نکات مهم در مورد تعمیرات یخچال فریزر

ظرفیت کیلویی ماشین لباسشویی به چه معناست؟
نوامبر 30, 2019
شارژ گاز کولر گازی با گاز آر۲۲
دسامبر 1, 2019

مفدمه

مادربزرگ تعریف می کند که در روزگار جوانی او هوا آنقدر سرد بود که برف و کولاک زمستانی تا ماه ها در کوی و برزن ماندگار می شد و آنها نیاز به وسیله ای به نام فریزر نداشتند. روزهای سرد که گوشت و مواد غذایی دیگر را در هوای آزاد آویزان می کردند و روزهای گرم تر هم یا مواد غذایی خشک شده مصرف می کردند یا این مواد را درون حلقه چاه آب می آویختند و خلاصه زندگی خوشی را سپری می کردند.
اما حالا این گونه نیست. زندگی همه ما با وسیله ای به نام فریزر گره خورده است. به گونه ای که اگر در خانه ای فریزر نباشد گویی زندگی هم ممکن نیست با روند زندگی به سمت زندگی ماشینی و آلودگی هوا و خشک سالی ها دریگر این امر عملی نیست و حتی این که در همه جای جهان اقلیم سرد وجود ندارد و این عمل مختص مناطق کوهستانی است.با این حال فریزر ها خود یک دستگاه هستند که با برق کار می کنند و سیستم هایی که با برق کار می کنند احتمال خرابی اها بسیار بالا است .با توجه به وضعیت بازار و گرانی یخچال و فریزر اگر مشکلی در روند فریزر ها پیش بیاید کار برای مردم بسیار سخت شده و تمام غذا های انبار شده در داخلش هم خراب می شوند و این خود یک امری خوشایند نیست پس برای این که فریزرمان سریع تعمیر شود باید علاوه بر توانایی در انجام تعمیرات از سواد کاری مناسبی بر خوردار باشیم تا در صورت بروز مشکل بدون فوت وقت سریع اقدام به تعمیر بنماییم تا علاوه بر هزینه تعمیرات هزینه خرابی غذا ها را دیگر متحمل نشویم . که شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سعی در اموزش عیب یابی سریع یخچال و فریزر بدون فوت وقت وقت را برای شما عزیزان را دارد.
بگذریم که لایه ازن سوراخ شده و هوا خیلی گرم تر از گذشته است، اما زندگی شهرنشینی، شمار رو به فزونی خانم های کارمند، کمبود وقت و خیلی دلایل دیگر ما را به وسیله ای به نام فریزر وابسته کرده است، اما فریزر حتی مدل های جدیدش که برفک هم نمی زند به نگهداری و مراقبت ویژه نیاز دارد. این نوشتار اطلاعات مفیدی به ما در این باره می دهد. اگر در صورت مشکلات تخصصی میتونید با سایت نانسا سرویس تماس حاصل فرمایید.

انتخاب جای مناسب برای یخچال و فریزر(تیم نانسا سرویس آماده خدمت رسانی در زمینه تعمیر لوازم خانگی در تبریز به ویژه  تعمیر یخچال و فریزر در تبریز برای همشهریان عزیز می باشد.تعمیر یخچال و فریزر در ارمییه و تعمیر یخچال و فریزر درتهران و تعمیر یخچال و فریزر درمشهد و تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان و تعمیر یخچال و فریزر در شیراز)

