۹ نشانه که باید یخچال‌تان را عوض کنید

تعمیر کار ماشین ظرفشویی
تشخیص مشکلات و تعمیر ماشین ظرفشویی
فوریه 21, 2021
چرا درب یخچال فریزر درست بسته نمی‌شود
فوریه 24, 2021

مقدمه

یکی از ملزومات و اهم واجبات استفاده از هر وسیله دانستن و اشراف بر قواعد تعمیر و نگهداری بر آن محصول است در صورت جدیت و اجرای این قواعد علاوه بر بالا رفتن عمر مفید دستگاه یا یخچال و فریزر های شما هزینه های تعمیرات را می توانید صرفه جویی بنمایید که علاوه بر اطمینان بر آسودگی خود از بروز خسارات دیگر بر لوازم خانگی همجوار نیز یخچال و فریزر نیز می توانید جلوگیری بکنید.اصول استفاده و نگهداری از یخچال و فریزر بر بیست اصل محتمل است و همواره باید دقت بنمایید که در صورت اجرای این اصول در صورت بروز هر گونه مشکل در عمل کرد یخچال و فریزر شما باید با سرویس کاران مجاز نانسا سرویس برای چک و برسی علت خرابی یخچال و فریزر خود اقدام نمایید

یخچال و فریزر معمولا جزء آن دسته از وسایل خانه است که خیلی شما را به دردسر نمی‌اندازند. یک یخچال و فریزر با کیفیت می‌توان سالیان سال برای شما کار کند، و همین باعث می‌شود

تشخیص اینکه چه زمانی باید برای  به یک تعمیرکار زنگ بزنید و یا اصلا به دنبال یک یخچال جدید باشید سخت شود. بااین‌حال قبل از اینکه یخچال‌تان کاملا از کار بی‌افتد، نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهد. در این مقاله ۹ مورد از مشخص‌ترین نشانه‌‌ها را که نشان ‌‌می‌دهد باید یخچال‌تان را در آینده‌ی نزدیک عوض کنید بررسی می‌کنیم.

۱٫ چگالش بیش‌ازحد است

اگر یخچال‌تان طوری عرق می‌کند که انگار در وسط گرمای تابستان هستید، شاید مشکل از خنک‌کنندگی آن باشد. اگر با این مشکل مواجه شدید باید فورا درز لاستیکی دور درب یخچال را بررسی کنید تا ببینید آیا از جایی آب نشت می‌کند و یا علائمی از کپک‌زدگی وجود دارد یا خیر. اگر وضعیت لاستیک درزگیر درب خیلی بد نباشد، خودتان هم می‌توانید آن را تعمیر کنید. گاهی اوقات در داخل خود یخچال هم نشانه‌هایی از چگالش دیده می‌شود. در این صورت مشکل می‌تواند به این دلیل باشد که تنطیمات دما آنطور که باید عمل نمی‌کند. اگر این مشکل را حل نکنید این امکان وجود دارد که غذاهای داخل یخچال به دلیل دمای نامناسب خراب شوند.

۲٫ موتور خیلی داغ کار می‌کند

گرمایی که از پشت یخچال احساس می‌شود غیرطبیعی نیست. بااینٰحال گرمای بیش‌ازحد می‌تواند نشانه‌ی این باشد که یک چیزی در یخچال‌تان درست کار نمی‌کند. سیم‌های پشت یخچال عایق شده‌اند تا خیلی متوجه گرما نشوید. اگر متوجه گرمای بیش‌ازحد در یخچال‌تان شدید، بهتر است برای تعمیر یخچال فریزر با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا سیم‌های یخچال را بررسی کند. بسته به وضعیت و مشکل یخچال، شاید لازم باشد سیم‌‌های آن را تعویض کنید.

نانسا سرویس تعمیر یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر یخچال و فریزر در ارومیه_ تعمیر یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر یخچال و فریزر در شیراز

۳٫ غذا خیلی زود خراب می‌شود

یکی دیگر از علائمی که نشان‌دهنده‌ی خرابی یخچال شماست، این است که غذاهای داخل یخچال خیلی زودتر از زمانی که باید، خراب می‌شوند. یخچالی که خنک شدن آن خیلی طول بکشد یا نتواند دما را به اندازه‌ی لازم برساند، انرژی بیشتری مصرف می‌کند. خیلی خیلی زیاد. که در این صورت علاوه بر هزینه‌ی زیادی که باید برای قبض‌ها بپردازید، غذهای زیادی هم اسراف می‌شود و مجبور می‌شوید آنها را دور بریزید.

۴٫ فریزرتان دست کمی از قطب جنوب ندارد

یکی از علائم رایجی که ممکن است خیلی زود متوجه‌اش شوید این است که فریزرتان تبدیل به قطب جنوب شده است. البته درست است که فریزر برای منجمد نگه داشتن مواد غذایی باید خیلی خنک باشد، اما این به این معنی نیست که هر دفعه که بخواهید چیزی از فریز خارج کنید مجبور شوید اول از سد قطعه‌های یخ بگذرید. اگر متوجه شدید فریزرتان بیش‌ازحد خنک می‌شود، اولین کاری که باید بکنید این است که فریزر را یخ‌زدایی کنید. بعد از اینکار، دوباره دوشاخه را به برق بزنید و ببینید چطور کار می‌کند. اگر مشکل برطرف نشد، برای تعمیر یخچال فریزر با یک تعمیر کار تماس بگیرید شاید دیگر وقت آن رسیده باشد که به فکر یک فریزر جدید باشید. از آنجایی که فریزرهای جدیدتر خودشان سیستم یخ‌زدایی دارند این مشکل خیلی خودش را نشان نمی‌دهد. بااین‌وجود اصلا فرقی نمی‌کند یخچال‌تان جدید است یا قدیمی، باید حتما این مشکل را جدی بگیرید.

۹ نشانه که باید یخچال‌تان را عوض کنید(بخش دوم)

در ادامه مطلب قبل به موارد دیگر برای تشخیص اینکه چه زمانی باید برای به یک تعمیرکار زنگ بزنید و یا اصلا به دنبال یک یخچال جدید باشید یا نه می پردازیم:

۵. بیش از ۱۰ سال از عمر یخچال‌تان می‌گذرد

عمر مفید یک یخچال فریزربین ۱۰ تا ۲۰ سال است. هرچقدر یخچال‌ فریزرتان قدیمی‌تر باشد، نگهداری و تعمیرات آن هم هزینه‌برتر خواهد بود. و به همین ترتیب هرچه از عمر یخچال فریزر‌تان بگذرد، هزینه نگهداری و تعمیر یخچال فریزر از خرید یک یخچال فریزرجدید بیشتر می‌شود. اگر ۱۰ سالی می‌شود که این یخچال‌ فریزر را دارید و متوجه شده‌اید که نیاز به تعمیر دارد، شاید بد نباشد که کم‌کم شروع کنید به پول جمع کردن و یک یخچال جدید بخرید.

۶. یخچال‌تان ساید‌بای‌ساید است

نوع یخچال هم نقش زیادی در نوع علائمی که می‌تواند نشان دهد یخچال فریزرنیاز به تعویض دارد یا تعمیرایفا می‌کند. اگر از عمر یخچال سایدبای‌سایدتان بیش از ۵ سال می‌گذرد ومکرر نیاز به  دارد، بهتر است به فکر یک یخچال جدید باشید.

نانسا سرویس تعمیر یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر یخچال و فریزر در ارومیه_ تعمیر یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر یخچال و فریزر در شیراز

۷. یخچال‌تان پرمصرف است

اگر قبض برقتان چند وقتی است بیشتر شده اما مصرف انرژی‌تان تغییری نداشته است، احتمالا این مشکل ریشه در وسایل برقی پرمصرف دارد. یخچال‌ فریزرهای جدیدتر نسبت به مدل‌های قدیمی، کم مصرف‌تر هستند. یخچال فریزرکم مصرف نه تنها برای جیب‌تان مفید است، بلکه به نفع محیط زیست هم خواهد بود.

