چرا ظرفشویی کار نمیکند

تعمیر لباسشویی در تبریز
علت ایست ماشین لباسشویی حین کار
مارس 11, 2020
پنج اصل استفاده از ظرفشویی
آوریل 10, 2020

ماشین ظرفشویی  جزو لوازم خانگیی است که علاوه بر تولید ظرفشویی های چهارده نفری .تولید ظرفشویی های رومیزی چهار الی شش نفره متمرکز کرده است که این عمل باعث فروش بیشتر در بازار نسبت به سلیقه های گوناگون شده  است .ظرفشویی های رومیزی عموما از همان تکنولوژی ظرفشویی های چهارده نفره بهره میجوید و تنها تفاوت ظرفششویی های کوچک با ظرفشویی های بزرگ در اندازه و ابعاد آنهاست که تمامی سری های انواع ظرفشویی هااز این قاعده برکنار نیست .که هر ظرفشویی با هر برندی چرا ظرفشویی کار نمیکند یکسانی دارند.

ماشین های ظرفشویی به صورت کاملاً ساده‌ای و آسانی روند شستشوی ظرف‌ها و قابلمه و بشقاب را انجام می‌دهد. در‌واقع ماشین ظرفشویی یک جعبه‌ی و محوظه ای از جنس استیل آب‌بندی شده می باشد که آب گرم و ماده‌ی مخصوص شستشو ماشین ظرفشویی که جلاسنج و نمک مخصوص و قرص مخصوص ماشین ظرفشویی است را به روی ظرف‌ها و صورت دوار اسپری می‌کند، وآب کثیف را تخلیه و آبکش مجدد و سپس ظروف را خشک می‌کند که این عمل با ضدعوفنی نیز همراه است.

تمامی این‌ها توسط سیستم برد الکتریکی روی درب ماشین ظرفشویی در پنل و بعضا با کمک برد های کمکی مجزا کنترل و انجام می‌شوند که ممکن است خیلی ساده و حتی پیچیده باشند. سیستم کنترل به دستگاه دستور می دهد چه زمانی اسپری کند، چه زمانی مواد شوینده را از دیسپنسر رها کند، چه موقعی آب را از داخل ماشین ظرفشویی جمع کرده و آنرا از طریق سیستم دوباره پمپ کند، چه زمانی شستشو را انجام دهد و آب شسته شده را تخلیه کند، و چه زمانی المنت‌های حرارتی را روشن کند و همه این ها همه و همه توسط برد الکتریکی انجام می شود .

آیا برایتان تا حالا سوال شده است که (چرا ظرفشویی کار نمیکند ) چیست و اصلا نظر سرویس کاران شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس بر این سوال چیست و هنگام بروز تعمیرات چه گونه میتوانیم با آنها تماس بگیریم

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد چرا ظرفشویی کار نمیکند با شما بحث نماید.

آب گرم به داخل ماشین ظرفشویی از طریق اب در پکیج یا آبگرم کن که لوله‌هایی که به شیر آب وصل هستند وارد می‌شود، که عموما زیر سینک ظرفشویی تعبیه و جایگذاری شده اند. برای قطع کردن آب ظرفشویی، این شیر را می‌بندید. سر دیگر این شیلنگ به ورودی شیر برقی آب ماشین ظرفشویی وصل شده است. شیر ورودی به صورت الکتریکی به سیستم کنترل متصل است، که آب مورد نیاز  مخزن شستوشو و آب مورد نیاز برای چرخاندن بازوهای اسپری چرخان را با باز و بسته کردن شیر تأمین می‌کند. این بازوهای اسپری که معمولاً در بالا و پایین مخزن قرار دارند، شبیه سیستم‌های آب‌پاشی فشار بالا هستند به نیروی پمپ اصلی و حرکته آب در مجاری آب پاش ها است که با اسپری کردن آب ظرف‌ها را می شویند.

دلایل مختلفی برای اینکه چرا ماشین ظرفشویی صدا میدهد، وجود دارد. از دلایل رایج آن می تواند معیوب شدن پمپ تخلیه، برخورد بازوهای آب پاش با قفسه ها و ظروف و فرسوده شدن حلقه های چرخان بازو اشاره کرد. 

