نکاتی برای نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی

رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش دوم)
فوریه 6, 2021
چگونه صدای زیاد ماشین لباسشویی را کم کنیم؟
فوریه 9, 2021

ماشین لباسشویی، مانند سایر فن‌آوری‌های دیگر، یکی از لوازم خانگی است که با شستن لباس‌های کثیف زندگی ما را آسانتر می‌کند. اما برای اینکه عمر مفید طولانی‌تر و عملکرد خوبی داشته باشد، ما هم باید مراقبت‌های لازم را انجام دهیم. امروزه دیگر لازم نیست که یک متخصص بیاید و ماشین لباسشویی شما را چک کند.

همواره ماشین های لباسشویی بعد از مدتی کار یا همان لحظه نصب با صدا های متنوعی روبه رو است که هر صدای اضافی از ماشین لباسشویی خود گویای مشکلی متفاوت است در صورت مشاهده هرگونه صدای نامتعارف از ماشین لباسشویی خود سریعا با سرویس کاران نانسا سرویس تماس بگیرید تا مشکل و ایراد ماشین لباسشویی شمارا در محل رفع بنمایند.توجه داشته باشید که وجود صدای ناشناخته در ماشین لباسشویی نشان گر مشکلی جدی است و در صورت بی تفاوتی نسبت به این مورد میتواند خسارات بیشتری را برای ماشین لباسشویی و شما به عمل آورد

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد نکاتی برای نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی با شما بحث نماید.

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

 

در زیر چند نکته اساسی آورده‌ایم که با دنبال کردن آنها، نیازی به  نخواهید داشت و ماشین لباسشویی‌تان مدت طولانی‌تری کار خواهد کرد.

تمیز کردن

داخل ماشین لباسشویی باید مرتبا تمیز شود تا مبادا قیمت‌هایی از لباس یا آشغال داخل آن گیر کند. حتما بعد از هر ۱۰ بار شستشو، فیلترهای ماشین لباسشویی را تمیز کنید. باقی مانده آب، چربی و کثیفی نیز در ماشین لباسشویی انباشته می‌شود.

برای جلوگیری از این مسئله، هر سه ماه یکبار، ماشین لباسشویی را بدون لباس و فقط با آهک و سرکه در آب گرم روشن کنید. این محلول لوله‌ها و داخل ماشین لباسشویی را به خوبی تمیز می‌کند.

مواد شوینده بیشتر و شستن تعداد لباس‌های زیاد ممنوع

این یک باور غلط است که اگر مواد شوینده بیشتری داخل ماشین بریزید لباس‌هایتان تمیز‌تر می‌شوند. برعکس، مواد شوینده بافت پارچه و قطعات دستگاه را خراب می‌کنند. همچنین شستن تمامی لباس‌ها در یک بار و یا گذاشتن تعداد لباس‌های زیاد داخل ماشین نیز باعث می‌شود لباس‌هایتان به درستی تمیز نشوند زیرا لباس‌ها فضای کافی برای حرکت ندارند. و در هر دو مورد به موتورماشین لباسشویی فشار وارد می‌کند. بارگذاری بیش از حد باعث فرسودگی زودتر موتور می‌شود.

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

تنظیمات مناسب را انتخاب کنید

تنظیمات شستشوی نرمال، ملایم و قوی ماشین لباسشویی قطعا به یک دلیل وجود دارند. از آنها بسته به نوع و تعداد لباس‌هایتان استفاده کنید. از تنطیمات قوی فقط برای مواقعی که لباس‌ها خیلی چرب و یا کثیف هستند استفاده کنید. استفاده بیش از حد از تنظیمات قوی به موتورماشین لباسشویی فشار وارد می‌کند.

حواستان به لکه‌های نارنجی باشد

اگر بعد از شستشو، رنگ نارنجی روی لباس‌های خود مشاهده کردید، یا داخل محفظه ماشین لباسشویی متوجه جمع شدن آب نارنجی رنگ شدید، فورا بررسی کنید کهکدام قسمت ماشین زنگ‌زدگی دارد. اگر آب گرم و آهک مشکل را برطرف نکرد، وقت آن است که محفظه ماشین لباسشویی را عوض کنید و یا لوله‌ها را برای پیدا کردن زنگ‌زندگی چک کنید.

خشک‌کن هم به توجه شما نیاز دارد

بعد از هر چرخه خشک‌کن، یک سری نخ و کرک باقی می‌ماند که می‌توانند منافذ خشک کن را مسدود کنند. این امر باعث می‌شود به علت کاهش جریان هوا، خشک‌کن گرمای بیشتری ایجاد کند که این هم به نوبه خود منجر به چروک شدن و آب رفتن لباس‌های شما خواهد شد. از این رو بسیار ضروری است که خشک‌کن را نیز تمیز کنید.

حتما بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، درب آن را باز بگذارید. اینکار به از بین رفتن بوی رطوبت و تبخیر آب موجود در محفظه داخلی ماشین لباسشویی کمک می‌کند. همچنین بعد از شستن لباس‌های چرب، محفظه داخلی ماشین لباسشویی را تمیز کنید تا از پاشیدن روغن و چربی به دیواره‌های آن جلوگیری کنید. با دنبال کردن این نکات ساده می‌توانید ماشین لباسشویی خود را سالم نگه دارید و عمر مفید آن را افزایش دهید.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر لباسشویی انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین لباسشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر لباسشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین لباسشوی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
  • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.