ویژگی های ماشین لباسشویی

مقاوم سازی ساختمان در تبریز
سازه های نگهبان
جولای 4, 2021
ماشین ظرفشویی پس از آبگیری شروع به کار نمیکند
جولای 20, 2021

ویژگی های کلی لباسشویی در نحوه عملکرد آن و نیز در قیمت آن بسیار تاثیرگذار است با آگاهی در خصوص ویژگی کلی لباسشویی می توانید به راحتی مطابق با نیاز خود ماشین لباسشویی تان را انتخاب و خریداری کنید لازم به ذکر است کخ تمام تکنولوژی های نام برده شده در ایران موجود میباشد

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

تسمه ای و یا بدون تسمه ای

یکی از ویژگی های لباسشویی در نوع تسمه دار و بدون تسمه آن است ماشین های لباس شویی بدون تسمه از قیمت بالاتری برخور دارند ، در مدل بدون تسمه موتور در پشت محفظه قرار گرفته و به صورت مستقیم آن را به گردش در می آورد در حالی که در نوع تسمه دار موتور در قسمت پایینی محفظه قرار گرفته و از طریق واسطه در زمان شستشو محفظه را به گردش در خواهد آورد ، ماشین لباسشویی های بدون تسمه سر و صدای بسیار کمتری داشته و از نظر مصرف انرژی برق نیز به صرفه تر می باشند. مزیت دیگر دستگاه های بدون تسمه در هوشمند بودن آن ها است اگر محفظه دستگاه را بیش از میزان خود پرکنید دستگاه فرایند شستشو را انجام نمی دهد.

نمایشگر دیجیتال

اکثریت مدل های جدید ماشین لباسشویی ها دارای نمایشگر دیجیتال و لمسی بوده و از طریق آن می توان تنظیمات گوناگونی که دستگاه دارد را اعمال کرد ، این مدل دستگاه به دلیل هوشمند بودن امکان اشتباه در تنظیمات آن وجود ندارد به عنوان مثال در ماشین لباسشویی ال جی هنگامی که شستشوی محدود را انتخاب می کنید خشک کردن با گرمای شدید برای آن غیرفعالی می شود.

سرعت دور برای خشک کردن لباس تا ۱۴۰۰

به هر اندازه که سرعت دور در دقیقه ماشین لباسشویی بالا باشد به همان میزان نیز سرعت و قدرت لازم برای خشک کردن لباس نیز بالا می باشد ، البته لازم به ذکر است سرعت چرخش براساس جنس لباس و میزان خیس بودن آن تنظیم و سنجیده می شود .

کنترل حرارت آب در ماشین لباسشویی به کمک المنت و نظارت ترموستات و ترمو هیتر ها

برخی ماشین های لباسشویی دارای سیستم حرارتی برای کنترل دمای آب می باشند به عنوان مثال این سیستم می تواند آب ورودی در فصل زمستان را که معمولا سرد است را به دمای متعادل برساند ، می توانید دمای آب را متناسب با جنس و رنگ لباس هایتان تنظیم کنید.

محفظه ی استیل ضد زنگ سوراخ کاری شده

یکی از مواردی که در ماشین های لباسشویی بسیار مهم است و می بایست به آن توجه کنید جنس محفظه استیل آن می باشد و بهتر است حتما جنس این محفظه از استیل ضد زنگ باشد چراکه استیل جنس خوب دچار رنگ پریدگی نشده و در زمان شستشو و برخورد با لباس ها به آن ها نمی چسبد و همیشه کیفیت خودش را محفوظ نگه میدارد

گواهی NFS و برچسب انرژی برق

داشتن گواهی NFS بدین معنا است که لباسشویی شما ۹۹ درصد باکتری ها را در زمان شستشو از بین می برد و برچسب انرژی نیز نشان دهنده میزان بازدهی مصرف انرژی آن است.

ویژگی های گفته شده هر کدام ممکن است در برخی ماشین ها وجود داشته باشد و یا ممکن است ماشین لباسشویی دارای تمام ویژگی های فوق باشد ولی در حالت کلی برای این که در هنگام خرید ماشین لباسشویی انتخاب بهتری داشته باشد بهتر است به دو مورد فوق توجه بیشتری داشته باشید:

ظرفیت و اندازه ابکش بر حسب کیلوگرم

اولین نکته اصلی در انتخاب لباسشویی ظرفیت آن است ، ظرفیت انتخابی برای لباسشویی می بایست متناسب با تعداد افراد خانواده باشد ، ظرفیت های لباسشویی ۵ کیلو- ۷ کیلو و ۹.۵ کیلو در بازار موجود است.

اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن تایمر و دستورات

ماشین های اتوماتیک تنها کافی است آب و برق را به ماشین متصل کنید و مواد شوینده مخصوص را اضافه می کنید . تنها تفاوت ماشین های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در تامین آب آن ها می باشد.

انواع ماشین لباسشویی در بازار

رایج ترین انواع لباسشویی به قرار ذیل است :

ماشین که دارای یک مخزن برای شستشو می باشند که در واقع ساده ترین نوع ماشین های لباسشویی می باشد این نوع ماشین لباسشویی را سطلی گویند.

لباسشویی که دارای دو مخزن می باشد که یک مخزن برای شستشو بوده و مخزن بعدی فرآیند خشک کردن البسه را انجام می دهد این مدل ماشین های لباسشویی را دوقلو گویند و معمولا به صورت نیمه اتوماتیک می باشند.

گروه بعدی ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک هستند این مدل ممکن است به دو صورت باشد :۱- درب بالا ۲- درب جلو . در این مدل ماشین می توان برای مراحل شستشو و آبگیری و خشک کردن از قبل برنامه تنظیم کرد و سپس به صورت خودکار فرایند شستشو را انجام می دهد. که اخیرا لباسشویی های درب فظایی نیز وارد بازار شده اند

ساختار داخلی لباسشویی به چه صورت است ؟

موتور ماشین های لباسشویی سطلی ممکن است به صورت یکی از حالت های ذیل باشد : ۱- قطب چاکدار ۲- خازنی، در نوع قطب چاکدار موتور به صورت مستقیم و بدون دخالت تسمه به دیگ متصل می شود و نمی توان جهت چرخیدن آن را تغییر داد .

برخی دیگر از ماشین های لباسشویی های سطلی المنتی برای گرم کردن آب دارند . دیگ لباسشویی های دوقلو فاقد المنت برای گرم کردن آب می باشد زیرا دیگ این نوع ماشین ها از جنس پلاستیکی می باشد ، در این نوع ماشین فرآیند خشک کردن البسه از طریق نیروی گریز از مرکز صورت می پذیرد و موتور خشک کن جداگانه دارد ، موتور بخش شستشوی ماشین های دوقلو از طریق تسمه به دیگ متصل می شود و قابلیت چرخاندن لباس ها به هر دو سمت را دارد که این امر موجب می شود که لباس ها بهتر و تمیزتر شسته شوند ولیکن موتور بخش خشک کن مستقیما به مخزن مربوطه متصل شده لذا بر این اساس دارای سرعت بالایی می باشد ، ماشین لباسشویی دوقلو دارای تایمر برای تغییر جهت ماشین است

نانسا سرویس اماده تعمیر و نصب ماشین لباسشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *