هفت علت نشتی آب در ماشین ظرفشویی

معرفی انواع موتور لباسشویی
آگوست 28, 2021
دور تند ماشین لباسشویی
سنسورهای ماشین لباسشویی
سپتامبر 9, 2021

مقدمه

آیا تا بحال در شرایطی قرار گرفته اید که شاهد نشت آب از کف ماشین ظرفشویی باشید؟ همواره بعداز این پدیده میبینیم که کف آشپز خانه تبدیل به استخر شده در اکثر مواقع فیوز برق خانه به  علت اتصال برق جریان برق را جهت جلوگیری از برق گرفتگی را قطع میکند اما اگر شاهد این موضوع بودیم که از کف ماشین ظرفشویی آب نشت کرده است اصلا نباید داخل آشپز خانه بشویم بلکه اول فیوز های مربوط به سیم کشی آشپزخانه را قطع و سپس اقدام به ورود در داخل آشپز خانه مینماییم .۹۸% ماشین ظرفشویی ها دارای سنسور تشخیص نشت آب هستند و از نشت آب زیاد و برق گرفتگی جلوگیری مینمایند و اکثرا ارور  ای۴ را در صفحه نمایش نشان میدهند. نشت آب یکی از عوامل طبیعی در جریان تعمیرات ماشین ظرفشویی است و اصولا ۷ عامل باعث بروز همچین عواملی می باشد که در زیر هر کدام را به اختصار توضیح میدهیم.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

شل شدن و ساییدگی شلنگ‌ها و بست‌ها، رایج‌ترین علت نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی

شلنگ‌ها و بست‌هایی که این شلنگ‌ها را به لوله‌های منبع آ ب متصل می‌کنند ممکن است بر اثر فشار زیاد آب یا استفاده بسیار دچار خرابی یا ساییدگی شوند. کوچکترین خرابی در شلنگ‌ها باعث نشتی آب دریافتی از منبع می‌شود. اگر شلنگ ماشین ظرفشویی به‌طور کامل از منبع جدا شود یا یکی از بست‌های آن کاملا باز شود؛ پس از باز شدن آب ماشین ظرفشویی کلیه آب‌های خروجی وارد آشپزخانه شده و خرابی‌های بسیاری به بار می‌آورد.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت مشاهده اولین قطره‌های نشتی آب کلیه لوله‌ها، شلنگ‌ها و بست‌های ماشین ظرفشویی را چک کنید. اگر شلنگ یا واشرهای آن دچار مشکل شده بود سریعا آن‌ها را سفت کنید. اگر پس از سفت کردن مجدد بست‌ها و شسلنگ مشکل نشتی آب  همچنان ادامه داشت سریعا با کارشناس تعمیر لوازم خانگی در نانسا سرویس تماس حاصل فرمایید.

اشکال در پمپ ماشین ظرفشویی، مهم‌ترین علت نشتی آب

وظیفه اصلی پمپ در ماشین ظرفشویی به جریان در آوردن آب در روند شستویه ماشین ظرفشویی است که از ۲ قسمت جت پمپ و تخلیه تشکیل میشود که به علت جرخش پر سرعت آب در داخل پمپ عموما باعث شکستگی پره های و سایدگی قسمت پلاستیکی کله پمپ میشود و شاهد نشتی آب میشویم.

معمولا نشتی آب از قسمت پمپ ماشین ظرفشویی بسیار قابل توجه نخواهد بود. پمپ‌های ماشین ظرفشویی مقاومت بسیار بالایی دارند. اما عدم توجه به نشتی این پمپ‌ها در بلند مدت باعث آسیب رسانی به موتور ماشین ظرفشویی و خرابی آن می‌شود..

نشتی آب ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ به دلیل خرابی شیر ورودی آب

در این ۲ برند مطرح این مشکل به ندرت پیش می آید ولی خلاصه سرویس کاران نانسا سرویس با این عامل نیز روبه رو شده اند که خود این پدیده به عوامل خارج و تاثیر گذار بر روی شیر برقی برقرار می باشد که باعث نشت آب به داخل محفظه قطعات و یا داخل سینگ چیدمان ظروف می شود.

