاهش آب مصرفی

زمانیکه اقدام به شستن ظروف در سینک ظرفشویی می‌کنید به صورت ناخواسته آب زیادی مصرف می‌شود. یکی از مزایای مهم ماشین ظرفشویی کاهش مصرف آب است. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته در روند شستوشوی ۱۰ برند برتر ماشین ظرفشویی جهان دنالیج چشم گیری را شاهد بودیم به عنوان مثال برای شستشوی یک سرویس ۱۴۴ پارچه به وسیله‌ی دست میانگین ۸۵ لیتر آب مصرف می‌شود، این در حالی خواهد بود که شستن همین مقدار ظرف با ظرفشویی حداکثر ۱۶ لیتر آب مصرف خواهد کرد. جالب است بدانید در مدل‌های پیشرفته این مقدار خیلی کمتر و به حدود ۹ یا ۱۰ لیتر می‌رسد. همچنین مصرف مواد شوینده در این حالت به حداقل می‌رسد و این خود یک مزیت  در دوران برحان آبی و خشکل سالی در کشور عزیزمان به شمار می‌آید.

ظروفی شفاف‌ و تمیز تحویل بگیرید

زمانی که در حال شستن ظروف بسیار چرب و کثیف  مانده از شب یا حتی چند روز پیش هستید مسلماً باید درجه حرارت آبگرمکن را به بالاترین حد برسانید، دست‌های شما تحمل این حجم از داغی آب را نداشته  و دچار کهیر و بیماری های پوستی و مفصلی در دستان پرارزشتان می شوید و در نتیجه ظروف آنطور که باید تمیز نخواهد شد، همچنین برای حذف کامل میکروب‌ها دمای حدود ۷۰ درجه سانتی‌گراد لازم است که آبگرمکن این کار را نخواهد کرد. ماشین‌های ظرفشویی پیشرفته با برخورداری از گزینه Hygiene Plus به معنای شستشوی بهداشتی دمای آب را تا ۷۰ درجه سانتی گراد می‌رسانند که در این حالت سرسخت‌ترین لکه‌ها و میکروبها از بین خواهند رفت، این گزینه ایده‌آل برای خانواده‌هایی است که نوزاد کوچک و یا فرد مبتلا به آلرژی دارند البته لازم به ذکر است که در اکثر ماشین ظرفشویی های پیش رفته دمای آب تا مثبت ۹۵ درجه نیز میرسد.

سالم ماندن و شفاف شدن ظروف

در هنگام شستن ظروف با دست امکان لب پَر شدن و آسیب به ظروفی مانند چینی و کریستال زیاد است این پدیده بیش ار بیش احساس بدی دارد. همچنین ممکن است ظروف از دست شما لیز خورده و بشکند، این احتمال در استفاده از ماشین ظرفشویی به صفر خواهد رسید. در ضمن شستشوی ظروف با ظرفشویی موجب شفافیت و درخشانی ظروف  با استفاده از روند شستوشوی منظم و استفاده از جلاسنج می‌گردد.

اما زمانی که از اسکاچ زبر برای شستشوی ظروف استفاده می‌کنید، بعد از دفعات مکرر استفاده از آن ظروف خش برداشته و آن براقی و شفافیت اولیه خود را از دست می‌دهند و ممکن است کدر شوند، همچنین اگر آنها را هر روز ضدعفونی و تمیز نکنید احتمالا باکتری‌های زیادی را به ظروف انتقال خواهید داد واین امر در دوران کرونا بسیار حایز اهمیت است.

در صورتی که از یک ماده شوینده استاندارد در ماشین ظرفشویی استفاده کنید ظروفی سالم و شفاف تحویل خواهید گرفت. جالب است بدانید برخی از ماشین‌های ظرفشویی برتر بازار به سیستم محافظت از ظروف شیشه‌ای مجهز هستند که با تنظیم دما و سختی آب احتمال آسیب به ظروف شیشه‌ای به صفر می‌رسد. ولی به یاد داشته باشید که اگر از قرص نمک دار استفاده مینمایید دیگر جایی برای استفاده از نمک در جای نمک نیست زیرا با اختلات این دو نمک سختی آب به درستی تنظیم نمیشود و شاهد خش افتادن بر روی ظروف هستیم.