نکاتی در مورد فریزر

 • کارشناسان تاکید می کنند که فریزر و یخچال را به هیچ وجه نباید نزدیک وسایل گرمازا مانند شومینه، شوفاژ و اجاق گاز گذاشت.
 • فاصله فریزر باید با دیوار حداقل ۲۰ سانتی متر باشد تا هوا براحتی در آن جریان یابد.
 • فریزر و یخچالتان را ترجیحاً کنار پنجره قرار ندهید تا از نور خورشید در امان باشد.
 • فریزر شما باید حتماً تراز باشد تا از فشار بر موتور کاسته شود و سر و صدای آن هم شما را آزار ندهد.
 • هیچ وسیله تزیینی مانند گلدان و … را روی فریزر نگذارید. این مساله بویژه در مورد فریزرهای جدید و انواع ساید باید سایدها بیشتر تاکید شده است.
 • فریزرهایی که برفک می زنند باید حداقل هر ۳ ماه یک بار و حداکثر هر ۶ ماه یک بار یخ زدایی شوند.
 • برای یخ زدایی ابتدا چند ساعت زودتر فریزر را از برق بکشید و وقتی یخ ها نرم شد مواد غذایی را از آن بیرون بیاورید، اما به هیچ وجه از وسیله ای مانند کفگیر و قاشق و وسایل فلزی استفاده نکنید. می توانید از
 • پنکه و سشوار برای یخ زدایی سریع استفاده کنید.
 • وقتی یخ ها آب شد فریزر را کاملاً خشک کرده و سپس با محلول جوش شیرین و آب آن را شستشو دهید.
 • نوار دور در فریزر را کاملاً خشک کنید.
 • درجه برودت فریزر را با توجه به دمای فصل تنظیم کنید.
 • هرگز مواد غذایی را درهم و برهم در طبقات قرار ندهید.
 • گوشت، مرغ و ماهی را در طبقات بالا و سبزیجات و خشکبار را در طبقات پایین قرار دهید.
 • هیچ نوع ماده غذایی حتی نان را بدون نایلکس یا فویل درون فریزر قرار ندهید. این کار موجب می شود مواد غذایی شما از یکدیگر طعم و بو نگیرند.
 • روی مواد غذایی خود حتماً تاریخ خرید را درج کنید و برای مصرف کوتاه مدت خود مواد غذایی تهیه کنید. مواد غذایی در مدت طولانی خواص خود را از دست می دهند.
 • هرگز برای نگهداری مواد غذایی مانند حبوبات و خشکبار از ظروف شیشه ای استفاده نکنید.
 • مواد غذایی را به صورت داغ و گرم در فریزر نگذارید و هوای داخل بسته های مواد غذایی را خارج کنید.
 • از باز و بسته کردن مکرر فریزر تا جایی که ممکن است خودداری کنید.
 • برای بوزایی فریزر را از بوگیرهای مخصوص یا یک تکه زغال استفاده کنید و هر ۳ ماه یک بار آن را عوض کنید.
 • در صورت روشن شدن چراغ قرمز فریزر باید بدانید مشکلی در برق رسانی یا منبع گاز فریزر پیش آمده، برای رفع مشکل  تماس بگیرید.
 •  

قبل از آن که یخچال شروع به کار کند صدای بخصوصی شنیده شده و از کار می افتد

برق ضعیف است

رفع عیب:اگر یخچال در تمام مدت روز شروع بکار خوبی داشته اما در ساعات اولیه شب کمپرسور قادر بحرکت نیست ،مشکل از ضعیف بودن برق است . میتوان با استفاده از ولتمتر یا قسمت ولتاژ آوامتر ، مقدار اختلاف سطح (ولتاژ) را اندازه گیری نمود و به یقین برسید. در صورت ضعیف بودن برق در ساعات اولیه شب دو راه پیش رو دارید. اول آن که در این ساعات یخچال را از برق خارج نمایید که روش چندان مطلوبی نیست دوم آن که از ترانس های تقویت ولتاژ جهت منازل استفاده شود که بطور قطع مشکل راه اندازی موتور کمپرسور ،بر طرف خواهد شد.

اورلود معیوب است

رفع عیب :اگر مشکل مذکور در تمام ساعات شبانه روز مشاهده شود ،ودر روز مقدار برق در اندازه گیری با ولتمتر طبیعی باشد. یکی از علل ممکنه خرابی اورلود است.ساده ترین روش جهت حصول اطمینان آن است که اورلود را از مدار الکتریکی یخچال خارج نموده و بر سر راه مدار یخچال یک آمپر متر قرار دهید.اگر جریان دریافتی یخچال طبیعی باش اورلود را با شماره سریال مشابه خودش تعویض نمایید. شماره های مذکور بر روی اورلود ها ، بیانگر جریان و توان مصرف کننده است که اورلود سری با آن قرار می گیرد.

نیم سوز بودن موتور یخچال

رفع عیب :اگر در آزمایشی اندازه گیری جریان بدون اورلود به دریافت جریان اضافی به وسیله موتور برخورد نمودید،یکی از علل آن می تواند اتصال حلقه یا اتصال کلاف در سیم پیچ های استاتور باشد.به استاتوری که دچار مشکل مذکور شده ،استاتور نیم سوز می گویند.استاتور مذکور می بایست تجدید سیم پیچی شود.