۸. یک آگهی فروش یخچال فریزر با قیمت استثنایی دیده‌اید

اگر بیش از ۱۰ سال است که این یخچال فریزررا دارید و توانایی خرید یک یخچال فریزرجدید با قیمت خوب هم دارید، تردید نکنید و آن را بخرید. البته قبل از هرکاری حتما تحقیقات لازم را انجام دهید و آن را با مدل‌های مشابه مقایسه کنید. شاید به نظر برسد دارید پولتان را هدر می‌دهید اما یادتان باشد هرچه قدر یخچال فریزر‌تان کهنه‌تر شود، هم باید هزینه‌ی بیشتری برای تعمیریخچال فریزر آن پرداخت کنید، هم مصرف برق آن بالاتر می‌رود.

۹. صدای کار کردن یخچال فریزر به وضوح به گوش می‌رسد

اگر یخچال‌ فریزرتان طوری کار می‌کند که انگار دارند داخلش معدن‌کاوی می‌کنند، وقتش رسیده است که با یک تعمیرکار تماس بگیرید. درست است که یخچال‌ فریزرها معمولا وسایل بی‌صدایی نیستند، بااین‌حال نباید موقع کار کردن خیلی هم سروصدا کنند. اگر سروصدای بلند و ممتد، حتی بعد از خاموش و روشن کردن یخچال فریزرادامه پیدا کند، باید بدانید که مشکل جدی است وباید برای تعمیر یخچال فریزر از یک تعمیرکار کمک بگیرید. اگر بعد از رفتن تعمیرکار، صدا همچنان ادامه پیدا کرد، دو راه دارید، یکی اینکه یک یخچال فریزر دیگر بخرید، راه دوم اینکه بدوید دنبال تعمیرکار و برش گردانید.خلاصه

در نهایت اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید که آیا باید چند سال دیگر هم با همین یخچال فریزرسرمیکنید و یا به تعمیر یخچال فریزرکردن ادامه می دهید یا یک یخچال فریزرجدید می خرید، با یک تکنسین معتبر و مجرب مشورت کنید. همچنین مطمئن شوید که آیا یخچال

چرا نانسا سرویس را برای تعمیر یخچال و فریزر انتخاب کنم؟

  • شرکت نانسا سرویس تعمیرگاه تخصصی در زمینه و سرویس ماشین یخچال و فریزر با برند های موجود در بازاردر نهایت تمامی این خدمات به همراه سایر خدمات تعمیر ماشین یخچال و فریزر را می توانید به شرکت نانسا سرویس بسپارید تا در اسرع وقت و با بهینه ترین قیمت توسط تکنسین های متخصص ما انجام گیرد.
  • تامین قطعات ماشین یخچال و فریزر های بوش ، ایندزیت ، ال جی ، سامسونگ ، بکو، میدیا و مجیک
  • تمامی خدمات تعمیراتی شرکت نانسا سرویس دارای گارانتی سه ماهه است.
  • همچنین مشتریان شرکت نانسا سرویس با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوند.
  • اعزام تکنسین مجرب در کمترین زمان
  • انجام تمام مراحل تعمیرات در حضور مشتری و حدال امکان در داخل خانه در سریع ترین زمان

دریافت کم ترین هزینه ممکن برای رضایت مشتری و مشتری مداری فریزر‌تان تحت ضمانت است یا خدمات پس از فروش دارد یا خیر؛ شاید هنوز هم بشود یخچال‌ فریزرتان را زنده کرد (گرچه این موضوع خیلی محتمل نیست، به ویژه برای یخچال‌فریزرهای کهنه‌تر).

نانسا سرویس تعمیر یخچال و فریزر در تبریز_ تعمیر یخچال و فریزر در ارومیه_ تعمیر یخچال و فریزر در تهران_ تعمیر یخچال و فریزر در مشهد_ تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان_ تعمیر یخچال و فریزر در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.