۱۳ دلیل نشتی آب از ماشین لباسشویی

دور تند ماشین لباسشویی
راهنمای دما در ماشین لباسشویی
ژانویه 23, 2021
رفع ایراد های ماشین ظرفشویی (بخش دوم)
ژانویه 25, 2021

مقدمه

همواره ماشین های لباسشویی بعد از مدتی کار یا همان لحظه نصب با صدا های متنوعی روبه رو است که هر صدای اضافی از ماشین لباسشویی خود گویای مشکلی متفاوت است در صورت مشاهده هرگونه صدای نامتعارف از ماشین لباسشویی خود سریعا با سرویس کاران نانسا سرویس تماس بگیرید تا مشکل و ایراد ماشین لباسشویی شمارا در محل رفع بنمایند.توجه داشته باشید که وجود صدای ناشناخته در ماشین لباسشویی نشان گر مشکلی جدی است و در صورت بی تفاوتی نسبت به این مورد میتواند خسارات بیشتری را برای ماشین لباسشویی و شما به عمل آورد

شرکت تعمیرات لوازم خانگی نانسا سرویس در این مقاله سع دارد تا در مورد ۱۳ دلیل نشتی آب از ماشین لباسشویی با شما بحث نماید.

به‌تازگی متوجه شدم که زیر ماشین لباسشویی من مقداری آب جمع شده است. مطمئن نیستم که این آب در اثر بی‌احتیاطی کسی ریخته شده یا اینکه ماشین لباسشویی دچار نشتی آب است.اگر ماشین لباسشویی نشتی دارد نمی‌دانم که نشت آب در مرحله پر شدن اتفاق می‌افتد یا در حین چرخیدن. آب از شلنگ تخلیه نشت می‌کند یا زمانی که از ماشین لباسشویی استفاده نمی‌شود. نمی‌خواهم تا قبل از مطمئن شدن از علت نشتی با شرکت تعمیرات لوازم‌خانگی تماس بگیرم. من در طبقه دوم یک آپارتمان زندگی می‌کنم و اصلاً نمی‌خواهم آب به آپارتمان همسایه طبقه پایین نفوذ کند. نمی‌خواهم از ماشین لباسشویی استفاده کنم که در هر بار استفاده نشتی آب داشته باشد. آیا راهی وجود دارد که بتوانم از نشت نکردن آب از ریز ماشین لباسشویی مطمئن شوم؟

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

۱. درصورتی‌که متوجه جمع شدن آب زیر ماشین لباسشویی خود شدید در اولین قدم مطمئن شوید که این آب در اثر بی‌احتیاطی فرزندان شما یا فرد دیگری ریخته نشده است.

با استفاده از یک حوله آب جمع شده در زیر ماشین لباسشویی را جمع کنید. اطمینان حاصل کنید که آب به‌کلی جمع شده و زیر ماشین لباسشویی کاملاً خشک است.بعد از جمع کردن آب زیر ماشین لباسشویی ادامه مطلب را مطالعه کنید

۲. یک چرخه کامل شست‌وشو را مطابق معمول همیشه طی کنیدپس از اتمام شست‌وشو زیر ماشین لباسشویی را برای یافتن تجمع آب بررسی کنید.

۳. دومرتبه یک چرخه کامل شست‌وشو را طی کنید تا یقین پیدا کنید زیرا ممکن است میزان نشتی آب کم باشد و انجام دوباره شست‌وشو به تشخیص آن کمک کند.


اگر هیچ‌گونه نشتی زیر ماشین لباسشویی مشاهده نمی‌کنید می‌توانید نتیجه بگیرید که آب به‌صورت ناخواسته توسط کسی ریخته شده و مقداری از آن زیر ماشین لباسشویی رفته است. هیچ‌گونه اقدام دیگری لازم نیست.

۴. بااین‌حال اگر پس از یک دور شست‌وشو در زیر ماشین لباسشویی آب جمع شده بود قطعاً جایی در زیر با اطراف دستگاه دچار نشتی است.رفع نشتی‌های کوچک معمولاً به‌سادگی سفت کردن یک شلنگ، تعویض اورینگ ها (واشر حلقوییا عوض کردن صافی ورودی آب است.

۵. دو شلنگ ورودی آب که لوله آب داخل دیوار را به ماشین لباسشویی متصل می‌کنند بررسی کنید.