علت صدا دادن یخچال چیست؟

بدون هیچ شک و شبهه ای یکی از لوازم برقی خانگی که همواره در حال کار کردن است ، یخچال فریزر است که بدون آن نمی توانید زندگی کنید . اگر یخچالتان صدا می دهد.

برخی زمان ها از یخچال فریزر صداهای ناهنجاری به گوش می رسد، برخی از این صداها طبیعی هستند و به زودی برطرف می شوند ولی برخی از آنها غیرعادی هستند و نیاز به تعمیر دارند. 

همه چیزهایی که در مورد یخچال حتما باید بدانید تبریزی های عزیز

در صورتی که از فن یخچال فریزر صدایی شنیدید، احتمال دارد ایراد از موتور فن اواپراتور باشد. این نوع فریزر در بخش فن موتوری دارد که هوا را دور اپراتور به چرخش در می آورد تا آن را خنک کند.

با گذشت زمان، موتور فن می تواند فرسوده شود و یا نیاز به روغن کاری داشته باشد، که توجه نکردن به این موارد می تواند باعث صدای بلند و تق تق های در فریزر شود.

روش اول: این راه حل ساده ترین و سریع ترین و در عین حال روشی رایگان برای حل مشکل صدای یخچال است. یخچال را خاموش کرده و تمامی مواد غذایی داخل آن را به یخچال دیگری انتقال دهید. حالا به مدت حداقل یک یا دو روز یخچال را خاموش نگه دارید و صبر کنید تا برفک و یخ موجود بر روی پره های فن اول و رادیاتور آب شوند. توجه داشته باشید که در این مدت از سشوار نیز می توانید برای تسریع این فرایند کمک بگیرید اما به یاد داشته باشید که استفاده از سشوار در نزدیکی برد اصلی یخچال و گرم کردن بیش از حد آن هزینه ی بالایی را برایتان می تراشد. بعد از این یخچال را روشن کنید اگر طی چند روز آتی مشکل دوباره به سراغتان آمد مشکل جدی تر است پس راه حل های بعدی را دنبال کنید.

روش دوم: در این روش تکنیسین ها معمولا به سنسور ترموستات یخچال شما شک می کنند که قیمت چندانی ندارد و به راحتی با اتصال دو سیم ساده تعویض می شود. اما در عین حال می بایست با خدمات مشتریان تماس بگیرید چرا که با باز و بسته کردن خود سرانه ی قسمت های مختلف یخچال باعث از دست دادن گارانتی دستگاه خود می شوید. اگر با طی این مرحله باز هم مشکل برطرف نشد تکنیسین به سراغ راه حل سوم می رود.

روش سوم: در این حالت که اتفاقا بدترین سناریوی پیش آمده ی ممکن است، مغز متفکر یخچال شما که همان برد الکترونیکی آن است معیوب شده است و چاره ای جز تعویض آن ندارید البته برای این می گویم چاره ای جر تعویض نیست که تعمیرکار الکترونیک کاربلد در ایران معمولا خیلی کم پیدا می شود و در صورت پیدا شدن، یافتنِ قطعات الکترونیکی یدکی برای برد الکترونیکی در کشور ایران نزدیک به غیر ممکن است. پس شما مجبور به خرید برد الکترونیکی جدیدی می شوید که چیزی کمتر از یک میلیون تومان برای شما آب می خورد.

صدای بلند از پره های فن اپراتور یخچال

در صورتی که یخچال فریزر ضدیخ شما تولید صدای بلند می کند یا وزوز می کند،احتمالا به این معنی است که پره های آن صدمه دیده است.فن اپراتور هوا را دور سیم پیچی های اپراتور به چرخش در می آورد تا آن را خنک کند.

تعمیر صدای بلند یخچال فریزر

برای تعویض موتور فن، ابتدا برق فریزر را قطع کنید. احتمالا لازم باشد که صفحه مشبک اپراتور را باز کنید تا به موتور دسترسی پیدا کنید. خیلی راحت سیم های رابط را قطع کنید و پیچ و مهره ها را از آن باز نمایید.

نانسا سرویس اماده تعمیر یخچال و فریزر در ارمییه و تعمیر یخچال و فریزر درتهران و تعمیر یخچال و فریزر درمشهد و تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان و تعمیر یخچال و فریزر در شیراز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.