پنج اصل استفاده از ظرفشویی

چرا ظرفشویی کار نمیکند
مارس 11, 2020
تعمیر لباسشویی در تبریز
علت سر و صدای ماشین لباسشویی هنگام شستشو
آوریل 10, 2020

ماشین ظرفشویی  جزو لوازم خانگیی است که علاوه بر تولید ظرفشویی های چهارده نفری .تولید ظرفشویی های رومیزی چهار الی شش نفره متمرکز کرده است که این عمل باعث فروش بیشتر در بازار نسبت به سلیقه های گوناگون شده  است .ظرفشویی های رومیزی عموما از همان تکنولوژی ظرفشویی های چهارده نفره بهره میجوید و تنها تفاوت ظرفششویی های کوچک با ظرفشویی های بزرگ در اندازه و ابعاد آنهاست که تمامی سری های انواع ظرفشویی هااز این قاعده برکنار نیست .که هر ظرفشویی با هر برندی پنج اصل استفاده از ظرفشویی یکسانی دارند.

ماشین های ظرفشویی به صورت کاملاً ساده‌ای و آسانی روند شستشوی ظرف‌ها و قابلمه و بشقاب را انجام می‌دهد. در‌واقع ماشین ظرفشویی یک جعبه‌ی و محوظه ای از جنس استیل آب‌بندی شده می باشد که آب گرم و ماده‌ی مخصوص شستشو ماشین ظرفشویی که جلاسنج و نمک مخصوص و قرص مخصوص ماشین ظرفشویی است را به روی ظرف‌ها و صورت دوار اسپری می‌کند، وآب کثیف را تخلیه و آبکش مجدد و سپس ظروف را خشک می‌کند که این عمل با ضدعوفنی نیز همراه است.

تمامی این‌ها توسط سیستم برد الکتریکی روی درب ماشین ظرفشویی در پنل و بعضا با کمک برد های کمکی مجزا کنترل و انجام می‌شوند که ممکن است خیلی ساده و حتی پیچیده باشند. سیستم کنترل به دستگاه دستور می دهد چه زمانی اسپری کند، چه زمانی مواد شوینده را از دیسپنسر رها کند، چه موقعی آب را از داخل ماشین ظرفشویی جمع کرده و آنرا از طریق سیستم دوباره پمپ کند، چه زمانی شستشو را انجام دهد و آب شسته شده را تخلیه کند، و چه زمانی المنت‌های حرارتی را روشن کند و همه این ها همه و همه توسط برد الکتریکی انجام می شود .

آیا برایتان تا حالا سوال شده است که (پنج اصل استفاده از ظرفشویی) چیست و اصلا نظر سرویس کاران شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس بر این سوال چیست و هنگام بروز تعمیرات چه گونه میتوانیم با آنها تماس بگیریم

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در پنج اصل استفاده از ظرفشویی با شما بحث نماید.

آب گرم به داخل ماشین ظرفشویی از طریق اب در پکیج یا آبگرم کن که لوله‌هایی که به شیر آب وصل هستند وارد می‌شود، که عموما زیر سینک ظرفشویی تعبیه و جایگذاری شده اند. برای قطع کردن آب ظرفشویی، این شیر را می‌بندید. سر دیگر این شیلنگ به ورودی شیر برقی آب ماشین ظرفشویی وصل شده است. شیر ورودی به صورت الکتریکی به سیستم کنترل متصل است، که آب مورد نیاز  مخزن شستوشو و آب مورد نیاز برای چرخاندن بازوهای اسپری چرخان را با باز و بسته کردن شیر تأمین می‌کند. این بازوهای اسپری که معمولاً در بالا و پایین مخزن قرار دارند، شبیه سیستم‌های آب‌پاشی فشار بالا هستند به نیروی پمپ اصلی و حرکته آب در مجاری آب پاش ها است که با اسپری کردن آب ظرف‌ها را می شویند.

عوامل متعددی منجر به خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی و خراب شدن آن می شود. رعایت برخی از این عوامل ساده بوده و از خراب شدن و خوب کار نکردن ظرفشویی جلوگیری می کند.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

در بعضی موارد ممکن است ماشین ظرفشویی شما نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد که در این صورت باید از متخصصین کمک بگیرید و یا اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در این زمینه هستید، می توانید در دوره های آموزش حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی شرکت کنید. اما برخی از مشکلات ماشین ظرفشویی به راحتی توسط خودتان قابل حل است. در این مقاله قصد داریم به پنج دلیل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی و نحوه رفع مشکلات آن بپردازیم.

چرا ماشین ظرفشویی خوب کار نمی کند؟

 1. از مواد شوینده مناسب استفاده کنید
 2. هنگام چیدن ظروف به آنها آب نزنید
 3. بازوهای اسپری کننده را پاک کنید
 4. فیلترها را تمیز کنید
 5. دمای آب را بررسی کنید
 6.  