استفاده از ماشین ظرفشویی؛ ضمانت سلامت شما

هرچند که استفاده از ماشین ظرفشویی به دلیل تجمع قارچ‌ها در محیط مرطوب و قلیایی تا حدی هم ممکن است به سلامتی ضرر برساند (مخصوصا برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف)، این مشکل با تمیزکاری دستگاه رفع می‌شود اما باید گفت به صورت کلی مزایای بیشتری در این زمینه دارد. برای مثال در زمان شستشوی ظروف با دست با تماس مکرر مواد شوینده و آب داغ با دست ممکن است پوست دستتان آسیب ببیند. برای ضد عفونی ماشین ظرفشویی میتوانید هنگام کار درب را باز کرده یک استکان مایع سفید کننده استکان به اصتلاح وارتکس ریخته و درب را ببندبد و منتظر اتمام روند شستوشو شوید.

همچنین استفاده از این دستگاه مناسب کسانی خواهد بود که توانایی آن را ندارند که بیش از حد بایستند. علاوه بر این افرادی هستند که از بیماری آرتروز ستون فقرات، واریس و … رنج می‌برند، استفاده از ماشین ظرفشویی در این حالت ضرورت پیدا می‌کند. نکته‌ی مهم اینکه ضرورتی ندارد که همیشه از دستگاه استفاده نمایید، بهتر است شرایط خود را در نظر گرفته و سپس اقدام نمایید حتی وجود ماشین ظرفشویی در هزینه های قرص و دارو و ارتوپد و فیزیوتراپی رقم را به صفر میرساند.

صرفه‌جویی در زمان و انرژی

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ماشین ظرفشویی، صرفه جویی در زمان است، بعد از چینش ظروف در دستگاه تنها با لمس یک دکمه فرایند شستشو آغاز می‌شود و شما با خیال راحت می‌توانید به سراغ کارهای دیگرتان بروید، بسیاری از بانوان همواره گلایه از این دارند که مهمانی‌های بزرگ هرگز برای ما خوشایند نیست چرا که مجبور خواهیم شد زمان زیادی را برای شستشوی ظروف کثیف هدر دهیم. با داشتن یک ماشین ظرفشویی ایده‌آل این نگرانی شما کاملا برطرف خواهد شد و با خیال راحت میتوانید از میهمانی و میهمانان خود لذت کافی را ببرید.

ماشین ظرفشویی‌های قدیمی‌تر پر سر و صدا هستند و انرژی بیشتری را هم مصرف می‌کنند، با خرید یک ظرفشویی با رده مصرف انرژی مطلوب در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می‌شود. برنامه اقتصادی بر روی برخی از دستگاه‌ها موجب صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی می‌شود. که دیگر در زمان تعمیرات سیستم های ماشین ظرفشویی شاهد سیستم های کهنه نیستیم .

معایب استفاده از ماشین ظرفشویی

اشغال فضای زیاد در آشپزخانه

طبیعتاً ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی بزرگ به حساب می‌آید و فضای بزرگی را اشغال می‌کند، اگر یک آشپزخانه بزرگ ندارید احتمالا از فضای زیادی که ماشین ظرفشویی می‌گیرد گلایه خواهید کرد، اما این را نیز در نظر بگیرید که شما می‌توانید هریک از سه نوع ماشین ظرفشویی ایستاده، مبله و یا رومیزی را انتخاب نمایید ولی باید بدانید که هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی در همه مدل ها برابر است.

ضرورت سرویس در صورت خرابی

مشابه سایر لوازم خانگی ماشین ظرفشویی هم هر چند سال یکبار نیاز به سرویس دارد. البته اگر مشکلی فنی پیش بیاید نیاز به تعمیر دارد. در صورت پایان یافتن مدت زمان گارانتی باید خودتان هزینه‌ها را پرداخت نمایید بهترین کار درخواست از سرویس کاران نانسا سروس جهت بازدید دوره ماشین ظرفشویی خود است زیرا با وجود اند مشکلی مورد شناسایی و با کمترین هزینه رفع می شود.

مصرف برق

بدون شک در شستن ظروف با دست، نیازی به استفاده از برق نیست. ماشین‌های با استفاده از برق شهری فرایند شستشو را انجام می‌دهند. اما خب همانطور که در بالا هم گفتیم امروزه ماشین‌های ظرفشویی‌ با مصرف انرژی پایین راهی بازار می‌شوند که خود یک مزیت در دوران کمبود برق هست.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.