نکاتی در مورد ماشین ظرفشویی

اصطلاحات کاربردی در لباسشویی
تعمیر و تعویض موتور لباسشویی
جولای 30, 2021
تست خازن لباسشویی
آگوست 4, 2021

ماشین ظرفشویی، یکی دیگر از وسایلی است که امروزه به خوبی توانسته است جای خود را در آشپزخانه‌ها ما ایرانی ها باز کند.

ماشین ظرفشویی دستگاهی برقی   acیاdc  است که بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک ظرف‌های کثیف را شستشو داده و تمیز می‌کند.  فقط کافی است پیش از روشن کردن ماشین ظرفشویی، ظرف‌ها را در آن بچینیم، قرص یا مایع ظرفشویی را درون محفظه مخصوص ریخته و با بستن درِ ماشین ظرفشویی، دکمه شروع را فشار دهید.

ماشین ظرفشویی؛ میوه و سبزی را هم می‌شوید

همان گونه که می‌دانید، برنامه‌های مختلفی برای شستشو در ماشین ظرفشویی تعبیه شده که با کمک این برنامه‌ها می‌توانید ظرف‌ها، میوه‌ها و حتی سبزیجات را به خوبی شستشو دهید. تنها تفاوت در شستشوی ظروف با میوه و سبزیجات، زمان و میزان دمای آب است.

درواقع برای شستشوی ظروف نیاز به زمان بیشتر و دمای بالای آب خواهد بود تا کثیفی‌ها  و پربی های از روی ظروف به خوبی پاک شود. این در حالی است که برای شستشوی میوه و سبزیجات از آب کاملا سرد استفاده می‌شود و نیازی به استفاده از پودر یا مایع ظرفشویی نیست.

انواع ماشین ظرفشویی در بازار

حال که به طور کلی با نحوه کار ماشین ظرفشویی آشنا شدیم، بهتر است در مورد انواع ماشین‌ ظرفشویی نیز اطلاعاتی کسب کنیم

تا به امروز سه نوع ماشین ظرفشویی طراحی و ساخته شده است. ماشین ظرفشویی توکار، ماشین ظرفشویی رومیزی و ماشین ظرفشویی ایستاده سه نوع شناخته شده از این دستگاه جالب و پرکاربرد هستند که هر کدام نسبت با کاربری که دارنئ ایفای نقش میکنند

نکاتی در مورد شستشوی ظروف با دمای آب بالا

یکی از نکاتی که باعث می‌شود ظروف هنگام شستشو تمیز شود، استفاده از آب با دمای بالا است. درصورتی که ظروف را با دست و با دمای بالا بشورید، قطعا دستتان خواهد سوخت.

اما با کمک ماشین ظرفشویی که قابلیت شستشوی ظروف کثیف در دمای بالا را دارا است، می‌توانید مطمئن باشید که هیچ کثیفی روی ظروف باقی نخواهد ماند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

کاهش مصرف انرژی برق و آب

متاسفانه زمانی که برای شستشوی ظروف از دستانمان استفاده می‌کنیم، آبی که مصرف می‌شود بسیار زیاد است و حدر و نتیجه آن هزینه بالای آب و کاهش میزان آن در بلند مدت است.

اما با استفاده از ماشین ظرفشویی می‌توان به راحتی در مصرف آب صرفه‌جویی کرد و این مزیت را می‌توانید به خوبی در قبوض آب و برق مشاهده کنید.

کمک به سلامت پوست

متاسفانه هستند خانم‌هایی که با مشکلات پوستی دست و پنجه نرم می‌کنند و عارضه مفصلی دارند و شستشوی ظروف برای سلامت پوست آ‌نها مضرو خطرناک است. اما با به‌کارگیری ماشین‌های ظرفشویی که بدون دخالت دست مراحل شستشو را به خوبی انجام می‌دهد، می‌توان به سلامت پوست دستان این بانوان کمک کرد.

مراحل شستشوانواع  ماشین ظرفشویی

ابتدا ظرف‌های کثیف را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. البته توصیه می‌شود حتما ظروف به طور مرتب و منظم چیده شود و پیش از قرار گرفتن در داخل ماشین ظرفشویی، با اسکاج یا پارچه‌ای نمدار اضافات غذا را از روی آن‌ها پاک کرد.

برخی از ماشین‌های ظرفشویی محفظه مخصوص مایع ظرفشویی دارد که معمولا با هر بار پر کردن این محفظه، بین ۴۰ تا ۵۰ مرتبه می‌توان از این دستگاه برای شستشو ظروف استفاده کرد بدون آنکه مایع دوباره داخل آن ریخت.

برخی دیگر از ماشین‌های ظرفشویی با کمک قرص‌ یا پودرهای مخصوص شستشو ظروف را تمیز می‌کنند. در هرصورت، پس از قرار دادن ظروف داخل دستگاه و ریختن پودر یا مایع مخصوص شستشو، درب را ببندید و دکمه برنامه‌ای که برای شستشو نیاز دارید، فشار دهید. دستگاه شروع به شتشوی ظروف می‌کند.

از این به بعد دستگاه به صورت خودکار شروع به کار می‌کند.

ابتدا ماشین ظرفشویی آبگیری میکند. سپس آب با سرعت و با فشار بسیار زیاد از طریق فواره‌هایی که در بالا (سقف) و پایین (کف) دستگاه قرار دارد، روی ظروف ریخته می‌شود. پس از انجام این مرحله، دستگاه آب کثیف را تخلیه کرده و دوباره با ریختن آب با فشاری بیشتر نسبت به قبل روی ظروف، آن‌ها را آبکشی می‌کند. دمای آب در این مرحله بالا است و بهتر است بین ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد باشد تا بهتر عملیات شستشو و پس از آن خشک کردن ظروف انجام شود.

سنسور زمان‌سنج و سنسور تعیین دمای آب و هوا داخل مخزن

سنسور زمان‌سنج مدت زمان هر دور شستشو را مشخص می‌کند، سنسور تعیین دمای آب و هوا میزان گرم شدن آب و هوا را مشخص می‌کند تا گرم شدن بی‌اندازه دمای این دو عنصر، بر ظروف صدمه‌ای وارد نکند.

سنسور تعیین سطح آب

سنسور تعیین کننده سطح آب نیز میزان آبی که در اخل محفظه برای شستشوی ظروف نیاز است را اندازه‌گیری کرده و در صورت مناسب بودن سطح آب، دستگاه شروع به آب‌کشی ظروف میکند می‌کند.

سنسور تعیین مقدار آلودگی آب

در آخر سنسور تعیین کننده میزان تمیزی آبی که روی ظروف پس از شستشو قرار دارد کمک می‌کند تا دستگاه متوجه شود روند شستشوی ظروف به خوبی و بدون هیچ مشکلی انجام شده و ظروف کاملا تمیز شده است.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.