از مواد شوینده مناسب استفاده کنید


شوینده ظرفشویی
در کنار عملکرد مکانیکی ماشین ظرفشویی، مواد شوینده ای که برای ماشین ظرف شویی استفاده می کنید نیز در از بین بردن مواد غذایی و تمیز کردن ظروف، اهمیت دارد. در مورد مواد شوینده توصیه شده باید از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید اما به صورت کلی اگر در مکانی زندگی می کنید که دارای آب سخت هست باید از مواد شوینده ای استفاده کنید که سختی آب را کاهش می دهند و یا از یک ماده افزودنی جداگانه که توانایی تمیز کردن ظروف را افزایش می دهد، استفاده کنید.

هنگام چیدن ظروف به آنها آب نزنید


آب نزدن به ظروف
بسیاری از افراد عادت دارند که در هنگام چیدن ظروف در ماشین ظرف شویی به آنها آب می زنند و سپس در ظرفشویی قرار می دهند. توصیه می شود به جای این کار ظروف را با دستمال پاک کنید به دلیل اینکه آنزیم های مواد شوینده به چسبندگی به مواد جامد نیاز دارند!

هنگامی که ماشین ظرفشویی آب را بر روی ظروف می ریزد، آنزیم ها به سرعت وارد عمل می شوند و مواد غذایی روی ظروف را به ذرات کوچکتر تقسیم می کنند و آنها را از بین می برند. بنابراین نیازی نیست قبل از روشن کردن ظرفشویی، خودتان به ظروف آب بزنید. جهت کسب آگاهی درباره چیدمان ظروف در ظرفشویی توصیه می کنیم مقاله بهترین روش چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

بازوهای اسپری کننده را پاک کنید

بازوهای اسپری کننده
دستگاه شما دارای بازوهای اسپری کننده تحتانی و فوقانی است که آب را به ظروف منتقل می کند. اگر مسیر بازوهای اسپری کننده حتی تا حدی مسدود شود، توانایی انتقال آب به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و عملکرد دستگاه مختل خواهد شد. بنابراین باید بازوهای اسپری کننده را در بیاورید و آنها را تمیز کنید. 

رای این کار در ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و قفسه های پایینی را در بیاورید و کنار بگذارید. روش های در آوردن بازوهای اسپری کننده در انواع دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است و در این مورد می توانید از دفترچه راهنمای ظرفشویی کمک بگیرید. سپس با یک قطعه سیم نازک به سوراخ های آن فشار وارد کنید تا از هرگونه رسوب پاک شود و یا می توانید برای مدت دو ساعت آنها را در سرکه سفید خیس کنید.

.نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

فیلترها را تمیز کنید

فیلتر ظرفشویی
یکی از مزایای باز کردن بازوهای اسپری کننده این است که به فیلترها نیز دسترسی پیدا می کنید. فیلترها از چرخش دوباره مواد غذایی که از ظرف ها جدا شده اند، جلوگیری می کنند همچنین آنها مانع از ریختن مواد فاضلابی به درون دستگاه می شوند. اکثر برندهای تولید کننده ماشین ظرفشویی حداقل یک بار در سال تمیز کردن فیلترها را توصیه می کنند.

اگر ظروف را قبل از گذاشتن در ظرفشویی با دستمال پاک نمی کنید و در هفته بیش از ده بار از ظرفشویی استفاده می کنید، ممکن است نیاز باشد که فیلترها را هر چند هفته یک بار تمیز کنید. سیستم تصفیه برندهای ماشین ظرف شویی با یکدیگر متفاوت است اما به صورت کلی یک فیلتر برای مواد غذایی درشت و یک فیلتر برای ذرات ریزتر وجود دارد. فیلتر ها را به شکل وارونه در زیر آب گرم بگیرید و آنها را با مسواک تمیز کنید و سپس سر جای خود قرار دهید.

دمای آب را بررسی کنید


دمای آب
یکی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که منجر به خراب شدن آن می شود بی توجهی به دمای آب است. آب با دمای معمولی ظروف را تمیز می کند اما قطعا آب گرم، باعث پاکیزگی بیشتر ظروف می شود. به همین دلیل است که در یک چرخه شست و شو، وجود آب گرم برای تمیز کردن موثر ظروف شما لازم است.

ماشین ظرفشویی از آب گرم استفاده می کند و دمای این آب باید حداقل بالای ۳۰ درجه سانتیگراد باشد. برای اندازه گیری دمای آبی که وارد ظرف شویی می شود می توانید از یک دماسنج شیشه ای استفاده کنید. اگر دمای آب گرم در خانه شما زیر ۳۰ درجه است، درجه آب گرم کن یا پکیج را بالا ببرید. بگذارید آب گرم داخل سینک قبل از روشن کردن ماشین ظرف شویی باز باشد این عمل باعث می شود آب قبل از اینکه به ماشین ظرف شویی برسد، داغ شود.

در صورت بروز مشکل در ماشین لباسشویی توصیه می کنیم حتما از تعمیرکاری حرفه ای کمک گرفته و به تعمیر لباسشویی بپردازید. در صورتی که خود علاقه مند به تعمیر این وسیله برقی هستید توصیه می کنیم کلاس آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی را در آموزشگاهی معتبر ثبت نام کنید.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر ظرفشویی انتخاب کنم؟

 • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین ظرفشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر ظرفشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
 • تامین قطعات ماشین ظرفشویی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
 • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
 • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
 • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
 • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
 • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درارومیه_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درتهران_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درمشهد_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی دراصفهان_تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.