خرابی شیر ورودی آب یکی از این مشکلات خارجی است. ممکن است نشتی آب به دلیل شل شدن واشرها یا شلنگ‌های شیر آب اتفاق بیفتد یا خود شیر پلاستیکی دچار مشکل شده باشد. در این شرایط در اولین فرصت شیر آب را تعویض کرده و تا تعویض آن ماشین ظرفشویی را خاموش نگه دارید..

خرابی بازوی آب پاش، علت آب نکشیدن ماشین ظرفشویی و نشتی آن

آب و کلیه مواد شوینده از طریق بازوهای آب پاش روی ظرف‌ها اسپری می‌شوند. در واقع بازوهای آب پاش نقش مهمی در شست و شو آب کشی ظروف درون ماشین ظرفشویی دارند. این بازوها معمولا در بخش‌های میانی ماشین ظرفشویی قرار گرفته‌اند و جنس آن‌ها از پلاستیک یا فلز تشکیل شده است. بازوهای آب پاش پلاستیکی بر اثر فشار زیاد آب و استفاده نادرست از دستگاه دچار پارگی می‌شوند و نشتی آب به مرور زمان در ماشین ظرفشویی اتفاق می‌افتد همواره این بازو ها به دلیل جرخش سریع و سرعت آب دچار ساییدگی و شکسنت یا پارگی میشوند که با نشت آب مواجح هستیم..

خرابی واشرهای محفظه مواد شوینده ظرفشویی و خروج آب از دستگاه

محفظه‌های مواد شوینده کلیه ماشین‌های لباسشویی در جلوی دستگاه و معمولا در قسمت بالایی آن قرار گرفته‌اند. اگر نشتی آب از بخش بالایی ماشین ظرفشویی باشد بی شک محفظه آن دچار ایراد شده است. در برخی از ماشین‌های ظرفشویی مانند ماشین از برند های ماشین ظرففشویی مخزن نمک به دلیل مواد اولیه غیر استاندارد طی زمانی در اثر خورندگی نمک موجود در مخرن سوراخ شده وآب داخل مخزن به داخل محوظه نشت میکند.

ساییدگی واشر لاستیکی درب دستگاه و چکه کردن آب از ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل نشتی آب ماشین ظرفشویی از قسمت جلویی دستگاه، ساییدگی واشر پلاستیکی درب دستگاه یا خرابی آن است. این لاستیک ها به علت سرد و گرم شدن های متداول دچار پارگی میشوند به طوری که نیمی از واشر .و لاستیک در داخل مخزن با آب گرم در ارتباط است و حالت نرمتری به خود میگیرد و نیمی ار واشر بیرون و زیر درب در مجاورت هوا است و دمای آن خنک تر است فی مابین این دو حالت در صورت باز و بسته شدن درب دچار پارگی و نشت آب می شود

اگر لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی به دلیل استفاده بسیار یا فشار بیش از حد دچار خرابی یا مشکل شود، بلافاصله آب از  درب ماشین ظرفشویی خارج شده و نشتی آب خرابی‌های بسیاری را به وجود می‌آورد در این حین دستگاه را خاموش کنید تا آب از طریق آب چکان زیر درب به داخل قطعات نفوذ ننماید و با سرویس کاران تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس تماس حاصل فرمایید

نشتی آب ظرفشویی و خروج آب از دستگاه به علت خرابی شناور ماشین ظرفشویی

شناور ماشین ظرفشویی، وظیفه کنترل میزان آب مصرفی در ماشین ظرفشویی را به عهده دارد. شناور و سوئیچ از پر شدن بیش از اندازه آب در ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کنند؛ بنابراین نقش بسیار مهمی در سلامت و عملکرد درست ماشین لباسشویی دارند. در صورتیکه آب ماشین ظرفشویی یکسره شده و نشتی آب به سرعت در حال افزایش باشد بی شک شناور ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شده است

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.