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

در ابتدا از نبود پارگی یا ترک در آن‌ها مطمئن شوید. از سفت بودن اتصال آن‌ها اطمینان حاصل کنید. یک مرحله شست‌وشوی آزمایشی انجام دهید. اگر شلنگ‌های ورود آب پس از سفت کردن همچنان در حال نشت بودند می‌توانید اورینگ های سمت ورودی و خروجی شلنگ‌های آب (در مجموع ۴ عدد) را تعویض نمایید. هر چهار تا را تعویض کنید و مجدداً یک مرحله شست‌وشوی آزمایشی انجام دهید. توجه: نشت آب در مرحله‌ی پر شدن معمولاً به معنای شل بودن شلنگ‌های ورود آب است.

۶. معمولاً شلنگ‌های ورود آب در محل اتصال به ماشین لباسشویی دارای یک صافی شبکه‌ای هستند. مسدود شدن یا بسیار کثیف بودن این صافی‌ها می‌تواند علتی برای نشت آب باشد.صافی‌های شبکه‌ای شلنگ آب را بررسی کنید و از عدم انسداد آن‌ها مطمئن شوید.

۷. با تنظیم دقیق پایه‌های ماشین لباسشویی از تراز بودن آن اطمینان حاصل نمایید. برای کسب اطمینان یک تراز را روی ماشین لباسشویی قرار دهید. ازآنجاکه ماشین‌های لباس‌شویی برای کار روی سطوح کاملاً تخت طراحی می‌شوند، در صورت تراز نبودن ماشین لباس‌شویی امکان نشت آب وجود دارد. در صورت تراز نبودن کف می‌توانید با تنظیم پایه‌های ماشین لباس‌شویی آن را به‌آسانی تراز نمایید.

۸. مطمئن شوید بیش از ظرفیت ماشین لباس‌شویی در آن لباس یا پتو قرار نداده باشید در غیر این صورت احتمال نشت آب وجود دارد. همواره حجم مناسبی لباس در ماشین لباسشویی قرار دهید و از پر کردن بیش‌ازحد آن خودداری کنید.

۹. در زمان شست‌وشو بیش‌ازحد نیاز پودر شوینده‌ درون ماشین لباسشویی نریزید.

همچنین مطمئن شوید پودر شوینده پودر دستی در آن نمی‌ریزید زیرا این کار می‌تواند باعث کف کردن بیش‌ازحد و نشتی بشود. از مناسب بودن شوینده مطمئن شوید و از میزان توصیه‌شده در کتابچه راهنمای سازنده استفاده کنید.

۱۰. از کاملاً محکم بودن اتصال شلنگ تخلیه به لوله تخلیه یا لوله ایستاده اطمینان حاصل نمایید. احتمال نشت آب از این لوله و سرازیر شدن آن به کف زمین و زیر ماشین لباسشویی وجود دارد. همچنین از عدم انسداد یا گرفتگی لوله‌ی تخلیه آب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

۱۱. از جدا بودن درپوش تخلیه ماشین لباسشویی مطمئن شوید. در ماشین لباسشویی‌های نو یک درپوش تخلیه وجود دارد که قبل از اتصال شلنگ تخلیه باید برداشته شود.توجهدر صورت وجود درپوش تخلیه و انجام یک مرحله شست‌وشو، آب درون ماشین لباسشویی به‌درستی تخلیه نمی‌گردد و مقداری از آن به کف زمین سرازیر خواهد شد.

۱۲. اگر تمامی شلنگ‌ها و اجزای آن‌ها محکم هستند و در وضعیت مناسبی قرار دارند نوبت بررسی شلنگ‌های داخلی فرامی‌رسد. ممکن است شلنگ‌های داخلی مربوط به پر شدن یا تخلیه معیوب یا دچار لقی باشند.بخش داخلی را بررسی کنید تا از محکم بودن همه اجزا و نبود نشتی یقین پیدا کنید.

۱۳. در صورت وجود نشتی در زمان عدم استفاده از ماشین لباسشویی تنها کافی است شلنگ‌های آب پشت آن را بررسی کنید 

زیرا به‌احتمال‌قوی شل شده‌اند و یا دچار شکنندگی شده و نیازمند تعویض هستند.

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر لباسشویی انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین لباسشویی با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر لباسشویی را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین لباسشوی های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان
  • دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری

نانساسرویس تعمیرونصب لباسشویی در تبریز_تعمیرونصب لباسشویی درارومیه_تعمیرونصب لباسشویی درتهران_تعمیرونصب لباسشویی درمشهد_تعمیرونصب لباسشویی دراصفهان_تعمیرونصب لباسشویی درشیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.