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تهران_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در مشهد_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در شیراز

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی به عوامل زیر بستگی دارد

 1. ماشین ظرفشویی صدا میدهد چون پمپ آن معیوب است
 2. برخورد بازوهای  آب پاش در صدا دادن ماشین ظرفشویی
 3. چیدمان نادرست ظروف
 4. نشت آب 
 5. قطعی برق
 6. کثیفی فیلتر ها
 7. خم شدن شیلنگ ورودی آب
 8. خرابی برد 
 9. خرابی شیر برقی
 10. خرابی پمپ تخلیه

ماشین ظرفشویی صدا میدهد چون پمپ آن معیوب است

پمپ وظیفه دارد تا آب را با فشار بالا به بازوهای آب پاش انتقال دهد و در بیشتر مدل ها برای تخلیه ی آب هم کاربرد دارد و معمولا شامل دو بخش جداگانه است؛ بخشی برای شستشو یا چرخش و بخش دیگر برای تخلیه آب و خشک کردن می باشد. یک پمپ آسیب دیده می تواند علت صدا دادن ماشین ظرفشویی شما باشد. 

بخش چرخشی پمپ معمولا شامل پروانه ی شستشو و فیلتر می باشد در حالیکه بخش تخلیه ی آن شامل پروانه تخلیه و یک تیغه ی هلی کوپتری می باشد. پروانه ها توسط یک موتور الکتریکی که در قسمت زیرین یا کناری پمپ متصل می باشد، حرکت می کنند.توصیه می شود از یک تعمیرکار متخصص از شرکت درخواست کنید تا کارشما را انجام دهد.

حلقه های چرخان بازو های شستشو 

این قطعات حلقه های پلاستیکی ای هستند که بازوی شستشو یا بازوی آب پاش را هدایت می کنند و این بازو ها بر روی این قطعات چرخش دارند. اگر این قطعات شل شده یا فرسوده شوند و باعث عملکرد نادرست بازوی آب فشان شود ور در نتیجه موجب می شود تا ماشین ظرفشویی شما صدا دهد.

حلقه های چرخان را بررسی کرده و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید.

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تهران_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در مشهد_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در شیراز

برخورد بازوهای  آب پاش در صدا دادن ماشین ظرفشویی

اگر بازوهای آب پاش لق باشد و چرخش مناسبی نداشته باشد به قفسه ها و ظروف داخل ظرفشویی برخورد می کند و ایجاد سر و صدا می کند. ممکن است بخش مرکزی یا مرکز چرخش بازوی آب پاش ممکن است ساییده و آسیب ببیند و در این صورت نیاز به تعویض بازوی آب  پاش باشد.

چیدمان نادرست ظروف

توصیه می شود ظروف را تا حد نرمال و توصیه شده در ماشین ظرفشویی بچینید. امکان دارد شما ظروف شیشه ای داخل ماشین ظرفشویی قرار داده باشید و در اثر بد چیده شدن پره ها به آن گیر کرده و تولید صدای نامتعارف کند.

نشت آب 

نشت آب یکی از بارزترین عوامل کار نکردن ماشین ظرفشویی است که ابتدا با کار کردن پمپ تخلیه و سپس نمایش کد ارور e4 مواجهیم

قطعی برق

انرزی مورد نیاز برای کار کردن ماشین ظرفشویی قطعی برق است و در صورت نبود برق ماشین ظرقشویی عملا به هیچ دردی نمی خورد

کثیفی فیلتر ها

همیشه هنگام نصب تاکید می شود که تمامی فیلتر ها بعد از هر بار مصرف باید به صورت دستی شستوشو داده شوند تا جلوی دبی اب گرفته نشود

خم شدن شیلنگ ورودی آب

این عمل بیشتر در زمان نظافت اشپزخانه اتفاق می افتد زیرا با جابه جایی و کیپ کردن بیش حد ماشین ظرف شویی باعث خم شدگی مسیر آب ورودی شده و آب نتواند وارد ظرفش.یی شود و کد ازوز e0 و یا e1 نمایش داده شود

خرابی برد 

برد به عنوان مغز ماشین ظرفشویی عمل می کند و اخلال در برد به از کار افتادن ماشین ظرفشویی رابطه مستقیم دارد

خرابی شیر برقی

اگر شیر برقی بست باشد و یا آب قطع باشد نیز شاهد ااین پدیده هستیم و شاهد ارورهای e0 و یا e1 هستیم

خرابی پمپ تخلیه

ماشین های ظرفشویی درر اولین قدم ابتدا آب باقی ماند از سری قبل را تخلیه می کنند که عدم عمل کرد پمپ تخلیه به از کار افتادگی ماشین ظرفشویی می انجامد

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر ظرفشویی انتخاب کنم؟

 • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین ظرفشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر ظرفشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
 • تامین قطعات ماشین ظرفشویی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
 • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
 • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
 • اعزان تکنسین مجرب در کمترین زمان
 • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
 • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانسا سرویس تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تبریز_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در ارومیه_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در تهران_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در مشهد_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در اصفهان_ تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.